Головна Послуги Екстракорпоральне запліднення: ЕКЗ (IVF) Вибір статі дитини в програмі ЕКЗ

Вибір статі дитини в програмі ЕКЗ

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

1035грн

Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

825грн

Онлайн консультація репродуктолога

600грн

Оплатити онлайн

Завдяки досягненням сучасної репродуктології на сьогоднішній день можна вибирати, якої статі народиться дитина, з гарантією практично 100%. Проте за бажанням батьків без вагомих підстав цього зробити не можна — заборонено законом. Пояснюється це тим, що якби всі бажаючі могли зробити вибір, то у суспільстві виник би демографічний дисбаланс. Тому стать дитини допустимо вибирати лише за рекомендаціями лікарів.

Передімплантаційна діагностика (PGD), як частина програми штучного запліднення, передбачає аналіз всього хромосомного набору ембріона, у тому числі статевих хромосом. Це дає можливість не тільки зробити вибір статі дитини при ЕКЗ, але й унеможливити успадкування багатьох захворювань.

Вибір статі дитини в програмі ЕКЗ фото 1

За результатами аналізу генетичної інформації, фахівці можуть сказати, хто народиться в сім’ї при переносі того чи іншого ембріона.

Часто такі дані необхідні за наявності в сім’ї спадкових хвороб, пов’язаних зі статевою хромосомою.

Як формується стать людини

Якої статі буде дитина визначається ще на етапі зачаття, коли чоловічий сперматозоїд проникає в жіночу яйцеклітину. Чоловіча клітина містить у собі хромосоми, відповідальні за статеву приналежність.
Спадкова інформація людини кодується 23 парами хромосом – білковими структурами, що зберігаються в ядрах клітин. З них 22 пари однакові для чоловіків та жінок, а одна відрізняється – у жінок вона має формулу XX, а у чоловіків – XY. До моменту злиття чоловічих та жіночих статевих клітин у кожній з них утримуватиметься половинний набір генетичної інформації. У яйцеклітині завжди міститься Х-хромосома, а ось сперматозоїд може нести в собі як Х-, так і Y-хромосому.

У природних умовах шанси зачати хлопчика чи дівчинку приблизно рівні. Якщо за медичними показаннями для народження здорової дитини необхідне точне планування, тоді рекомендовано ЕКЗ з вибором статі дитини.

Чи можна спланувати стать дитини при ЕКЗ?

Така можливість є, якщо в рамках ЕКЗ користуватися послугою діагностики ембріона (PGD). Однією з найкращих методик у цій сфері вважається технологія NGS. Завдяки їй фахівці можуть оцінити як кількість хромосом, а й їх якісні характеристики. У ході процедури можна чітко розрізнити Y-і X-хромосоми, що визначають стать майбутньої дитини.

За яких медичних показань рекомендовано вибір статі

Ці показання спрямовані насамперед на виявлення спадкових захворювань, зчеплених зі статтю. Гени, що несуть такі захворювання, зазвичай розташовані в ділянках хромосом, які відрізняються у чоловіків і жінок. Під час проведення PGD-діагностики їх досить легко виявити.

До списку захворювань, пов’язаних із статтю, входять:

 • дальтонізм;
 • гемофілія;
 • атрофія зорового нерва;
 • рахіт, не пов’язаний із прийомом вітаміну D;
 • іхтіоз;
 • синдром Лєша-Найхана та ін.

Для чого потрібна діагностика при виборі статі

Методика NGS дозволяє розшифрувати кожну хромосому у генетичному коді.

Дослідження ембріона до його перенесення в жіночий організм має велике значення для отримання вагітності та народження здорової дитини, оскільки дозволяє:

 • виключити передачу захворювань, які може успадкувати дитина певної статі, якщо вони є у спадковій інформації батьків;
 • відібрати ембріон, якому передалася спадкова патологія, тим парам, у яких є носій вроджених захворювань;
 • виключити імплантацію ембріонів з аномаліями, генними та хромосомними мутаціями.

Варто зазначити, що поодинокі генні мутації можуть спричинити понад 4000 захворювань. І всі їх можна запобігти, вдавшись до методик передімплантаційного дослідження.

Вибір статі дитини при штучному заплідненні для багатьох сімей — це єдина можливість народити здорову дитину, не обтяжену спадковими захворюваннями.

Підвищення шансів на позитивний результат при ЕКЗ завдяки PGD

Мимовільні переривання вагітності на ранніх термінах часто пов’язані з наявністю ембріона генетично обумовлених патологій. Природою закладено так, що жіночий організм у більшості випадків здатний розпізнавати відхилення у ембріона та відкидати його на перших тижнях вагітності. Тому важливо відібрати благополучного за всіма параметрами ембріона до перенесення в матку.

У програмі ЕКЗ враховуються дані, отримані із спостережень ембріолога та результати передімплантаційної діагностики, якщо вона проводилася. Це вдвічі збільшує шанси на подолання безпліддя.

Методика, яку використовують для діагностики ембріона, дозволяє виявити такі небезпечні патології, як синдром Дауна, дистрофія м’язів, фенілкетонурія, муковісцидоз та ін.

Результати досліджень ембріона на наявність вроджених захворювань можуть стати приводом для планування статі дитини у клініці у разі виявлення патологій, пов’язаних із статевою хромосомою.
PGD вкрай рекомендована у таких випадках:

 • у пізньому репродуктивному періоді: вік майбутньої мами більший 35 років та/або майбутнього тата – більше 40 років;
 • кілька мимовільних переривань вагітності на ранніх термінах у минулому;
 • невдалі спроби ЕКЗ у минулому;
 • чоловіче безпліддя, пов’язане з анеуплоїдією в сперматозоїдах;
 • змінена структура деяких хромосом одного з батьків.

Наші медичні центри розташовані у Києві та Харкові, вони готові прийняти пацієнтів з усієї України та зарубіжжя. Репродуктологи клініки нададуть докладні консультації щодо передімплантаційної діагностики та можливості вибору статі малюка.

Ціна за програму з вибором статі дитини (ЕКЗ+ ІКСІ+ NGS) складає від 132 350 грн.

Будь-які організаційні питання можна поставити нашим координаторам за телефонами, які ви бачите на сайті.

Переваги клініки

Ми вже допомогли тисячам сімей з усього світу стати батьками. Сьогодні більш ніж у 52-х країнах живуть діти, що народилися в результаті наших успішних програм ЕКЗ. Це можливо завдяки згуртованій професійній команді, безперервному вдосконаленню технологій, що застосовуємо у клініці. Ми спеціалізуємося на програмах з генетичною діагностикою ембріона заради народження здорової дитини в кожній родині, яка до нас звернулася. А більш ніж 25-ти річний досвід дав можливість створити програму «Гарантоване ЕКЗ», в котрій клініка бере на себе відповідальність за результат.

У кожному менстуральном циклі при ідеальних умовах ймовірність завагітніти природнім шляхом близько 25%. Технологія ЕКЗ підвищує ці шанси. Відсоток успішного лікування методом ЕКЗ з першої спроби в Клініці професора Феськова О.М. — близько 45%, після кріопротоколів він досягає 70%. Дані підкріплені щорічним звітом відділення ЕКЗ клініки. Ці показники відповідають світовим стандартам. Результат ЕКЗ залежить в першу чергу від індивідуальної історії та віку пацієнтів і далі — від правильно обраної програми. Тому персональний прогноз може відрізнятися від цих даних як в більшу, так і в меншу сторону. Отримати його можна після обстеження і формування тактики лікування.

Двох однакових програм ЕКЗ не буває. Аналізуючи медичну історію жінки або подружньої пари, яка планує ЕКЗ, лікар складає програму таким чином, щоб досягти позитивного результату з першої спроби ЕКЗ. Важливо все: вік, причини ненастання вагітності, результати обстежень, попередній досвід лікування. Застосовуючи накопиченні за 25-ть років знання, навички та сучасні репродуктивні технології ми досягаємо позитивних результатів.

Ми використовуємо безпечне передове обладнання. Автономна система енергозабезпечення робить незалежними і невразливими усі лабораторії та ембріологічний бокс від зовнішніх факторів і ситуацій. Це означає, що ваші ембріони знаходяться в безпеці при будь-яких позаштатних ситуаціях.

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

1035грн

Первинна консультація репродуктолога з ЕКЗ + УЗД

825грн

Онлайн консультація репродуктолога

600грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом


  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок