Орхіт, епідідіміт, орхоепідідіміт

Орхит – це запалення тканини яєчка. Причиною орхита, в першу чергу, є інфекційні захворювання, такі, як грип, епідемічний паротит (в просторіччі – свинка) та багато ін. Також причиною орхіту може бути травма яєчка, катетеризація сечового міхура постійним катетером. Іноді причиною орхіту стає туберкульозна паличка.

Початок захворювання, як правило, гостре: у чоловіка з’являються болі в яєчку, яєчко збільшується в розмірах, пальпація (обмацування) різко болюча, піднімається температура до 38 градусів і вище, іноді відзначаються озноби.

Зазвичай через 1-3 тижні явища орхіту стихають, проте в ряді випадків виникають гнійниі процеси в яєчку. При цьому стан хворого погіршується, температура стає стійко високою, різко посилюються болі, пацієнту потрібна термінова операція.

Неускладнений орхіт лікується консервативно, використовуються антибіотики і протизапальні засоби, також позитивний ефект дає фізіотерапія, однак замінити антибактеріальні препарати вона не може. У важких випадках призначаються гормональні препарати.

Лікування орхіту має бути своєчасним і комплексним, в іншому випадку, процес може перейти в хронічну форму, а ще гірше, може статися, так зване, розсмоктування яєчка.

У пацієнтів, які перенесли орхіт, виникають процеси порушення спермоутворювання. Особливо уважно треба поставитися до двостороннього орхіту, так як ймовірність залишитися безплідним вкрай висока. У разі виникнення орхіту самолікування неприпустимо, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Епідидиміт – це запалення придатка яєчка. Причини, що викликають епідидиміт, ті ж, що і при орхіті. Крім усього, запалення придатка яєчка можуть сприяти деякі інфекції, що передаються статевим шляхом, зокрема, уреоплазма та ін.

Клінічні прояви захворювання приблизно такі ж, як при орхіті, однак спостерігається виражений набряк мошонки і збільшення придатка яєчка. Саме яєчко може залишатися незбільшення і безболісним.

Лікування гострого епідидиміту полягає в призначенні антибактеріальних, протизапальних препаратів, створенні спокою органам мошонки (носіння суспензорія), призначення фізіотерапії і розсмоктуючутерапії.

Лікування неускладненого епідидиміту проводиться лікарем в амбулаторних умовах, у виняткових випадках потрібне хірургічне втручання.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок