Відкладене материнство

Вартість послуги
Консультація онлайн аналітична

800грн

Оплатити онлайн
Первинна консультація репродуктолога

від650грн

Первинна консультація репродуктолога

від650грн

Зберігання біологічного матеріалу в кріобанку клініки в місяць

435грн

Оплатити онлайн

Що вибрати: кар’єру або дитину? У нестабільному світі це питання все більш актуальним для багатьох жінок. Декретна відпустка у віці до 30 років часто стає недозволеною розкішшю. При цьому бажання реалізувати материнський потенціал залишається.

Крім прагнення до професійної реалізації, можуть бути й інші причини відкладеного материнства. І сучасні репродуктивні технології дозволяють почекати з народженням дитини, зберігши біоматеріал в незмінному вигляді до пізнього репродуктивного періоду. У цій статті розглянемо докладніше, як це можна зробити.

Що таке відкладене материнство

Звичний для нас термін «відкладене материнство» в англомовній літературі назвали «соціальна кріоконсервація». І це словосполучення більш точно відображає суть процедури. Полягає технологія в заморожуванні репродуктивного матеріалу і його тривалого зберігання до того періоду, поки він не потрібні для отримання вагітності. Вперше такі технології були використані в Японії, потім в США, і трохи пізніше — в країнах Євросоюзу.

Чітко сформульованого списку показань для такої процедури немає. Достатньо лише бажання жінки. Зазвичай причинами стають:

 • відсутність партнера;
 • бажання побудувати кар’єру;
 • необхідність пройти процедуру лікування важкими хімпрепаратами або променевими методами;
 • майбутня робота на небезпечному виробництві.

За своєю суттю, «соціальна кріоконсервація» — це звичайна програма екстракорпорального запліднення з відкладеним імплантацією ембріонів.

Попередні обстеження при цьому стандартні, як перед ЕКЗ:

 • загальні аналізи крові та сечі;
 • аналізи на мікрофлору і венеричні захворювання;
 • дослідження гормонального фону;
 • УЗД органів малого тазу.

При відсутності протипоказань переходять до етапу стимуляції дозрівання групи яйцеклітин в одному циклі. Це необхідно для того, щоб отримати відразу кілька статевих клітин, з яких можна вибрати найбільш здорові. Стимуляція проводиться з використанням невеликих доз гормональних препаратів, що забезпечує щадний вплив на організм жінки.

За розвитком статевих клітин фахівці спостерігають в процесі регулярних УЗД. У момент, коли яйцеклітини всередині фолікулів вже дозріли, але ще не дійшли до стадії овуляції, їх витягують за допомогою трансвагінальної пункції. Якщо упустити момент і настане природна овуляція, «зловити» ооцити буде практично неможливо.

Коли яйцеклітини витягнуті, ембріолог готує їх спеціальним чином і піддає вітрифікації — швидкому заморожуванні в рідкому азоті. Так вони можуть зберігатися практично нескінченно без втрати своїх функціональних якостей.

Переваги ЕКЗ з відкладеною підсадкою ембріонів:

 • відсутність ризику гіперстимуляції яєчників;
 • можливість більш ретельної підготовки ендометрія до імплантації в майбутньому;
 • зниження гормонального навантаження на жіночий організм, оскільки підготовка до вагітності буде відбуватися значно пізніше.

У «Клініці професора Феськова О. М.» проводять заморозку не тільки яйцеклітин, але і сперматозоїдів, а також отриманих ембріонів. Дізнатись вартість програми ЕКЗ та записатись на консультацію репродуктолога Ви можете за номерами нашого кол-центру, вказаними нижче.

Розглянемо основні особливості цих процедур.

Збереження яйцеклітин

При заморожуванні яйцеклітин всю наявну в них рідина замінюють спеціальною речовиною — кріопротектор. Це необхідно, щоб не утворювалися кристали води всередині клітини.

Підготовлені жіночі ооцити поміщаються в кріоносій, що зовні нагадує звичайну кулькову ручку.

Потім кріоносій опускають в спеціальну ємність, на якій нанесені дані пацієнтки. Цю ємність поміщають в рідкий азот.

Коли пацієнтка вирішить скористатися своїм біоматеріалом, фахівці проведуть процедуру розморожування. Функціональність яйцеклітин при такому способі зберігання не змінюється. Ці ооцити можуть зберігатися в замороженому вигляді нескінченно довго.

Збереження ембріонів

Ембріони заморожують на стадії бластоцисти. Кращою є заморозка саме бластоцисти, оскільки потенціал виживання і успішної підсадки у таких ембріонів значно вище.

Для підвищення шансів на вагітність при ЕКЗ в майбутньому отримані ембріони проходять ретельний контроль якості перед заморожуванням.

Збереження сперми

Сперматозоїди добре переносять заморожування в рідкому азоті. Їх фертильні властивості за перші 5-10 років перебування в холоді практично не змінюються. Після розморожування еякуляту сперматозоїди проходять ретельний аналіз фахівцями з метою відбору найбільш якісних для запліднення.

Перед кріоконсервуванням чоловікові необхідно скласти наступні аналізи:

 • спермограму;
 • кров на перевірку венеричних захворювань;
 • кров на визначення групи і резус-фактора.

У нашій клініці професора Феськова О. М. кріобанк має автономне електропостачання, що захищає його від будь-яких перебоїв в подачі електрики. Крім того, кріобанк нашої клініки обладнаний датчиками вимірювання кількості рідкого азоту і системою оповіщення про нештатні ситуації.

Вже зараз у нас зберігаються кілька тисяч заморожених ооцитів і ембріонів.

Оптимальний вік для виношування вагітності

З медичної точки зору, вагітність не варто відкладати на вік старше 40 років. Хоча в нашій практиці були випадки, коли пацієнтки народжували і в віці за 50, однак слід пам’ятати, що не кожен організм витримує таке навантаження.

Вже після 35 років знижується ймовірність настання вагітності і її благополучного перебігу.

Стреси, хронічні захворювання, виснаженість внутрішніх резервів жіночого організму — все це не на користь майбутній дитині.

Право жінки на соціальну кріоконсервацию має зберігатися, однак відкладати материнство потрібно в межах розумного.

Для додаткової консультації можна записатися до наших фахівців за телефонами: 

 • 0 800 50 77 90
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 7676

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Переваги клініки

Ми вже допомогли тисячам сімей з усього світу стати батьками. Сьогодні більш ніж у 52-х країнах живуть діти, що народилися в результаті наших успішних програм ЕКЗ. Це можливо завдяки згуртованій професійній команді, безперервному вдосконаленню технологій, що застосовуємо у клініці. Ми спеціалізуємося на програмах з генетичною діагностикою ембріона заради народження здорової дитини в кожній родині, яка до нас звернулася. А більш ніж 25-ти річний досвід дав можливість створити програму «Гарантоване ЕКЗ», в котрій клініка бере на себе відповідальність за результат.

У кожному менстуральном циклі при ідеальних умовах ймовірність завагітніти природнім шляхом близько 25%. Технологія ЕКЗ підвищує ці шанси. Відсоток успішного лікування методом ЕКЗ з першої спроби в Клініці професора Феськова О.М. — близько 45%, після кріопротоколів він досягає 70%. Дані підкріплені щорічним звітом відділення ЕКЗ клініки. Ці показники відповідають світовим стандартам. Результат ЕКЗ залежить в першу чергу від індивідуальної історії та віку пацієнтів і далі — від правильно обраної програми. Тому персональний прогноз може відрізнятися від цих даних як в більшу, так і в меншу сторону. Отримати його можна після обстеження і формування тактики лікування.

Двох однакових програм ЕКЗ не буває. Аналізуючи медичну історію жінки або подружньої пари, яка планує ЕКЗ, лікар складає програму таким чином, щоб досягти позитивного результату з першої спроби ЕКЗ. Важливо все: вік, причини ненастання вагітності, результати обстежень, попередній досвід лікування. Застосовуючи накопиченні за 25-ть років знання, навички та сучасні репродуктивні технології ми досягаємо позитивних результатів.

Ми використовуємо безпечне передове обладнання. Автономна система енергозабезпечення робить незалежними і невразливими усі лабораторії та ембріологічний бокс від зовнішніх факторів і ситуацій. Це означає, що ваші ембріони знаходяться в безпеці при будь-яких позаштатних ситуаціях.

Вартість послуги
Консультація онлайн аналітична

800грн

Оплатити онлайн
Первинна консультація репродуктолога

від650грн

Первинна консультація репродуктолога

від650грн

Зберігання біологічного матеріалу в кріобанку клініки в місяць

435грн

Оплатити онлайн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвіул. Юлии Здановской (бывшая Ломоносова), 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковіул. Холодногорская, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок