Головна Послуги Вагітність Лікування молочниці під час вагітності

Лікування молочниці під час вагітності

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від630грн

Консультація гінеколога

від660грн

Спостереження вагітності «Базовий»

26950грн

Спостереження вагітності «Базовий»

32900грн

Спостереження вагітності «Спеціальний»

41500грн

Спостереження вагітності «Спеціальний»

45000грн

Спостереження вагітності «Все включено»

60500грн

Що це таке?

Молочницю, або кандидоз, викликають дріжджоподібні грибки candida, що живуть на слизовій кожної людини. Вони є невід’ємним компонентом мікрофлори і за звичайних умов не викликають проблем.

Однак різні зовнішні та внутрішні чинники здатні спровокувати надзвичайно активне розмноження грибків, що супроводжується свербінням, печінням у піхві, рясними сирнистими виділеннями, набряклістю та почервонінням статевих губ, та іншими ознаками молочниці.

Майбутні мами перебувають у зоні ризику – понад 60 відсотків вагітних стикаються з цією недугою. Така вразливість жінок у цікавому положенні пов’язана з трансформацією імунного захисту організму в складний для майбутньої мами період, зміною гормонального фону. Усе це провокує бурхливий ріст умовно-патогенних мікроорганізмів і, як наслідок, викликає кандидоз під час вагітності.

Про захворювання

Насправді грибок кандида є частиною мікрофлори людини, а молочницю спричиняє не їхня наявність, а ситуації, коли вони розмножуються у великій кількості, або до організму потрапляють їхні куди більш патогенні штами. Молочниця найчастіше з’являється в тому разі, коли загальний імунітет знижується.

Вагітні ж перебувають у зоні ризику. Через фізіологічне пригнічення імунної системи, що відбувається для того, щоб запобігти відторгненню (близько половини генів плода організм майбутньої мами сприймає як чужорідні) створюються умови, сприятливі для розмноження грибка кандида.

Чи небезпечна молочниця при вагітності

Якщо молочниця з’явилася в період вагітності, з супроводом неприємних симптомів, слід звернутися до гінеколога. В першу чергу для того, щоб полегшити своє самопочуття.

Молочниця у вагітних може супроводжуватися настільки виснажливим свербінням, що майбутня мама стає дратівливою, не висипається. Постійний стрес веде до спазмів кровоносних судин. Все це впливає на стан плоду — з’являється нестача кисню, дефіцит поживних речовин.

Лікар проведе огляд, за допомогою мікроскопії піхвового мазка визначить причину захворювання, направить на необхідні аналізи і призначить відповідне лікування молочниці під час вагітності.

вагітна жінка в білому халаті 

Види молочниці

Під час вагітності молочниця може бути двох видів: без ускладнень, і, на жаль, з ними. Ускладнення діляться на 2 типи:

 • Соматичні – у такому разі грибок може поширитися на сечовивідні шляхи, ставши причиною таких захворювань, як цистит або уретрит.
 • Акушерські – кандидоз впливає на перебіг вагітності, може стати причиною запалення плацентарної тканини, оболонок, підвищити ризик передчасних пологів.

Але не слід переживати завчасно, адже в більшості випадків, кандидоз виступає саме в простій формі, а вчасне та правильно підібране лікування мінімізує шанс ускладнень.

Симптоми молочниці під час вагітності

Розпізнати молочницю під час вагітності можна за такими симптомами як:

 • печіння і свербіж, що виступають у ділянці зовнішніх статевих органів.
 • можуть спостерігатися дискомфортні відчуття або навіть біль.
 • виділення з піхви, які нагадують білу сирнисту масу.
 • біль під час сечовипускання.

Але варто пам’ятати, що ці симптоми можуть також вказувати на інші види захворювань. Тому за першого їх прояву необхідно звернутися до лікаря.

Що робити, якщо з’явилася молочниця під час вагітності

Хоч у більшості випадків молочниця під час вагітності виступає в простій формі й не становить великої небезпеки, важливо все ж таки звернутися до лікаря. Навіть якщо симптоми дуже незначні й не завдають великих незручностей. Не слід також займатися самолікуванням, адже багато препаратів протипоказані під час вагітності, і можуть більше нашкодити, ніж допомогти.

Причини молочниці

Є кілька причин, через які у вагітної може розвинутися кандидоз:

 1. Неправильне і незбалансоване харчування. Солодке і вуглеводи – те, що під час вагітності необхідно тримати під контролем. Через повільне засвоєння глюкози у майбутньої мами, при її надлишку з’являється сприятливе середовище для розмноження грибка роду Candida.
 2. Нестабільність емоційного фону і стрес. Під час вагітності дівчата емоційно дуже вразливі, і через вироблення в організмі кортизолу (так званого гормону стресу) може з’явитися молочниця.
 3. Зниження імунітету, вразливість для інфекцій. Як уже було сказано вище, вагітність – період, під час якого пригнічується імунна система, щоб уникнути відторгнення плода, внаслідок чого підвищується ризик появи кандидозу.
 4. Гормональна перебудова і підвищений синтез прогестерону. Унаслідок цього процесу середовище піхви з кислого, в якому гальмується розмноження і ріст грибів і бактерій, стає лужним, якраз таки сприятливим для цих процесів.
 5. Порушення мікрофлори піхви. Через неправильний догляд, такий, як, наприклад, використання антибактеріального мила, ви порушуєте природну мікрофлору піхви, і ризики появи молочниці підвищуються. Причиною кандидозу можуть стати також щоденні прокладки, які створюють парниковий ефект і сприяють появі молочниці.

Діагностика

Щойно у вас з’являться перші симптоми кандидозу, важливо відразу ж звернутися до свого лікаря-гінеколога. Для початку він проведе класичний огляд на гінекологічному кріслі, оцінить загальний стан, поставить вам необхідні запитання для повної діагностики захворювання. Після чого буде взято матеріал для дослідження в лабораторних умовах, для того щоб правильно визначити рід грибка і призначити ефективне і відповідне лікування.

Думка експерта:

Внаслідок фізіологічної імуносупресії та гормональної перебудови, зміни pH піхви вагітні більш уразливі до виникнення кандидозу. У разі виникнення дискомфорту, незвичних виділень, відчуття свербежу та інших симптомів важливо звернутися до свого лікаря для діагностики причин цих скарг і своєчасного лікування.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Молочниця на ранніх строках вагітності

Особливість раннього періоду вагітності полягає в тому, що в перші три місяці закладаються системи і органи майбутнього малюка. Сама молочниця навряд чи шкодить майбутній дитині. Однак, прояви симптомів кандидозу в початковому періоді вагітності викликають нервозність мами і знижують якість її життя, і такий стрес негативно відбивається на розвитку ембріона.

В першу чергу, жінці необхідно відповідально підійти до свого харчування, виключити з раціону солодку і гостру їжу, здобу, продукти, що сприяють розмноженню дріжджеподібних грибів.

Застосування ряду препаратів для придушення патогенного грибка вагітним протипоказано, оскільки вони можуть негативно позначитися на вагітності, і на стані плоду.

Лікарі віддають перевагу місцевій терапії, призначаючи вагінальні свічки, спеціалізовані мазі.

Крім цього, важливіше виявити і усунути першопричину, яка дала поштовх розвитку кандидозу.

Молочниця на пізніх термінах вагітності

Велика ймовірність того, що молочниця під час вагітності виникне в пізній період. На завершальних тижнях вагітності в організмі починається активна підготовка до пологів, яка супроводжується емоційними переживаннями, ще більшим зниженням імунітету. Усе це створює сприятливі умови для розвитку захворювання.

Молочниця в останньому триместрі вагітності не впливає на ймовірність передчасних пологів і зараження малюка малоймовірне.

Для лікування на терміні після 30 тижнів також застосовуються місцеві засоби:

 • мазі, креми, гелі, які наносять на поверхню інтимних органів;
 • мазі для вагінального введення;
 • вагінальні капсули або свічки.

Молочниця в період виношування дитини – проблемне захворювання, оскільки класичні схеми лікування не підходять для вагітних. Тому його краще попередити. Ще на стадії планування зачаття рекомендуємо пройти обстеження, щоб виключити або виявити хронічний кандидоз і вилікувати його. Пам’ятаючи про можливі наслідки цієї інфекції, впродовж вагітності необхідно контролювати свій стан і своєчасно повідомляти про симптоми лікаря. Спільні дії пацієнтки і лікаря допоможуть провести період виношування дитини з комфортом.

Лікування молочниці у вагітних

Варто пам’ятати, що в жодному разі не можна займатися самолікуванням молочниці під час вагітності. Багато антигрибкових препаратів хоч і ефективні, але можуть бути токсичними для плоду. Тому важливо звернутися за допомогою до лікаря, який після проведення необхідних досліджень підбере необхідні препарати для лікування кандидозу.

Консервативне лікування

Дівчатам при надії під час вагітності дозволено використовувати виключно місцеві препарати для лікування кандидозу, такі як свічки або супозиторії. Для того, щоб визначити, які саме ліки підійдуть у вашому випадку, лікар проведе необхідні аналізи та огляд.

На ранніх термінах вагітності кількість дозволених препаратів вкрай мала, але, тим не менш, існують такі, що допоможуть ефективно позбутися молочниці, не завадивши при цьому розвитку ембріона. На більш пізніх термінах варіантів для лікування кандидозу значно більше, і можливо навіть у випадках рецидиву. Також лікар призначить необхідні препарати для профілактики молочниці та підтримки природного середовища мікрофлори піхви.

Хірургічного лікування молочниці не проводиться.

Профілактика молочниці під час вагітності

Для того щоб запобігти настанню молочниці, дуже важливо збалансувати харчування і підібрати правильну інтимну гігієну. Варто підібрати засоби, що не порушують мікрофлору і рівень pH піхви. У такому разі, умовно-патогенні мікроорганізми не будуть надмірно розмножуватися і рости. Намагайтеся також уникати стресових ситуацій, і більшу увагу приділяти зміцненню імунітету.

Реабілітація

Насправді, як такої реабілітації після кандидозу не потребується. Важливо дотримуватися профілактичних заходів, а якщо ж недуга проявляється й у партнера, необхідна наявність презерватива під час статевих актів.

Запитання та відповіді

Який лікар проводить лікування кандидозу вагітних?

Діагностує та лікує молочницю лікар акушер-гінеколог. Важливим аспектом є своєчасне звернення по допомогу, щоб швидше й ефективніше вилікувати захворювання та уникнути негативних наслідків.

Чи треба здавати контрольний мазок після лікування?

Якщо симптоми кандидозу повністю зникли, а об’єктивних ознак наявності хвороби немає, то проведення контрольного мазка не обов’язкове. У разі ж рецидивуючого кандидозу контрольний мазок обов’язковий, і проводиться через приблизно місяць лікування.

Як швидко минає молочниця?

Після початку купірування, симптоми перестануть вас турбувати вже через кілька днів. Саме ж лікування має тривати в середньому від 7 до 14 днів, залежно від багатьох супутніх чинників.

Основні рекомендації в період лікування

Під час лікування молочниці важливо повністю пройти курс лікування, призначений лікарем, і не переривати його відразу ж після зникнення симптомів. Відмовтеся від неякісної та синтетичної білизни, намагайтеся налагодити інтимну гігієну. Не вживайте надмірну кількість швидких вуглеводів і солодкого.

Чи можлива вагітність при молочниці?

Оскільки в разі молочниці уражається тільки слизова оболонка піхви, це ніяк не зашкодить фертильності дівчини, і тому вагітність у разі кандидозу можлива. Проблеми ж можуть початися, якщо вчасно не почати лікування і запустити процес.

 

На сторінці «Ціни» Ви можете ознайомитись з переліком послуг клініки, зокрема й спостереження за вагітністю.

Для отримання консультації в клініці професора Феськова О.М. звертайтеся в наш контакт-центр за телефонами:

 • 0 800 50 77 90 (безкоштовно з українських номерів)
 • 098 100 7676
 • 066 100 7676
 • 093 100 7676

Або заповніть форму на сайті, і ми передзвонимо Вам.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Переваги клініки

Спеціалізована клініка (серед наших вагітних ті, хто йшов до народження дитини через тернистий шлях багаторічного безпліддя. Ми знаємо цінність кожного зачаття, тому професійно і відповідально спостерігаємо майбутніх малюків до самого народження).

Спостереження вагітності в межах однієї клініки – це запорука вашого комфорту у такий важливий період кожної жінки. Вам не доведеться паралельно відвідувати державну поліклініку, адже ми зібрали всі необхідні аналізи та обстеження, консультації фахівців та документальний супровід, необхідні у цей період у три пакети спостереження вагітності:

 • Базовий;
 • Спеціальний;
 • Все включено.

Докладніше з ними можна ознайомитися на сторінці «Програми ведення вагітності».

Оформляємо всі необхідні документи – обмінна карта, лікарняний лист (немає необхідності звертатися в державну поліклініку, паралельно ставати там на облік).
Оформляємо договір на ведення вагітності (весь перелік і порядок надання послуг регламентований документально).

У нас можна зробити всі необхідні аналізи і дослідження (своя лабораторія, апарати УЗД експертного класу).

Прийом по запису без черг і очікувань (всі візити будуть скоординовані з метою мінімізації відвідувань – за один візит можна здати необхідні аналізи, пройти УЗД-скринінг, відвідати доктора, який спостерігає вагітність).

3 пакети спостереження з урахуванням індивідуальних потреб Вашої вагітності.

Для майбутніх мам ми проводимо лекції по догляду за малюком спільно з дитячим медичним центром Ліни Барської.

Вартість послуги
Консультація гінеколога

від630грн

Консультація гінеколога

від660грн

Спостереження вагітності «Базовий»

26950грн

Спостереження вагітності «Базовий»

32900грн

Спостереження вагітності «Спеціальний»

41500грн

Спостереження вагітності «Спеціальний»

45000грн

Спостереження вагітності «Все включено»

60500грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Зданівської (колишня Ломоносова), 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок