Головна Послуги Безпліддя

Безпліддя

Безпліддя

Почути на свою адресу слово «безпліддя», як мінімум неприємно. Сприймається воно, як щось безнадійне.
Однак, це не так. Кожна 6-а пара репродуктивного віку в Україні стикається з проблемами зачаття дитини.
Зниження фертильності (здатності до зачаття) може бути як з боку жінки, так і з боку чоловіка.
Більшість цих проблем можна вирішити. Своєчасне звернення до лікаря репродуктолога дозволить, в кінцевому підсумку, стати батьками.

Що пропонує наша клініка

5 кроків до вагітності

Запис на консультацію: КРОК 1
 • Найпростіший і водночас найскладніший крок.
 • Простий, тому що достатньо зателефонувати координатору або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті і почекати поки координатор передзвонить.
 • Вибираєте зручні дату та час, вибираєте лікаря, отримуєте рекомендації по підготовці до прийому, заносите візит в свій календар і – готово.
 • Складний, тому що перший крок завжди найскладніший. Але якщо ви налаштовані рішуче, ми готові вам допомогти на шляху досягнення вагітності.
 • Ми отримаємо вашу заявку і координатор контакт-центру зв’яжеться з вами, щоб відповісти на ваші запитання і допомогти в плануванні прийому.
Підготовка до першої консультації КРОК 2

Помилка — думати, що до першої консультації з лікарем не потрібно готуватися.

Щоб лікар дав конкретні і індивідуальні рекомендації, знадобиться познайомити лікаря зі своєю історією.

Тут важливо все:

 • тривалість спроб завагітніти,
 • захворювання, якими хворіли раніше,
 • наявність або відсутність оперативних втручань,
 • попередні обстеження і лікування,
 • проблеми з настанням вагітності, виношуванням вагітності у найближчих родичів.

Також рекомендуємо підготувати питання, відповіді на які ви хотіли б дізнатися на консультації. Лікар не зможе передбачити всі можливі нюанси, тому не соромтеся питати — це дозволить вам отримати ефективну консультацію і визначити подальшу тактику дій.

Консультація КРОК 3

Важливий день. Ви познайомитеся з лікарем, який докладе всі свої знання, досвід і навички для того, щоб ви стали батьками.

Уже на першій консультації можливі і первинні обстеження:

 • трансвагинальное УЗД жінці для оцінки стану яєчників і матки;
 • спермограма для чоловіка, результати якої можна отримати в цей же день;
 • при необхідності гормональні дослідження для жінки.

Ці результати дозволять лікарю сформувати подальшу тактику обстеження і лікування.

А може бути таке, що лікування не знадобиться і ефективними будуть дотримання рекомендацій лікаря з планування вагітності, які ви отримаєте на першому прийомі.

Розширена діагностика причин безпліддя КРОК 4

Безпліддя. Лякаюче слово, яке найімовірніше запишуть в вашу медичну карту. Діагноз безпліддя за рекомендаціями ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) ставлять у випадках, коли парі протягом року спроб не вдається завагітніти. Цей діагноз не вирок і не є кінцевим.

За результатами первинного обстеження лікар репродуктолог приймає рішення про необхідність розширеної діагностики.

Головна мета розширеної діагностики – визначення конкретних причин ненастання вагітності.

При визначенні причин безпліддя можливо провести лікування, яке допоможе їх подолати.

Аналізи можуть призначити як жінці, так і чоловікові, якщо в спермограмме виявлені серйозні відхилення від норм.

Також діагностика може включати інструментальні дослідження, наприклад при підозрі на непрохідність маткових труб у жінки.

Лікування КРОК 5

Лікування буде залежати від причин, які визначить діагностика пари. І таких варіантів лікування може бути багато.

Якщо є шанс відновити можливість природного зачаття шляхом медикаментозної та/або хірургічної терапії, внутрішньоматкової інсемінації, то сили лікарів будуть спрямовані в першу чергу на цю задачу.

Коли досягнення вагітності природним шляхом має мінімальні шанси, лікар репродуктолог вдається до допоміжних репродуктивних технологій і ЕКЗ.

Варіанти лікування завжди обговорюються з парою.

Оцінивши ефективність кожного з них спільно з лікарем репродуктологом можна вибрати свій власний шлях до успішного батьківства.

Часто ЕКЗ – найкоротший шлях досягнення вагітності, але якщо існує ймовірність природного зачаття, то цей варіант також буде запропонований.

Репродуктолог

Уролог-андролог

Відповіді на найпоширеніші питання щодо лікування безпліддя

Чому може бути відсутня овуляція? Чи можна завагітніти при порушенні овуляції?

Відсутність овуляції відноситься до так званого ендокринного безпліддя, при якому порушені гормональні механізми в організмі жінки. У більшості випадків проблеми з овуляцією успішно лікуються за допомогою стимуляції овуляції.
Частою причиною ановуляції є синдром полікістозних яєчників (СПКЯ), при якому фолікули, в яких дозрівають яйцеклітини, ростуть, але овуляція (розрив фолікула) не відбувається, і яйцеклітина не виходить з фолікула. Це відбувається через різних гормональних порушень. Після проведення стимуляції овуляції в більшості випадків настає вагітність.

Як діагностують проблеми з овуляцією?
Перевірити наявність овуляції можна за допомогою фолікулометрії (ультразвукового обстеження процесу дозрівання фолікулів). Завдяки цій процедурі лікар може побачити, як росте фолікул і чи відбувається овуляція.
Відсутність овуляції зазвичай коригують стимуляцією овуляції, після чого вагітність настає природним чином. Якщо в природному статевому циклі при стимуляції овуляції вагітність не настає, можна використовувати внутрішньоматкову інсемінацію. Якщо ж інсемінація не допомагає, використовуються екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Як дізнатися, чи є проблеми зі сперматозоїдами?

Якщо протягом року активного статевого життя без запобігання вагітність не настає, необхідно провести діагностику пари, яке доцільно почати з чоловіка.

Для діагностування проблем зі сперматозоїдами, чоловікові необхідно здати аналізи сперми (після трьох-п'яти днів статевої стриманості). Нормальні показники спермограми — 20 мільйонів сперматозоїдів в одному мілілітрі сперми, з них половина — активно рухливі. 5 мільйонів сперматозоїдів повинні бути без патологій. Тільки тоді сперма вважається здатною до запліднення.
Якщо є відхилення, то необхідна консультація лікаря андролога і можливе лікування, яке відновить показники спермограми.

Для лікування складних форм чоловічого безпліддя була розроблена методика лікування ЕКЗ+ICSI. За допомогою спеціальних мікроінструментів один, попередньо відібраний сперматозоїд вводять безпосередньо в яйцеклітину, після чого ембріон переноситься в матку жінки.

Хто з нас двох безплідний?

Абсолютне безпліддя трапляється досить рідко. Найчастіше це зниження фертильності. Однак, в карті пацієнта вкажуть саме діагноз «безпліддя», якщо в парі не настає вагітність протягом року.
За статистикою жіноче безпліддя — 40% , чоловіче — 40% і 20% — це поєднане безпліддя, коли проблеми з репродуктивним здоров'ям є у обох партнерів.
Щоб визначити, кого необхідно лікувати, знадобиться консультація лікаря репродуктолога, андролога і аналізи, які здають обоє.

Чому не можу завагітніти вдруге?

Існує таке поняття, як вторинне безпліддя. Це означає, що жінка не може зачати або виносити дитину повторно, але у неї вже була вагітність або пологи.
Найпоширеніші причини:
- зниження оваріального резерву яєчників через вік,
- статеві інфекції та запальні процеси в органах малого таза
- гормональний збої
- новоутворення в матці, на яєчниках
та ін.
Важливо проходити обстеження у гінеколога не рідше 1 разу на рік. Тоді деяких станів можна уникнути або виявити їх на ранніх стадіях. Це дозволить вжити заходів і уникнути в майбутньому проблем з настанням вагітності.

Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок