Вітаміни для жіночого здоров’я

Зміст

Зайвий раз доводити важливість присутності вітамінів в раціоні людини не треба, це непорушна істина. В рамках цієї статті мова піде про вітаміни, які потрібні дівчатам і жінкам, щоб зберігати не тільки зовнішню привабливість, але і репродуктивне здоров’я.

З огляду на те, що з кожним роком організм жінки змінюється, в різні періоди життя потрібні неоднакові набори вітамінів. Але, звичайно ж, є і такі речовини, які потрібні прекрасній статі в будь-якому віці.

Універсальні вітаміни

Всім відомо, що головна зброя дівчат і жінок — краса, і для її підтримки необхідно застосування «вітамінів краси», що роблять вплив на здоров’я шкіри, стан нігтів і волосся — це вітаміни А, С і E.

Чим старше стає жінка, тим більше в її організмі відбувається вікових змін, а тому в цей період необхідно включити в раціон вітаміни D і K, так звані “вітамінами зрілості”.

Виходячи з перерахованого, до “жіночим вітамінів” можна віднести такі: B6, В12, В9, К, А, Е, D, F і С.

Рекомендації для різних вікових груп

Вік 30—35 років
жінці цього віку необхідно підтримувати в нормі репродуктивну систему і бути привабливою, а це значить, що варто звернути увагу на вітаміни репродуктивності і краси.

Рекомендовані: вітаміни В3, В6, В9, В12 і E

Вік 35—40 років
очинає неухильно знижуватися “продуктивність” яєчників, спостерігаються перші ознаки старіння шкіри, які говорять про те, що потрібно подбати про надходження в організм «вітамінів краси» і антиоксидантів.

Рекомендовані: вітаміни В6, В9, В12, A, C і E

Вік 40—45 років
у жіночому організмі гостро відчувається зниження вироблення жіночих гормонів естрогенів, в силу зниження активності яєчників під дією віку, все помітнішими стають сліди прожитих років і накопиченого досвіду — поки ще не сильно виражені зморшки. У цьому віці на перший план виходить підтримку зовнішньої краси, оскільки позитивно вплинути на згасаюче репродуктивну функцію вже не представляється можливим.

Рекомендовані: вітаміни A, E, C, F і В12

Вік 45—50 років
різко знижується репродуктивна функція, з’являються сиве волосся, втрачається колишня еластичність шкіри, з’являються проблеми з серцево-судинною і кістковою системою, з’являються збої в роботі шлунково-кишкового тракту і, як наслідок, відкладаються зайві кілограми ( “локалізуються” вони переважно в області живота), настає період менопаузи.

Рекомендовані: вітаміни D, F, K, A, C і E

Вік 50—55 років
триває процес старіння, що особливо помітно на шкірі, все більше проявляються проблеми з серцево-судинною системою, тому важливо підтримувати шкіру в нормальному стані, а також знизити ризики виникнення серйозних проблем з серцем.

Рекомендовані: вітаміни D, K, A, C і E

Вік понад 55 років
в цей період жіночого життя потрібно зосередитися на уповільненні процесу старіння організму, вживаючи вітаміни, необхідні для підживлення шкіри, волосся, нігтів і кісток.

Рекомендовані: вітаміни D, K, F

Вітаміни: що на що впливає?

Вітамін А — важливий для шкіри, сприяє нормальному функціонуванню кісткової і хрящової систем, в жіночому організмі необхідний при розвитку ембріона, а в чоловічому — при утворенні тестостерону, захищає рогівку ока від бактерій, підвищує імунітет. Головними джерелами вітаміну А є печінка тріски, риб’ячий жир, вершкове масло і печінку.

Вітамін B3 (нікотинова кислота) — бере участь у розщепленні вуглеводів, білків і жирів, важливий для функціонування м’язів і шлунково-кишкового тракту, сприяє здоровому станом шкіри, є важливою складовою процесу зростання. У великій кількості представлений у висівках, печінці, яйцях, горіхах.

Вітамін В6 (піридоксин) — один з головних учасників в обміні амінокислот, забезпечує роботу головного мозку, необхідний для роботи центральної нервової системи (ЦНС). Високий вміст вітаміну спостерігається в пророщеної пшениці, печінки, яловичині, сої, рибі, крупах, картоплі.

Вітамін В9 (фолієва кислота) — забезпечує синтез рибонуклеїнової (РНК) і дезоксирибонуклеїнової (ДНК) кислоти, сприяючи виробництву генетичного матеріалу клітин, забезпечує функціональність ЦНС у жінки, важливий в період дозрівання плоду. Основними джерелами цього вітаміну є соя, печінка, зелені овочі.

Вітамін В12 (кобаламін) — бере участь в перетворенні вітаміну B9, обміні білків і нуклеїнових кислот, важливий для процесу кровотворення. Міститься в печінці, рибі та м’ясі.

Вітамін С (аскорбінова кислота) — є учасником синтезу гемоглобіну, окислювально-відновних реакцій, необхідних для виведення з організму токсичних речовин, підвищує імунітет. Міститься в чорній смородині, обліписі, капусті, цитрусових.

Вітамін D — сприяє проходженню обмінних процесів за участю кальцію і фосфору, регулює їх зміст в кістковій тканині. Міститься в печінці тріски, риб’ячому жирі, м’ясі.

Вітамін Е — антиоксидант, який в значній мірі забезпечує процеси в клітинах, метаболізм нуклеїнових кислот, синтез білка, має протизапальну дію, запобігає появі тромбів і розвиток атеросклерозу. Міститься в олії обліпихи, а також в соєвому і соняшниковій оліях.

Вітамін F (лінолева кислота) — покращує структуру нігтів, шкіри, стан волосся. Міститься (у високій концентрації) в соняшниковій, оливковій, кукурудзяній олії, риб’ячому жирі, горіхах, авокадо і чорній смородині.

Вітамін К — забезпечує нормальне згортання крові, бере участь в біосинтезі ряду білків, в процесах клітинного дихання. Міститься в шпинаті, гарбузі, капусті.

Слідуючи рекомендаціям, викладеним вище, можна сформувати свій раціон так, щоб в ньому в будь-який час і в кожному віці були присутні всі елементи, необхідні для підтримки жіночого організму в стабільно хорошому стані.

Спробуйте! Швидше за все, ви самі і ваші близькі оціните, наскільки важливі вітаміни для зовнішності і настрої. Красива і позитивно налаштована жінка — головна складова щасливої ​​родини!

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок