Чоловіча статева система

Як побудована чоловіча репродуктивна система

Чоловіча репродуктивна система включає:

  • яєчко;
  • епідідіміс або придаток;
  • сім’явивідну протоку;
  • насіннєвий пухирець (всі вищевказані органи парні);
  • простата;
  • статевий член.

Чоловіча репродуктивна клітина називається сперматозоїд. Сперматозоїди виробляються в яєчках. Яєчка постійно виробляють мільйони сперматозоїдів, які остаточно дозрівають в придатках яєчок. Яєчка з придатками розташовані в мошонці, органі, де створені особливі умови для зростання сперматозоїдів. Так, температура мошонки складає 33-34 градуси, що нижче, ніж нормальна температура тіла людини (36,7 градусів). Зрілі сперматозоїди залишають мошонку, подорожуючи усередині сім’явиносних протоків, які починаються у придатках, проходять близько сечового міхура і впадають в сечовипускальний канал — уретру. Уретра проходить всередині статевого члена — пеніса. Крім сім’явиносних протоків, в уретру відкриваються вивідні протоки так званих додаткових залоз — насіннєвих пухирців і передміхурової залози. В уретрі сперматозоїди змішуються з секретом додаткових залоз, утворюючи сперму або еякулят. До речі кажучи, сперматозоїди складають тільки 5% від обсягу сперми. Кожен сперматозоїд має голівку та хвостик. Головка містить гени, під впливом яких формуються батьківські ознаки, а хвостик потрібен для того, щоб доставити ці гени до яйцеклітини, що несе гени з материнськими ознаками. Під час статевого акту мільйони сперматозоїдів вивергаються в піхву.

Чоловіче безпліддя

Прийнято вважати, що більшість здорових подружніх пар (80%) повинні досягти зачаття протягом року регулярного статевого життя без контрацепції; решта 20% пар зможуть зробити це в найближчі 4-6 місяців. Якщо ж вагітність не настає в зазначені терміни, то це привід для візиту до лікаря — фахівця, який займається питаннями безпліддя.

Для чоловіка це лікар уролог-андролог.

Дитина – це плід двох, тому здається логічним, що шукати причини безпліддя слід у обох партнерів. Аналіз даних Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) показує, що безпліддям однаково часто страждають і жінки і чоловіки.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок