Вагітність після раку! Чи можливо це?

Зміст

До онкологічних захворювань схильні найчастіше жінки та чоловіки молодого, репродуктивного віку. Здавалося б — виходу немає і народження свого самого бажаної дитини вже ніколи не настане. У наш час немає нічого неможливого. Навіть такі страшні хвороби успішно лікуються. Більш того, після проходження курсу лікування онкозахворювань можна без проблем завагітніти. Як? Читайте далі.

Народження нового життя. Що може бути краще? Але на шляху успішної вагітності та народження дитини може виникнути безліч проблем, одна з них — онкологічні захворювання.

Статистика

Щорічно в нашій країні діагностують понад 150000 випадків онкозахворювань.

Левова частка припадає на пацієнтів репродуктивного віку, у яких ще немає дітей. Цьому сприяють багато чинників.

Причини виникнення

До факторів ризику можна віднести:

 • Екологічні фактори, урбанізація, зайнятість жінок у суспільному житті;
 • Неправильний режим харчування з переважанням тваринних жирів;
 • Ожиріння;
 • Гіподинамія, низька фізична активність;
 • Зростання поширеності шкідливих звичок;
 • Відкладання терміну народження першої дитини;

 

Рак і сучасність

Збереження дітородної функції у онкохворих ще не так давно була під великим забороною, однак, рання діагностика, а також популяризація профілактичних обстежень, успіхи новітніх медичних відкриттів в сфері біології, онкології, фармакології дозволили починати лікування на дуже ранніх, доклінічних стадіях.

Бажання пацієнтів

Більшість пацієнтів при проведенні курсу хіміотерапії або променевої терапії хвилюються про свій зовнішній вигляд, як, наприклад, випадання волосся, збільшення маси тіла, ще їх турбує виникнення нудоти і блювоти на тлі проведення лікування. Є ті, хто задає питання про печінкової токсичності протипухлинної терапії і впливі її на серцево-судинну систему. Втім, є значна частина пацієнтів, яких цікавить питання збереження їх дітородної функції.

Загальновідомо, що променева і хіміотерапія мають схильність до тканин з значним мітотичним потенціалом (поділом клітин). Точками впливу в організмі можуть бути:

 • волосяні фолікули;
 • травний епітелій;
 • кров’яні клітини;
 • тканину яєчників.

Наприклад, малюки, які отримували терапію з приводу злоякісного новоутворення в препубертатном віці, часто, потребують замісної гормональної лікуванні, аж до настання статевої зрілості.

На генеративную функцію яєчників впливають хіміотерапевтичні препарати, а також схеми лікування, локалізація первинної пухлини при променевої терапії.

Як же бути?

Чим більш токсична проведена протипухлинна терапія, тим нижче шанс збереження функції яєчників. Втім, майже всі пацієнти бажають не тільки перемогти основне захворювання, але і в майбутньому мати здорову дитину.

Даною проблемою повинні займатися комплексно: пацієнт, лікар-онколог і репродуктолог. Принципово, щоб план програми збереження дітородної функції була виконано до початку протиракової терапії.

Методи збереження дітородної функції

Вони діляться на 2 групи:

способи, націлені на зниження ризику пошкодження яєчникової тканини променевої та хіміотерапії;
способи, націлені на збереження біоматеріалу.

 

До 1 групи належать оваріопексія і оваріальна супрессия.
Оваріопексія, або ж виведення яєчника із зони променевого впливу — застарілий, не надто відомий сьогодні, але все ще застосовується спосіб. Він вважається

недоказові (яєчник має можливість мимовільно опускатися в зону опромінення при променевій терапії, немає точної межі даної зони, а ще є особисті дози радиочувствительности яєчникової тканини згодом отримання яких в яєчнику припиняються овуляції).

 

2 спосіб даної категорії — оваріальна супрессия (зниження функції яєчників).

Гіпотетично вона дозволяє знизити пошкодження яєчникової тканини за рахунок виключення овариальной функції. Питання ефективності даного способу заощадження фертильності досить активно дискутується. Спосіб не є високоефективним, але судячи з підсумків безлічі клінічних досліджень, він нарощує шанс на збереження овариальной функції.

Резюме про двох вищенаведених способах — краще ніж нічого.

З початку 2000-х років були впроваджені більш прогресивні способи — збереження біологічного матеріалу пацієнтів перед планованої протипухлинною терапією: криоконсервация зародків (ембріонів), ооцитів і яєчники тканини для жінок; для чоловіків — кріоконсервація сперми, тканини яєчка або сперми з придатка яєчка, отриманої при біопсії.

Кріоконсервація ембріонів (ембріонів)

Самий безпрограшний і ефективний спосіб заощадження фертильності. Він рутинно застосовується в медичній практиці з кінця ХХ століття з високою результативністю і гарантує 70% ймовірності успіху. Спосіб підходить для жінок, які мають статевого партнера і збережену яїчниковую функцію.

Відомо, рак розвивається роками.

Для проведення стимуляції яєчників (без зростання рівня гормонів в крові!) Необхідно всього лише 10-14 днів. Після чого отримані яйцеклітини запліднюються сперматозоїдами і ембріони заморожують. Жінка в день отримання яйцеклітин може почати протипухлинну лікування.

Кріоконсервація ооцитів

Підходить дівчатам, у яких немає статевого партнера. Діти, що народилися після використання цього способу, є в усьому світі, а 1-ий подібний малюк був народжений в далекому 1986 році. Кріоконсервація ооцитів допустима для тих пацієнток, яким не підходить криоконсервация ембріонів з релігійних або ж етичним судженням. Частота настання вагітності аналогічна стандартній програмі ЕКЗ. Однак є умови за кількістю яйцеклітин — необхідно отримати мінімум 6 яйцеклітин для кріоконсервації.

Втім, і часу на втілення даного протоколу буде потрібно менше.

Ключовим дефектом застосування кріоконсервації ембріонів і ооцитів залишається недостатнє інформування лікарів-онкологів про дані процедурах.

В обох випадках застосовують контрольовану схему контрольованою стимуляції яєчників з антиестрогенами препаратами, під час якої рівень статевих гормонів (естрогенів) значно зменшується, що дозволяє уникнути вплив процедури на ріст пухлини.

Кріоконсервація яєчникової тканини

Має певні свідчення. це:

 • молодий вік (менше 35 років);
 • наявність стійкої ремісії основного захворювання;
 • відсутність супутніх захворювань (гепатит, ВІЛ).

За допомогою лапароскопії проводитися забір фрагментів яєчника. Після лікування основного захворювання кріоконервірованную тканину розморожують і пересаджують назад в черевну порожнину.

Кріоконсервація сперми

Що стосується отримання і заощадження чоловічого біоматеріалу, то достатньо лише одного акту мастурбації для отримання сперми, або біопсії тканини яєчка або придатка яєчка. Після аналізу отриманого матеріалу з оцінкою його придатності відбувається його кріоконсервування.

Таким чином, онкозахворювання не є перешкодою для отримання радості батьківства і материнства. Сучасні технології, які використовуються в провідних клініках репродуктології допоможуть Вам впоратися з вашою проблемою.

Безпліддя можна подолати!

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок