Пухлинне ураження сім’яних пухирців виникає найчастіше внаслідок залучення їх в пухлинний процес, що виходить з сусідніх органів (пряма кишка, передміхурова залоза). Розрізняють доброякісні та злоякісні новоутворення сім’яного пухирця, також епітеліальні і неепітеліальні.

При пухлинах сім’яного пухирця на ранніх стадіях симптоматика не виражена. Можливо єдиними характерними ознаками захворювання можуть бути гемоспермія і хворобливі відчуття в глибині малого таза, пов’язані з обструкцією екскреторних і сім’явивідних шляхів. В інших проявах клінічна картина схожа на прояви раку передміхурової залози.

Істотною ознакою пухлин сім’яного пухирця є збільшення і ущільнення передміхурової залози і сім’яних пухирців при ректальної їх пальпації в положенні хворого сидячи навпочіпки. Велике значення має аналіз секрету передміхурової залози і сім’яних пухирців, одержуваних окремо, а також дослідження еякуляту (спермограма). При цитологічному аналізі секрету, отриманого при ректальній пальпації, можуть бути виявлені комплекси злоякісних клітин. Трансректальне ультразвукове дослідження (ТРУЗД) передміхурової залози і сім’яних пухирців є дуже цінним методом, що дозволяє запідозрити пухлину в ранній стадії і виявити поширеність процесу. Рентгенівська комп’ютерна томографія, пункційна трансперінеальна везикулографія і генітографія необхідні при визначенні поширеності процесу і диференціальної діагностики з поширеними запальними захворюваннями, обструктивними станами і їх ускладненнями. Трансперінеальна біопсія передміхурової залози і сім’яних пухирців під трансректальним ультразвуковим наведенням дозволяє підтвердити діагноз морфологічно.

Диференціальна діагностика з туберкульозним процесом, гострим і хронічним везикулітом, абсцесом і емпіємою сім’яного пухирця, як і з пухлинами передміхурової залози, проводиться в першу чергу.

При лікуванні пухлин сім’яного пухирця використовується такий же підхід, як і при хірургічних втручаннях при раку передміхурової залози. Виконують розширені операції простатовезикулоектомії з навколишнім клітковиною і регіонарними шляхами лімфатичного відтоку.

При злоякісних пухлинах сім’яних пухирців прогноз несприятливий, що пов’язано з виявленням пухлинного ураження, як правило, в пізній стадії.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок