Спермограма

Вартість послуги
Спермограма

400грн

Спермограма

400грн

Консультація уролога-андролога + огляд

375грн

Консультація уролога-андролога + огляд

720грн

Консультація онлайн

600грн

За статистичними даними, 15% людей дітородного віку в світі мають проблеми із зачаттям дитини. Якщо вагітність не наступає після року регулярного статевого життя, ставиться питання про безпліддя. Для з’ясування причин проводиться обстеження обох партнерів. Чоловікові необхідно здати спермограму.

Що таке спермограма

Головний спосіб перевірки чоловічої фертильності – лабораторний аналіз порції еякуляту, отриманий в медустанові або в домашніх умовах. За його результатами уролог-андролог оцінює якість сперми: який зовнішній вигляд, обсяг, в’язкість і швидкість розрідження еякулята, скільки в ньому сперматозоїдів, яка їхня рухливість, нормальну чи форму вони мають, чи не містяться в еякуляті патологічні клітини, скільки лейкоцитів і еритроцитів, який рівень pH та інше. На підставі отриманих даних лікар визначає перспективи чоловіка стати батьком.

Показання до проведення

Здати сперму на аналіз призначають для перевірки фертильності як здоровим чоловікам, так і чоловікам, які мають гормональні порушення, простатит, варикоцеле, інфекційні захворювання або травми статевих органів та інше.

Дослідження сперми здійснюють і для контролю успіху процедури вазектомії – перев’язки сім’яних канатиків з метою стерилізації.

Також аналіз призначається в таких випадках:

 • Безплідний шлюб (підтвердження або спростування чоловічого безпліддя).
 • Планування вагітності.
 • Донорство сперми.
 • Кріоконсервація біологічного матеріалу.
 • Підготовка до ЕКЗ.
 • Діагностика інфекцій.

Спермограма - важливий діагностичний аналіз фото 1

Протипоказання і обмеження

Протипоказань для проведення аналізу спермограми немає.

Види спермограми

При первинній діагностиці роблять базовий аналіз еякуляту, що визначає його макроскопічні параметри (в’язкість, колір, запах, кислотність) і мікроскопічні показники (концентрація і активність сперматозоїдів).

Розширена спермограма складається з показників базового аналізу і додаткових біохімічних і MAR-тестів. Останні виявляють наявність антитіл, що пригнічують життєдіяльність сперміїв.

Як здають спермограмму

Здача сперми проходить в комфортній спеціально обладнаній кімнаті. Рідину для аналізу оптимально збирати там же, в закритій кімнаті шляхом мастурбації. Презервативи та латексні мастила використовувати не можна, оскільки вони згубно діють на спермії. Біоматеріал повинен якомога швидше потрапити до лабораторії. Сперматозоїди зберігають рухливість тільки протягом години і гинуть, якщо навколишня температура виходить за межі + 20-37о С. Ці фактори потрібно враховувати, якщо все ж доводиться збирати рідину дома. Доставити її треба протягом 40 хвилин і не допускати перегріву або охолодження.
Біоматеріал треба помістити в спеціально призначений для аналізів прозорий градуйований контейнер з кришкою, що загвинчується. Зазвичай його видаються в лабораторії, але краще заздалегідь уточнити цей момент.

Всі умови здачі спермограми створені в нашій клініці – Центрі репродукції людини професора Феськова О. М. Відділення розташовані в Києві та Харкові. Кімнати для збору біоматеріалу оснащені гігієнічними засобами, друкованою продукцією специфічної спрямованості, телевізором і Wi-Fi. Інформацію про вартість можна знайти в розділі «Ціни».

Як правильно підготуватися до процедури

Щоб результати аналізу були точними, перед його здачею необхідно дотримати ряд умов:

 • На 3-5 днів утриматися від інтимних стосунків. Оптимально – 4 дня.
 • За 7-10 днів відмовитися від прийому алкоголю, снодійних та заспокійливих препаратів.
 • Не допускати впливу на організм високих температур (сауна, пляж, гарячі ванни), оскільки вони погіршують стан сперміїв.
 • Перед аналізом слід добре виспатися, а напередодні не займатися спортом і фізичною роботою. Втома і стрес зменшують активність сперматозоїдів.

Як розшифрувати результати

Отримавши результат аналізу, не слід ставити собі діагноз самостійно. Правильно інтерпретувати отриману інформацію може тільки андролог або репродуктолог. Але звірити показники з існуючими нормами може кожен пацієнт.

Розшифровуючи аналіз спермограми, лікарі спираються на нормативи, визначені Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 2010 році. Обсяг еякуляту повинен бути не менше 2 мл і не містити слизу. Концентрація сперматозоїдів в 1 мл рідини – не менше 15-20 млн, а загальна кількість в еякуляті – понад 40 млн. Кількість рухливих сперматозоїдів – більше 40%, нерухомих – менше 40%, активно-рухливі складають від загальної кількості 25%. Кількість морфологічно нормальних сперміїв повинна становити не менше 4%.

Підвищений вміст лейкоцитів є свідченням запального процесу в статевих органах. Нормою вмісту лейкоцитів вважається не більше 40 млн в 1 мл.

Відхилення від норми свідчать про різноманітні патології, на зразок відсутності живих або повної відсутності сперматозоїдів в еякуляті, а також їх неправильна форма, зменшення концентрації сперміїв, порушення їх рухливості, злипання або склеювання, наявність антитіл, які вбивають власні сперматозоїди та інше. Всього виділяють 14 патологій, для кожної з яких у репродуктологів є назва: азооспермія, астенозооспермія, тератозооспермія, олігозооспермія і так далі.

Як поліпшити показники

Кожен чоловік може самостійно поліпшити показники сперми, виконавши ряд рекомендацій:

 • Нормалізувати харчування.
 • Дотримуватися режиму дня.
 • Забезпечити 8-годинний сон.
 • Налагодити прийнятний ритм статевого життя.
 • Відмовитися від алкоголю і шкідливих звичок.
 • Уникати стресових ситуацій.
 • Займатися фізкультурою на свіжому повітрі (біг, веслування).
 • Не зловживати їздою на велосипеді чи мотоциклі.
 • Забезпечити профілактику і своєчасне лікування захворювання ендокринної та сечостатевої системи.
 • Приймати вітамінно-мінеральні комплекси.

Записатися на проведення аналізу або консультацію лікаря доступно за допомогою чату, форми нижче ↓ або відразу телефонуйте нам:

 • 0 800 50 77 90 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 76 76

Переваги клініки

Урологи та андрологи клініки професора Феськова О.М. — це досвідчені лікарі, які спеціалізуються на відновленні здоров’я та лікуванні репродуктивної системи чоловіків. Лікування чоловічого безпліддя, ІПСШ, простатиту, варикоцеле, еректильної дисфункції — те, з чим стикаються наші лікарі щодня. Спираючись на більш, ніж 25-ти річний досвід, знаючи тонкощі та нюанси пацієнтів-чоловіків лікарям вдається успішно долати захворювання і патології чоловічого організму. А щоденний консиліум забезпечує експертний аналіз проблеми кожного пацієнта.

 • Попередній запис на прийом до лікаря в зручний для вас час;
 • Широкий спектр діагностичних маніпуляцій;
 • Можливість відразу здати необхідні аналізи;
 • Отримання результатів на електронну пошту;
 • Наявність всього необхідного для проведення огляду та маніпуляцій;

— це стандарти обслуговування в клініці професора Феськова О.М.
Додатково ми віддаємо уважне та доброзичливе ставлення на всіх етапах вашого перебування в клініці.

Ми лікуємо важкі форми чоловічого безпліддя (азооспермія), маємо власну лабораторію та кріобанк сперми, застосовуємо сучасні протоколи лікування, впроваджуємо інноваційні методи для досягнення результату. Удосконалення методик лікування — пріоритет у розвитку наших фахівців. У разі, якщо консервативне лікування не дало результат, в клініці проводять урологічні і андрологічні операції. Ви можете бути впевненими в кваліфікації оперуючого лікаря і використовуваному обладнанні. Ми проводимо операції за допомогою точної і потужної апаратури. Щорічно це більше 600 операцій на чоловічих статевих органах. Сучасні види наркозу, післяопераційний догляд дозволяють переносити операції з максимальним комфортом.

В сучасній урології та андрології існує багато методик і способів реабілітувати чоловіче здоров’я. Звертаючи увагу на історію пацієнта, його проблему і мети лікування, лікар обирає індивідуальну тактику, в якій враховані ці особливості. А довіра між пацієнтом і лікарем — обов’язкова умова успішного лікування.

Вартість послуги
Спермограма

400грн

Спермограма

400грн

Консультація уролога-андролога + огляд

375грн

Консультація уролога-андролога + огляд

720грн

Консультація онлайн

600грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок