Аквааеробіка і вагітність

Сьогодні в усьому цивілізованому світі дуже велике значення приділяється фізичному здоров’ю. Особливо здоров’ю дітей. А те, яким воно буде, багато в чому залежить від мами. Ще не так давно лікарі призначали вагітним жінкам спокій і заборону на фізичні навантаження. Але сьогодні фахівці єдині в думці, що за пасивність сучасні жінки розплачуються здоров’ям дитини і ускладненнями під час пологів. «Очікування дитини є серйозні зміни в організмі жінки. Але дуже багато виявляються фізично не підготовлені до цього найважливішого події. У жінки, що займається аеробікою, тонізовані м’язи живота і спини дозволяють легше перенести вагітність, швидше народити, а потім повернути фігурі колишню стрункість. Крім того, загальний рівень здоров’я створює передумови для сприятливого розвитку дитини і зменшує для матері загрозу серцево-судинних захворювань, а також дає можливість уникнути неприємних наслідків вагітності та пологів ». (К. Купер «Нова аеробіка»).

Під час вагітності з кожним тижнем збільшується вага. Зростаючий живіт змінює поставу, переміщається центр тяжкості. Через важкі груди плечі і верхня частина спини починають злегка сутулитися, збільшується прогин в попереку. Зростає навантаження на зв’язки і суглоби. Така неправильна постава стає причиною болю в нижній частині спини, плечах і напруженості в паху. Щоб благополучно виносити і народити дитину, мати повинна володіти еластичними зв’язками і сильними м’язами тазу і живота.

Протягом всієї вагітності не можна кататися на ковзанах і гірських лижах (через небезпеку падінь і ударів), заборонені веслування, велосипед, підняття важких предметів, важкі фізичні тренування.

Найбільш сприятливі умови для підтримки фізичної активності створюють заняття у воді.

Аквааеробіка представляє собою особливе навантаження для всього організму. Підйомна сила води протидіє силі тяжіння. За рахунок цього вплив на суглоби і хребет значно зменшується. Для того щоб рухатися у воді, потрібно більше зусилля, завдяки чому навіть повільні рухи у воді володіють великим тренувальним ефектом, ніж на суші. Рухи у воді і тепло води знімають судоми, поліпшується кровообіг, нормалізується артеріальний тиск. У більш глибокій воді ноги піддаються підвищеному тиску, стимулюється відтік венозної крові. За рахунок тиску води на все тіло підвищується обмін речовин і дренаж лімфи. Після занять у воді значно зменшуються набряки рук і ніг, поліпшується робота органів виділення. Техніка дихання, яка використовується при плаванні, допомагає підготуватися до дихання під час пологів.

Перед початком занять слід обов’язково порадитися з лікарем, особливо при підвищеному або лабільному артеріальному тиску.

Протипоказаннями для занять аквааеробікою при вагітності є:

 • загрозливий мимовільний викидень,
 • передлежання плаценти,
 • пізній гестоз важкого ступеня,
 • загострення хронічних захворювань,
 • гострі стадії будь-яких захворювань,
 • рясні вагінальні виділення,
 • грибкові ураження шкіри і нігтів,

 

Особливу увагу слід звернути на якість води в басейні. Краще якщо вода знезаражується сучасними методами без використання хлору та регулярно змінюється. Температура води повинна становити 28-30 (С (не вище 32 (С).

Поради під час заняття аквааеробікою

 • Займайтеся тільки тоді, коли відчуваєте себе добре.
 • Перед заняттям слід приймати душ і входити в басейн тільки в сланцях, щоб не посковзнутися.
 • Рухайтеся плавно, намагаючись зберегти повну амплітуду рухів.
 • Оцініть самі, наскільки інтенсивно і довго має виконуватися вправа.
 • Якщо у вас з’явилися болі, припиніть заняття.
 • Під час заняття контролюйте поставу і правильне положення тіла.
 • Зверніть увагу на спокійне, ритмічне дихання.
 • Не виконуйте вправу, якщо вам не комфортно.
 • Вправи починайте повільно і поступово збільшуйте інтенсивність і швидкість відповідно до власними силами.

 

Гімнастика у воді для вагітних є прекрасним доповненням курсу підготовки до пологів. Можливість активно готуватися до народження малюка додає відчуття впевненості в своїх силах. А знайомство з іншими вагітними жінками допомагає розширити своє коло спілкування і отримати задоволення від занять.

З допомогою аквааеробіки ви подолаєте труднощі, які можуть виникнути під час вагітності, і легко народите міцного, здорового малюка.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок