Страхи при вагітності

Зміст

Вагітність особливий час для кожної жінки. Організм зазнає величезні зміни, створюючи оптимальні умови для розвитку нового життя. Виною таких змін є перебудова в роботі багатьох органів і систем; підвищення або зниження рівня гормонів, таких як окситоцин, прогестерон, пролактин і ін. Вони відповідають за вдале виношування, а так само беруть участь в подальшому в самому процесі пологів і подальшому грудному вигодовуванні.

Однак не всі знають, що гормони грають роль регуляторів психічної діяльності жінки, визначаючи її психологічний стан на всіх етапах вагітності. Що відчуває вагітна жінка і як це впливає на її поведінку ми і розповімо нижче.

Так які ж психічні риси характери для вагітної. Крім почуття радості очікування у вагітної жінки наголошується підвищена тривожність, яка супроводжує її протягом усіх триместрів. Відчуття невідомості і неможливість візуального контакту з дитиною змушує вагітну постійно побоюватися за його здоров’я і благополуччя. Так само для опису психологічного стан вагітної в першому і другому триместрі характерна емоційна нестійкість, яка проявляється як плаксивість, підвищена вразливість. Несуттєва дрібниця виводить жінку з рівноваги, засмучує або засмучує. Молода мама зауважує зміни, які відбуваються з тілом, звичний одяг ставати мала. Жінка сумує за колишньою стрункістю. На даному етапі важлива підтримка і розуміння близьких і друзів. Варто розуміти, що такий стан не примхи, жінці складно звикнути до такої стрімких змін. Необхідно постійно підбадьорювати вагітну, і ні в якому разі не сміятися над її маленькими бідами.

Список деяких страхів і побоювань

Щодо дитини:

 • Страх порушень в розвитку, дефектів у формуванні систем і органів;
 • Відсутність або порушення серцебиття;
 • Мала або надмірна рухливість плода;
 • Обвиття пуповиною, гіпоксія та ін.

Щодо себе і оточуючих:

 • Страх бути непривабливою;
 • Страх інтимної близькості;
 • Страх перед новою роллю — матері «а чи зможу я ?;
 • Страх пологів, кесаревого розтину, анестезії та ін.

 

Однак стан тривожності поступово зменшується, якщо воно не підживлюється негативними факторами з боку. І на зміну приходить час очікування. В кінці другого, протягом третього триместру вагітну відрізняє спокій. Вона ставати розсіяною, забудькуватою. Думки частіше зайняті довгоочікуваною зустріччю. Починається «період гніздування» – підготовка будинку до народження малюка, приємні клопоти про покупку речей дитині, ремонт дитячої кімнати. Тут так само важливо участь майбутнього батька. Щоб мене неправильно зрозуміли і оточеній турботою необхідно для стабільного психологічного стану вагітної, бо від цього безпосередньо залежить здоров’я майбутнього малюка.

Надмірна втома, недосипання, стрес згубно позначається не тільки на здоров’я матері, але так само на формування нервової системи дитини. Центральну роль в психологічному самопочутті вагітної відіграє правильне харчування, достаток вітамінів. Брак яких може виражається в підвищеній втомлюваності, навіть дратівливості.

На психологічне здоров’я вагітної впливають багато факторів, але для благополучного перебігу вагітності важливий навколишній клімат, турбота і розуміння. А так же дотримання правил здорового способу життя.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок