Головна Енциклопедія Енциклопедія вагітності - Обстеження вагітної Аналіз крові на інфекції під час вагітності

Аналіз крові на інфекції під час вагітності

Як здавати аналіз

Перед здачею аналізу не є за 8 годин (в ідеалі — 12 годин). Пити бажано тільки воду.

За 1-2 дні до обстеження виключити із раціону жирне, смажене і алкоголь. Якщо напередодні відбулося застілля — перенесіть лабораторне дослідження на 1-2 дня. За годину до взяття крові утримайтеся від куріння.

Перед процедурою слід відпочити 10-15 хвилин в приймальні, заспокоїтися.

Кров не слід здавати після рентгенографії, ректального дослідження або фізіотерапевтичних процедур.

TORCH – інфекції

T — Токсоплазмоз
О — Інші інфекції (сифіліс, ВІЛ, гепатити, хламідіоз)
R — Краснуха
С — Цитомегаловірус
Н — Герпес

Токсоплазмоз

Зараження токсоплазмозом відбувається при вживанні в їжу погано приготованого м’яса, через непастеризоване молоко; від кішок, які є переносниками збудника захворювання.

Ймовірність передачі інфекції плоду при первинному інфікуванні матері становить 45-50%. Якщо ж імунітет у матері сформований, тобто вона одного разу хворіла токсоплазмозом, який, до речі, може протікати безсимптомно, то причин для побоювання немає.

Краснуха

Краснуха займає провідне місце за ризиком розвитку внутрішньоутробних інфекцій при зараженні вагітних у першому триместрі. У зв’язку з цим лабораторний діагноз краснушной інфекції в перші 12 тижнів вагітності є абсолютним показанням для обов’язкового переривання вагітності, тому що не існує засобів для лікування вагітної, здатних зберегти плід від інфікування. Тому, за 3 місяці до передбачуваної вагітності слід зробити щеплення від краснухи.

Краснуха передається повітряно-крапельним шляхом.

Цитомегаловірусна інфекція (ЦМВІ)

Передається повітряно — крапельним шляхом, через кров, статевим шляхом, через материнське молоко, при пересадці органів.

ЦМВІ займає друге місце після ВІЛ-інфекції за ступенем вираженості супутнього імунодефіциту.

Внутрішньоутробна ЦМВІ небезпечна тим, що імунна система плоду перестає сприймати вірусний антиген як чужорідний і противірусні антитіла не синтезуються. Інфікування плода відбувається через материнську кров; при проходженні через родові шляхи; з інфікованою шийки матки по висхідній в порожнину матки при тривалому безводному періоді.

Ризик внутрішньоутробного інфікування плода при захворюванні матері під час вагітності становить 30-50%, при загостренні прихованої інфекції — 1-2%.

Герпес

Інфікування плоду відбувається під час пологів (близько 70% випадків); через кров матері або через шийку матки по сходить в порожнину матки при тривалому безводному періоді. Якщо під час вагітності виявиться активний генітальний герпес, то може бути прийнято рішення про кесарів розтин, щоб уникнути інфікування дитини.

Анализ крові на сифиліс (реакція Вассермана)

Сифіліс — хронічне інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом або від матері до дитини під час вагітності. Без лікування сифіліс протікає довго, з періодичними ремісіями і загостреннями, які призводять до порушення структури і функції тканин і органів. Вагітність у хворої сифілісом може закінчитися пізнім викиднем, передчасними пологами або народженням хворих дітей.

Якщо аналіз виявився позитивним, вагітної призначать додаткові обстеження сироватки крові для уточнення діагнозу. Якщо і вони виявляться позитивними, то майбутній мамі призначать лікування в стаціонарі. Вагітні, які хворіли в минулому сифілісом, підлягають профілактичному лікуванню для виключення вірогідності зараження плода.

Аналіз крові на вірусні гепатити В і С

Вірусні гепатити — інфекційні захворювання, що вражають печінку. Серед основних симптомів виділяють жовтяницю, і болі в правому підребер’ї.

Гепатити В і С передаються статевим шляхом, через зараження крові і від матері до плоду.

Серед симптомів гепатиту В підвищення температури, слабкість, біль у суглобах, нудота і блювота. Від моменту зараження до появи симптомів проходить 50 — 180 днів.

Гепатит С — найбільш важка форма вірусного гепатиту, хронічна форма якої нерідко переходить у цироз і рак печінки. Якщо плід був інфікований на ранніх стадіях, то він може загинути внутрішньоутробно або незабаром після народження.

Ризик зараження складає 5,6% при наявності у матері самого вірусу і 1,7% при наявності антитіл.

Аналіз крові на ВІЛ

ВІЛ-інфекція — це хронічне вірусне захворювання, що вражає імунні клітини. В результаті імунна система не в змозі протистояти вірусам і бактеріям.

ВІЛ передається статевим шляхом, через кров при використанні медичних інструментів, від матері до дитини під час вагітності, пологів або годування грудьми. ВІЛ проявляється через 3-6 місяців після захворювання, а передається відразу. На ранніх стадіях вагітність не впливає на перебіг хвороби, тоді як на пізніх може її прискорити. Ризик зараження ВІЛ від матері становить 30% без проведення лікування і всього 2% — при відповідній терапії.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок