Головна Послуги Вагітність Перший триместр вагітності

Перший триместр вагітності

Вартість послуги
Консультація гінеколога

500грн

Консультація гінеколога

600грн

Спостереження вагітності "Базовий"

24500грн

Спостереження вагітності "Базовий"

29950грн

Спостереження вагітності "Спеціальний"

38500грн

Спостереження вагітності "Все включено"

68000грн

Спостереження вагітності "Все включено"

55000грн

Вагітність, досягнута завдяки ЕКЗ, — це не лише велика перемога та щастя, а й початок нового радісного періоду. Дитину треба зберегти і виносити, що далеко не всім вдається. За статистикою переривання вагітності настає у 20% випадків, і відбувається це переважно у перші три місяці вагітності (до 12 тижнів). Зупинка розвитку ембріона може відбуватися через мимовільний аборт, коли запліднена яйцеклітина виганяється з порожнини матки. Також трапляється завмирання вагітністі, коли розвиток ембріона припиняється, а плодове яйце ще деякий час залишається в порожнині матки. Тому важливо знати особливості першого триместру вагітності при ЕКЗ, які симптоми вважаються тривожними і коли потрібно негайно звертатися до лікаря.

Перший триместр вагітності: що потрібно знати

Перші три місяці вагітності вважаються найбільш критичними у розвитку плода, оскільки формуються життєвоважливі органи: головний мозок, хребет, серце, печінка, підшлункова залоза, нирки, легені, геніталії, хрящові та м’язові складові, прообрази рук та ніг. Якщо наприкінці першого місяця розмір ембріона менший за рисове зерно, то до кінця третього — близько 10 см. Тому перший триместр вагітності симптомами спочатку практично не виявляється. Лише через чотири тижні після зачаття може відзначатися:

 • набухання молочних залоз;
 • часта зміна настрою;
 • незрозуміла втома та сонливість;
 • болючість у попереку та внизу живота;
 • часте сечовипускання;
 • сильне бажання одних продуктів і не сприйняття інших.

Після запліднення за допомогою ЕКЗ ознаки настання вагітності будуть ті самі, лише терміни їх появи можуть зміщуватися на 1 – 2 тижні раніше. Знання відповіді на питання як зрозуміти, що вагітність протікає добре в першому триместрі допоможе менше нервувати та покращити загальне самопочуття.

Аналізи у першому триместрі вагітності

Майбутні мами обов’язково проходять обстеження, починаючи з 1 триместру (з 3 по 12 тиждень). У цей термін жінка здає такі необхідні аналізи:

 1. ВІЛ, RW;
 2. Аналіз крові: клінічний, група та резус-фактор, на глюкозу;
 3. Аналіз сечі: клінічний, бак. посів сечі, антибіотикограма;
 4. ІФА: HBA-антиген, гепатит;
 5. ЕКГ;
 6. Кольпоскопія;
 7. Мазок на флору, цитологія;
 8.  УЗД;
 9. Розрахунок маркерів хромосомної аномалії у плода та прееклампсії.

Усі результати діагностики розшифровуються під час консультації зі спеціалістом з ведення вагітності.

Ймовірні причини переривання вагітності на ранніх термінах

Виділяють дві великі групи причин, через які переривається вагітність:

 • ембріональні причини;
 • материнські фактори.

Перше місце, за статистикою, займають причини, пов’язані з генами та хромосомними порушеннями ембріона. У таких випадках вагітність переривається у перші 6 тижнів.
Іноді визначається анембріонія (відсутність ембріона у плодовому яйці). Контрольована стимуляція овуляції (КСВ) викликає певні гормональні зміни у жіночому організмі. Для виявлення необхідності гормональної терапії проводиться контроль рівня естрадіолу та прогестерону у крові у жінки. При цьому високий рівень естрадіолу вважається показником надмірного збільшення яєчників.

Симптоми завмерлої вагітності у першому триместрі: коли звернутися до лікаря

Починаючи з першого тижня розвитку ембріона, жінка несе велику відповідальність не лише за себе, а й за майбутню дитину. Важливо звертати увагу на будь-які болі, що тягнуть внизу живота при вагітності в першому триместрі, які можуть бути ознакою мимовільного аборту. Тому відкладати чи нехтувати консультаціями з гінекологом не варто. Звернутися до лікаря необхідно, якщо:

 • нудота понад 5 разів на добу;
 • нестабільний тиск;
 • часті мігрені;
 • біль у поперековому відділі;
 • біль в животі;
 • кров’янисті виділення.

 

Ведення вагітності на ранніх термінах фото 1

Після виявлення причини лікар може призначити додаткову діагностику та лікування.

Особливості вагітності після ЕКЗ

Ведення вагітності на ранніх термінах після ЕКЗ має особливий характер. Репродуктологи клініки та акушери-гінекологи супроводжують майбутню маму, приділяючи особливу увагу саме 1-му триместру. Тому що в цей період відбувається найважливіше формування плаценти.
Для підтримки вагітності Ваш лікар-репродуктолог на прийомі індивідуально підбирає препарати та їхню дозу. Використовуються як вагінальні, так і сублінгвальні (під язик) форми застосування препаратів. Важливу роль відіграють вітаміни, особливо антигіпоксичної дії (віт. С, Е, бета-каротин), фолієва кислота (не більше 800 мкг/добу). У разі ембріональної патології доза фолієвої кислоти на ранні терміни становить 5 мг на добу.
При ЕКЗ УЗ-діагностику для оцінки перебігу вагітності рекомендується проводити приблизно через 3 тижні після переносу. Далі кратність дослідження в залежності від показань становить раз на тиждень, що дозволяє в динаміці спостерігати за розвитком ембріона, станом матки та яєчників. Також визначається місце прикріплення ембріона (при низькому розташуванні високий ризик викидня), можливість відшарування заплідненої яйцеклітини, відсутність/наявність у порожнині матки крові чи іншої рідини.
Своєчасна діагностика на ранніх термінах дозволяє виявити загрозу переривання та вжити відповідних заходів профілактики. Крім того, запорукою успішного перебігу вагітності є постійний контакт жінки з лікарем. Важливо розуміти, що ознаки завмерлої вагітності в першому триместрі можуть проявлятися по-різному:

 • погіршення самопочуття, слабкість у тілі;
 • підвищення температури (від 37,5 та вище);
 • різке припинення відчуттів токсикозу;
 • кров’яні виділення з піхви;
 • болі, що тягнуть, в області живота і яєчників;
 • відчуття розпирання живота.

Важливо, щоб жінка стежила за своїм самопочуттям та негайно повідомляла лікаря про появу симптомів.
Після ЕКЗ дуже часто визначається багатоплідна вагітність, яка пов’язана з загрозою викиднів та передчасних пологів. Щоб уникнути цих ускладнень, використовується метод селективного перенесення одного ембріона. Варто зазначити, що серед жінок, які перенесли ЕКЗ та спостерігалися в жіночих консультаціях за місцем проживання, відсоток переривання вагітності втричі вищий, ніж у пацієнток у такому ж становищі, які перебували в центрах ЕКЗ. Тому дуже бажано перші тижні після довгоочікуваного зачаття спостерігатися у досвідчених лікарів-репродуктологів.

Ведення ранньої вагітності у клініці Феськова О.М.

Ваше здоров’я та благополучний перебіг вагітності залежить від правильності виконання всіх призначень лікаря, своєчасного оповіщення лікаря про будь-які зміни у Вашому стані здоров’я. При повній довірі лікаря всі спільні зусилля обов’язково завершаться щасливою появою на світ Вашого довгоочікуваного малюка.
До того ж, у пакетах спостереження вагітності вже передбачені всі необхідні для Вас аналізи та обстеження, консультації лікарів, супровід документації на кожному з етапів. Відвідування відбуваються у комфортний час у тихій та спокійній обстановці без черг. Докладніше про пакети Ви дізнаєтесь на сторінці «Програми ведення вагітності» або на консультації з фахівцем клініки.
Прийом проводять наші фахівці у Харкові та Києві. Записатись на консультацію можна через наш контакт-центр або залишити заявку на сайті. Ціна консультації складає від 500 грн.

Переваги клініки

Спеціалізована клініка (серед наших вагітних ті, хто йшов до народження дитини через тернистий шлях багаторічного безпліддя. Ми знаємо цінність кожного зачаття, тому професійно і відповідально спостерігаємо майбутніх малюків до самого народження).

Оформляємо всі необхідні документи – обмінна карта, лікарняний лист (немає необхідності звертатися в державну поліклініку, паралельно ставати там на облік).
Оформляємо договір на ведення вагітності (весь перелік і порядок надання послуг регламентований документально).

У нас можна зробити всі необхідні аналізи і дослідження (своя лабораторія, апарати УЗД експертного класу).

Прийом по запису без черг і очікувань (всі візити будуть скоординовані з метою мінімізації відвідувань – за один візит можна здати необхідні аналізи, пройти УЗД-скринінг, відвідати доктора, який спостерігає вагітність).

3 пакети спостереження з урахуванням індивідуальних потреб Вашої вагітності.

Для майбутніх мам ми проводимо лекції по догляду за малюком спільно з дитячим медичним центром Ліни Барської.

Вартість послуги
Консультація гінеколога

500грн

Консультація гінеколога

600грн

Спостереження вагітності "Базовий"

24500грн

Спостереження вагітності "Базовий"

29950грн

Спостереження вагітності "Спеціальний"

38500грн

Спостереження вагітності "Все включено"

68000грн

Спостереження вагітності "Все включено"

55000грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської (колишня Ломоносова), 71 Е
Час роботипн-пт 8:30-17:00, сб 9:00-13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30-16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок