Ендокринолог в Києві, Харкові

За статистикою ВООЗ, цукровий діабет займає перше місце серед ендокринних захворювань, на це захворювання припадає 45% всіх звернень до ендокринолога. Друге місце належить захворюванням щитовидної залози - 28%, третьому - ожиріння з показником 15%.

Хто такий ендокринолог?

До компетенції ендокринолога входить діагностика, профілактика та лікування захворювань ендокринної системи, зокрема, порушень вуглеводного та фосфорно-кальцієвого обміну, патологій щитовидної залози та надниркових залоз, нейроендокринних захворювань.

Які захворювання лікує ендокринолог?

Гіпотиреоз являє собою дефіцит тиреоїдних гормонів. Це захворювання проявляється слабкістю, повільністю, набряком і сухістю шкіри, а також порушенням менструального циклу у жінок.

Гіпертиреоз характеризується високим рівнем Т4 і низьким ТТГ, що проявляється нервозністю, занепокоєнням, прискореним серцебиттям, порушенням сну, пітливістю, м'язовою слабкістю.

Хронічний аутоімунний тиреоїдит характеризується зниженням функції щитовидної залози. Причиною цього захворювання є ураження залози антитілами. У гострій формі має симптоми, схожі з гіпертиреозом.

Під терміном «зоб» в ендокринології мається на увазі група захворювань, пов'язаних зі збільшенням щитовидної залози. Це може бути вузловий, дифузний нетоксичний/токсичний, колоїдний, кістозний зоб.

Цукровий діабет - це захворювання підшлункової залози, яке поділяється на інсулінозалежне і інсулінонезалежне. Симптоми цукрового діабету: підвищена стомлюваність, свербіж шкіри, постійна спрага, зниження зору.

У список ендокринологічних захворювань також входять хвороба Іценко-Кушинга, гіперпролактинемія, пролактинома, гормонально активні пухлини надниркових залоз, первинний гіперальдостеронізм, синдром полікістозних яєчників.

прийом ендокринолога

Коли потрібна консультація ендокринолога?

Консультація ендокринолога, навіть без наявності симптомів, необхідна при плануванні вагітності і для підбору контрацептивів. Також профілактичний щорічний огляд слід проводити при настанні менопаузи, для чоловіків - після 50 років.

Симптоми, що вимагають консультації ендокринолога

Ендокринологічні захворювання можуть проявлятися підвищеною стомлюваністю, неможливістю сконцентруватися, сухістю шкіри і зміною її кольору, частим сечовипусканням, пітливістю, порушенням сну, коливаннями ваги, набряками, судомами. При ряді ендокринних захворювань виникає тремор рук і ніг, частішає серцебиття, некомфортні перепади температури, випадає волосся, з'являються вугрові висипи, часті головні болі, болі в суглобах. До чисто чоловічих симптомів відносять збільшення молочних залоз і зниження потенції, аж до повного її зникнення.

Діагностика ендокринних захворювань

Для діагностики ендокринних захворювань використовуються як лабораторні, так і інструментальні методи. Перші включають в себе аналіз крові на рівень цукру, гормонів і холестерину. Також ефективні ультразвукове дослідження щитовидної залози, комп'ютерна томографія, МРТ головного мозку, біопсія щитовидної залози.

Методи лікування, які використовує ендокринолог

Протокол лікування ендокринологічних захворювань залежить не тільки від діагнозу, але і від віку пацієнта і стадії захворювання. Найчастіше лікування не обходиться без замісної гормональної терапії, яка дозволяє заповнити гормони до необхідного рівня.

Медикаментозне лікування передбачає призначення препаратів, що усувають симптоми, наприклад, діуретиків, гіпотензивних і гіполіпідемічних препаратів. До додаткових методів лікування відносять імуно- і вітамінотерапію. Призначення фізіотерапії підсилює ефективність медикаментозного лікування.

Хірургічні методи в ендокринології застосовуються при діагностиці пухлин щитовидної залози, надниркових залоз, інсуліноми.

Як проходить прийом ендокринолога?

На первинному прийомі ендокринолог збирає анамнез, а також проводить зовнішній огляд, в ході якого оцінює розміри щитовидної залози, пропорційність тіла пацієнта. Наявність зоба виключається методом пальпації. Далі призначається необхідний мінімум лабораторних досліджень: аналіз крові на рівень гормону і цукру. Для підтвердження діагнозу додатково призначається УЗД і комп'ютерна томографія.

Наші лікарі ендокринологи

Ендокринологи в нашій клініці – це висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи, які дотримуються сучасних ефективних протоколів лікування. Скрупульозність, уважність і відповідальність, вміння простими словами пояснити складні медичні терміни, комунікабельність і максимальна турбота про пацієнта - ключові якості наших лікарів.

Переваги лікування ендокринних захворювань в Києві та Харкові в клініці Феськова

Якою має бути сучасна клініка? Функціональною, високотехнологічною, зручною, зі штатом кваліфікованих лікарів. Саме такою є прогресивна клініка професора Феськова. Завдяки наявності власної діагностичної бази, ви можете пройти всі обстеження, не залишаючи стіни клініки.

Зручний графік прийому дозволить вибрати оптимальний час для отримання консультації без довгого очікування. У нашій клініці також доступна функція прийому онлайн.

Ціни

Актуальний прайс-лист на консультативно-діагностичні послуги нашої клініки доступний в розділі «Ціни».

Запис на прийом  

Для зручності вибору часу прийому та запису на сайті є форма зворотного зв'язку. Також ви можете отримати консультацію лікарів у клініці, записавшись на прийом, зателефонувавши за телефоном, вказаним у розділі «Контакти».

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок