Взаємозв’язок між віком та безпліддям

Лікарів-репродуктологів турбує сучасна мода на пізнє материнство. Все більше жінок вважають за краще жити для себе, займатися кар’єрою, а вагітність «відкладають на потім». У таких випадках майбутні мами ризикують зіткнутися з небезпечною взаємозв’язком між віком і безпліддям.

Доведено наукою, що з віком помітно знижується здатність жіночого організму до зачаття. Це обумовлено рядом фізіологічних процесів, зокрема, зменшення в яєчниках кількості фолікулів. Є приблизні дані: у жінок в 20-25 років приблизно 20-30 фолікулів, у віці 25-30 років їх кількість знижується до 15-20 фолікулів, в 30-35 років вже 11-12, а в віці 40 років і старше за все 3-5 фолікулів.

З роками овуляція стає нерегулярною, яєчники виробляють вже менше жіночих статевих гормонів, в результаті загальні репродуктивні функції помітно знижуються навіть у жінок, які не мають проблем зі здоров’ям. Це зовсім не означає, що жінкам після 40 років практично нереально завагітніти, але у таких мам високий ризик появи дітей з хромосомними відхиленнями та іншими важкими захворюваннями.

Однак не все так однозначно. При правильному плануванні вагітності жінкам необхідно пройти комплексне обстеження, з’ясувати рівень працездатності яєчників і стан загального гормонального фону. Бувають випадки, коли біологічний і функціональний вік яєчників не збігаються.

Існує цілий ряд факторів, що негативно впливають на репродуктивну жіночу систему. Це шкідливі звички (куріння, алкоголь, наркотики), постійні стреси, гормональні захворювання, дуже маленька вага (суворі дієти), важкі фізичні навантаження, несприятлива екологічна обстановка.

Велику небезпеку для яєчникового резерву представляють різні хірургічні втручання, в процесі яких відбувається знищення будь-якої частини яєчника. Наприклад, видалення кісти. Сьогодні такі операції намагаються проводити найбільш щадним методом, найчастіше лапараскопічної.

Чим довше жінка затягує з материнством, тим більше складнощів її чекає в майбутньому. Але не все так сумно, здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, спорт і можливості сучасної медицини йдуть на допомогу майбутній мамі.

Якщо після результатів обстеження лікарі поставили жінці діагноз безпліддя, потрібно негайно звернутися за допомогою до фахівців-репродуктологів. При різкому зниженні кількості яйцеклітин, варто розглянути як варіант вирішення проблеми програму ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Важливо: багато медичних центри не рекомендують програму ЕКЗ з власними яйцеклітинами в віці жінки після 45 років.

Велике значення має і вік чоловіка. Чим старше партнер, тим більше проблем може виникнути з зачаттям. Хоча репродуктивна функція у чоловіків зберігається набагато довше, ніж у жінок.

З огляду на цю інформацію, багатьом жінкам варто задуматися і можливо включити материнство в свої найближчі плани.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок