Зміст

  • Лікування безпліддя після 35 років
  • Як визначити, чи можу я завагітніти?
  • Чи плануєте вагітність? Поради, які можуть Вам допомогти
  • Яке лікування безпліддя існує?

Той, хто бореться з безпліддям, напевно скаже Вам — це як тривала поїздка на американських гірках. «Найскладніше — не мати відповідей», ділиться досвідом пацієнтка Медцентра професора Феськова О.М. Їй 36 років, вона і її 42-річний чоловік протягом декількох років відвідували численних лікарів, які намагалися визначити причину їх безпліддя.

Близько 80% пар в Україні можуть завагітніти природним шляхом протягом року, живучи відкритої статевим життям. Виходить, що кожна 6 пара в Україні має проблеми з природним зачаттям дитини. Увага! Якщо протягом 1 року спроб вагітність не наступила — саме час звернутися за допомогою. «Якщо ви старше 35 років, то період спроб краще скоротити до шести місяців. Це пов’язано з тим, що здатність до зачаття, особливо у жінок, схильна до впливу віку ».

Лікування безпліддя після 35 років

Деякі проблеми із зачаттям легше піддаються лікуванню, ніж інші. У будь-якому випадку у жінки після 35 років, шанси завагітніти знижуються — це природний фізіологічний процес. У той же час різні ризики при вагітності зростають, в т.ч. ризик викидня.

Важливо розуміти, що навіть якщо Ви в змозі завагітніти, ніяке лікування не може гарантувати народження здорової дитини. З іншого боку, в медицині в цій області було зроблено багато досягнень, які допомогли мільйонам пар мати дітей. Наприклад, в програмах ЕКЗ застосовуються методики, які дозволяють вибрати здоровий ембріон для переносу (PGD). Старіння яйцеклітин неминуче і природа в цьому відношенні може бути непередбачувана. Існують досить широкі відмінності у жінок 30-35 річного віку, говорить Олександра Миколаївна, чия клінічна практика спрямована на лікування безпліддя. У деяких жінок після 30 років стан репродуктивної системи може бути як у 20-ти річної дівчини, в той же час має місце бути і зворотна ситуація. Це в основному визначається генетикою. Планувати вагітність після 35 років краще разом з лікарем, якому Ви довіряєте.

Як визначити, чи можу я завагітніти?

Вік — це одна з можливих причин зміни стану репродуктивної системи, але вона не єдина і не основна. Якщо ви намагаєтеся завагітніти, але зачаття не відбувається, зверніться до лікаря!

Які первинні обстеження можуть Вам допомогти?

Аналіз крові — виміряє рівень гормонів, які впливають на зачаття. Гормональний дисбаланс може призвести до безпліддя.
Трансвагинальное УЗД — допоможе лікарю оцінити стан яєчників і матки, оцінити оваріальний резерв яєчників (потенціал яєчників продукувати яйцеклітини).
Оцінка стану маткових труб. При непрохідності маткових труб сперматозоїд не може дістатися до яйцеклітини, щоб запліднити її. У деяких випадках порушення прохідності її можна відновити хірургічним шляхом.
На сьогоднішній день в 60% випадків діагностики безпліддя пари виявлено чоловічий фактор. Тому важливо перевірити здоров’я чоловіка. Обов’язково необхідно перевірити сперму вашого партнера (здати спермограмму). Тільки на підставі комплексного обстеження пари можна визначити можливість настання вагітності природним шляхом і при необхідності визначити причини безпліддя.

Безпліддя. Що робити? фото 1

Чи плануєте вагітність? Поради, які можуть Вам допомогти

Перевірте своє жіноче здоров’я. Пам’ятайте, що гінеколога необхідно відвідувати мінімум 2 рази на рік.
Відстежуйте свій менструальний цикл.
Займіться спортом і обов’язково залучіть до цього свого партнера. Помірні фізичні навантаження сприятливо впливають як на жіночий, так і на чоловічий організм.
Не забувайте про здоровий спосіб життя! Не зловживайте алкоголем. Відмовтеся від куріння (стосується обох партнерів).
Харчуйтеся правильно. Визначте індекс маси тіла і при необхідності скоректуйте його.
Уникайте стресових ситуацій! Ви ж знаєте, що всі хвороби через нерви?
Зіткнулись з проблемою? Знайдіть фахівця з лікування безпліддя

Якщо Ви або ваш партнер проявляєте ознаки безпліддя, які вимагають негайної уваги, наприклад відсутність овуляції у жінки або варикоцеле у чоловіка (може порушувати нормальну вироблення сперми), перший крок — знайдіть лікаря, якому Ви довіряєте.
Важливо вибрати лікаря, який є сертифікованим фахівцем, має досвід роботи в репродуктивної області і спеціалізується на питаннях лікування безпліддя. Крім цього лікар, повинен сподобатися Вам особисто.
Безпліддя — діагноз, з яким стикається кожна 6 пара України. І сьогодні є реальна можливість його подолати. Парам в подібних ситуаціях важливо «тримати розум відкритим», дізнатися все застосовні варіанти лікування, визначити можливі альтернативи.

Яке лікування безпліддя існує?

Репродуктолог підбирає лікування в залежності від проблеми, яка викликала безпліддя. Лікування може включати в себе:

  • Хірургічне лікування
  • Медикаментозне лікування

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) — за допомогою катетера, лікар вводить сперму безпосередньо в матку жінки. Важливо підібрати правильний день для інсемінації (день овуляції)
Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) — запліднення «в пробірці». Технологія, яка успішно застосовується в Україні більше 30 років. Кількість дітей, народжених в результаті програм екстракорпорального запліднення з кожним роком збільшується. Репродуктивні технології постійно розвиваються і все більше число безплідних пар стають батьками.
Донорство (донация) яйцеклітин. Також відноситься до технологій ЕКЗ.
Сурогатне материнство, яке застосовується у випадках, якщо за медичними показаннями жінка не має можливості самостійно виношувати вагітність.
Яке лікування підійде саме Вам, визначить кваліфіковане обстеження і компетентна консультація лікаря.

У висновку хочеться сказати, що шлях, який в кінцевому підсумку приведе до успіху повинен бути, як мінімум, розпочато. Не відкладайте Ваше плановане щастя!

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок