Коллікуліт: поняття, причини, лікування

Коллікуліт — це запалення сім’яного горбка (або сім’яного фолікула). Сім’яний горбок, невеличке підвищення у вигляді горбка (довжина 10-20 мм, ширина 2-4 мм, висота 3-4 мм) на середині задньої стінки передміхурової частини чоловічої уретри. Сім’яний горбок містить порожнину, яка називається чоловіча маточка. Через товщу сім’яного горбка проходять протоки для еякуляції, проникаючі з обох сторін через бічні частки передміхурової залози.

Сперма, проходячи під час еякуляції через протоки для еякуляції, призводить до їх розтягування, подразнюючи нервові закінчення в області насінного горбка, викликаючи оргазм.

Гіпертрофія сім’яного горбка, що призводить до утрудненого сечовипускання аж до хронічної затримки сечі, хронічної ниркової недостатності, відноситься до вроджених захворювань і діагностується у дітей.

Коллікуліт розвивається в результаті переходу запального процесу із задньої частини уретри, передміхурової залози, сім’яних пухирців і придатка яєчка, а також як безпосереднє запалення сім’яного горбка (істинний коллікуліт).

Істинний коллікуліт виникає внаслідок порушення іннервації і кровопостачання сім’яного горбка на тлі інфікування і застійних явищ в органах малого таза. Проникнення інфекції в цих випадках здійснюється гематогенним або лімфогенним шляхом з сусідніх і віддалених органів (пряма кишка, мигдалини). Розвитку запалення в сім’яному горбку можуть передувати практикуються протягом тривалого часу пролонговані або перервані статеві акти, хронічні запальні процеси сечостатевого тракту.

Симптоми коллікуліта залежать від стадії запалення, анатомічного стану сусідніх органів, наявності екстрагенітальної патології, режиму статевого життя, умов праці. Найбільш часто захворювання проявляється неприємними відчуттями або болями в області промежини, відчуттям стороннього тіла в задній області, домішкою крові в секреті передміхурової залози, першої порції сечі, в спермі. Змінюється характер сечовипускання: струмінь сечі стає тонким і переривчастим. Часто відзначається ослаблення оргазму, перекручення ерекціонной функції (посилення спонтанних ерекцій і ослаблення адекватних).

Діагностика коллікуліта проводиться за допомогою уретроскопии, при якій виявляється типова картина. Особливо важливі методи діагностики збудників захворювань, що призводять до виникнення коллікуліта – уретриту, простатиту, везикуліту.

Лікування коллікуліта проводиться тільки лікарем-урологом. Як правило, це антибіотики і інші антимікробні препарати при їх загальному і місцевому застосуванні. Також використовується фізіотерапія, тушування концентрованими розчинами нітрату срібла, інсталяції уретри. При гіпертрофії сім’яного горбка для нормалізації акту сечовипускання проводиться його електрорезекція.

Під час лікування рекомендується статева стриманість.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок