ЕКЗ і дефіцит маси тіла

Як і в більшості життєвих ситуацій, коли справа доходить до факторів фертильності, для успішного проведення ЕКЗ помірність – найкраще. Всім відомо, що підтримка нормальної ваги корисно для тіла і здоров’я. Але мало хто замислюється про те, що проблеми з вагою можуть негативно вплинути не тільки на репродуктивну функцію, а й на лікування безпліддя.

Жінкам, які мають низький індекс маси тіла (ІМТ), значно складніше завагітніти не тільки природним шляхом, але і за допомогою екстракорпорального запліднення. Під час процедури вилучення яйцеклітини до неї може бути технічно важко дістатися, що зменшує шанси на зачаття.

Також пацієнтки, ІМТ яких нижче нормального діапазону, часто виробляють незрілі яйцеклітини під час циклів ЕКЗ, що призводить до більш низької ймовірності успішного перенесення ембріонів.

Жінці потрібні достатні запаси жиру для овуляції і підтримки вагітності. При дуже низькому ІМТ (до 18.5) завагітніти і виносити дитину набагато складніше. По суті, такий показник говорить, що доступних енергетичних запасів вашого тіла для вирішення фізичних і фізіологічних проблем недостатньо.

У жирах міститься ензим, безпосередньо впливає на вироблення естрогену, необхідного для дозрівання яйцеклітин. Тому, якщо значення ІМТ занадто низька, лікар порекомендує набрати трохи ваги для зачаття. Це необхідно для створення жирового «резерву», який грає особливо важливу роль в першому триместрі вагітності, коли нерідко може виникати нудота і відсутність апетиту.

Дефіцит маси тіла і причини його виникнення

Дефіцит маси може бути наслідком як фізіологічних чинників, так і того способу життя, якого дотримується жінка.

Не завжди низький показник індексу маси тіла говорить про виснаження організму. Представницям ектоморфний типу статури вкрай складно набрати навіть пару кілограм при правильному і багатому всіма необхідними речовинами раціоні. В даному випадку ключовим фактором є менструальний цикл. Якщо він не має відхилень, то низька вага навряд чи послужить причиною проблем із зачаттям, як природним шляхом, так і «in vitro».

Дефіцит ІМТ також може бути викликаний порушеннями в харчуванні через анорексію, надмірних фізичних навантажень. Різні захворювання також викликають втрату ваги. В такому випадку необхідно усунути першопричину, а потім планувати вагітність.

Якщо ж недостатню вагу обумовлений виключно поганим харчуванням, то жінці важливо переглянути свій раціон, адже подальший неправильний прийом їжі загрожує такими ускладненнями під час вагітності, як:

 • анемія;
 • ранкова нудота;
 • запори;
 • переривання вагітності;
 • важкі і тривалі пологи.

 

При лікуванні безпліддя методом ЕКЗ жінки з недоліком ваги отримують великі дози гормонів, що сприяє успішному зачаттю. Однак низький ІМТ при вагітності зумовлює високі ризики при виношуванні дитини, такі як:

 • переривання вагітності;
 • фетоплацентарна недостатність;
 • пізній токсикоз;
 • гестоз;
 • травмонебезпечні пологи.

 

Саме тому важливо подбати про правильне вазі ще до початку програми екстракорпорального запліднення, а також підтримувати досягнуті результати протягом всієї вагітності.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок