Зміст

Цукровий діабет — серйозне хронічне захворювання, викликане недостатнім виробленням інсуліну або нечутливістю тканин до нього. При цьому глюкоза, яка надходить з їжею, не проникає в клітини тканин, а залишається в крові. Спроби позбутися її надлишків призводять до різних порушення в роботі органів.

Рівень цукру в крові піддається контролю і корекції, так що при цьому захворюванні можна вести нормальне життя, в тому числі і планувати вагітність.

Цукровий діабет — не протипоказання до зачаття, як природного, так і екстракорпорального (ЕКЗ). З огляду на, що весь протокол ЕКЗ проводиться під наглядом лікарів і планується заздалегідь, то пацієнтки з компенсованим діабетом можуть розраховувати на позитивний результат не менше, ніж інші.

Чим небезпечний діабет при вагітності і ЕКЗ

Гіперглікемія (підвищений рівень цукру в крові) — головна ознака діабету. Чим він може пошкодити майбутній мамі і малюкові, якщо його не контролювати? Про це – далі.

Діабетична фетопатія — це порушення в розвитку плода через порушеного вуглеводного обміну матері. Виникає в результаті пошкодження плацентарного кровотоку, збільшення (гіперплазії) судин плаценти. Як наслідок, відбувається занадто швидке зростання органів з функціональним недорозвиненням.

Великий плід — це не проблема, якщо він росте пропорційно, але при діабетичної фетопатії жирові відкладення і набряки можуть розташовуватися дуже нерівномірно і призводити до порушень кровопостачання, дихання. Найсумнішим результатом можуть стати передчасні пологи і внутрішньоутробна загибель плода.

Організм жінки, який і так працює на межі, забезпечуючи потреби відразу двох осіб, при неконтрольованому підвищенні цукру в крові може відреагувати самими різними ускладненнями:

  • відшаруванням сітківки ока;
  • полинейропатией (ураження периферичної нервової системи);
  • нирковою недостатністю;
  • на артеріальну гіпертензію.

Тому обов’язково потрібно проконсультуватися з фахівцями (офтальмологом, ендокринологом, нефрологом, неврологом), перш ніж приступити до зачаття.

Обмеження при плануванні ЕКЗ

Якщо планується процедура ЕКЗ, то про діагноз «діабет» неодмінно повинен знати лікар-репродуктолог. Безпосередньо перед протоколом потрібно почекати не менше 3-х місяців з початку так званої «стадії компенсації», тобто того періоду, коли рівень цукру та інші показники контролюються і тримаються в межах норми.
Якими препаратами краще компенсувати гипергликемию під час протоколу і після підтвердження вагітності, вирішує фахівець. Тут важливо не впадати у відчай і щиро вірити в успішний результат.

З огляду на розвиток технологій та існування самих різних лікарських форм з високою ефективністю, оптимальний засіб, що не приносить шкоди плоду, обов’язково знайдеться.

Приймати ліки для зниження цукру в таблетках під час вагітності заборонено — їх складові проникають через плаценту і мають доведене негативний вплив на розвиток плода. А ось ін’єкції різних форм генно-інженерного інсуліну відмінно компенсують діабет і не шкодять перебігу вагітності.

Незважаючи на те, що діабет можна контролювати, при поєднанні з іншими серйозними захворюваннями вагітність і ЕКЗ протипоказані. Які ж супутні захворювання можуть стати вироком?

Це ішемічна хвороба серця, ретинопатія (пошкодження сітківки ока), ниркова недостатність, гастроентеропатія. Всі вони пов’язані з тими органами, які відчувають найвищу навантаження при вагітності навіть здорової жінки, а при підвищеному цукрі в крові страждають в першу чергу навіть у не перебувають в положенні дівчат.

Як контролювати діабет під час вагітності після ЕКЗ

Велика перевага сучасної медицини (конкретно у випадку з діабетом) це наявність простих, доступних і надійних приладів для самостійного контролю рівня глюкози в крові (глікемії) і іншого важливого показника — артеріального тиску.

Крім того, регулярно здаються аналізи на глікірованний гемоглобін і відсутність в сечі кетонових тіл.

Вкрай важлива дієта з обмеженим вживанням вуглеводів, особливо для жінок з ожирінням. Безумовно, дієта не може повністю компенсувати діабет, але вона є важливою і першочерговим завданням серйозного планування вагітності і виношування малюка. Калорійність розраховується відповідно до індексу маси тіла і далі ведеться постійний контроль за вагою вагітної, як, втім, і при вагітності пацієнток без діабету.

Таким чином, цукровий діабет, ЕКЗ і вагітність цілком сумісні. Головне — грамотний підхід, планування вагітності і відповідальне ставлення до здоров’я майбутньої мами і малюка.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок