Зміст

Жінки, які планують або поки тільки розглядають для себе процедуру ЕКЗ, повинні бути добре обізнані про все, що може збільшити або зменшити їх шанси на успіх. На жаль, згідно з даними численних досліджень, надмірна вага здатний негативно вплинути на ймовірне батьківство.

Однак це не означає, що не варто розглядати екстракорпоральне запліднення. Вивчивши всі нюанси, реально якнайкраще підготуватися до настання вагітності.

Ваша вага і показники успіху в ЕКЗ

У медичному співтоваристві давно піднята тема підтримки нормальної ваги для здоров’я. Люди з надмірною масою тіла більш схильні до серцевих захворювань, діабету, високого кров’яного тиску і, крім цього, мають більший ризик розвитку ускладнень під час вагітності.

Також, як чоловіки, так і жінки, які страждають від ожиріння, мають більш високу ймовірність безпліддя, що пояснюється гормональними проблемами, викликаними перевищує норму кількістю жиру в організмі.

Лікування ЕКЗ може збільшити ваші шанси на зачаття, але ви повинні знати про вплив ваги на фертильність і успіх програми.

Що таке ІМТ?

Індекс маси тіла (ІМТ) — це показник жирових відкладень, розрахований на основі зростання і ваги, який застосовується до дорослих чоловіків і жінок. Нормальний ІМТ знаходиться в діапазоні від 18.5 до 24.9. Показник менш 18.5 вказує на недостатню вагу. Значення від 25 до 29.9 говорять про надмірну вагу, а більше 30 — про ожиріння. Жінка може завагітніти при будь-якій масі тіла, тільки ось показники, що перевищують 27, значно знижують вірогідність зачаття.

Серед основних причин цього можна виділити наступні:

  • Зміна гормонального фону в наслідок порушення метаболізму.
  • Наявність супутніх ендокринних порушень.
  • Синдром полікістозних яєчників, який часто спостерігається при проблемному вазі.
  • Зниження якості дозрівають яйцеклітин.

Ожиріння, якість яйцеклітин і ЕКЗ

Зайва вага або ожиріння можуть впливати на якість яйцеклітин і значно ускладнити для жінок успішне проведення ЕКЗ з їх власними яйцеклітинами.

Як правило, пацієнтам з проблемним вагою можуть знадобитися зовсім інші дози препаратів для фертильності або режим їх прийому, ніж жінкам з нормальними показниками ІМТ, щоб гарантувати, що яйцеклітини дозріють в потрібний час і зможуть бути вилучені для ЕКЗ.

Що можете зробити ви?

Численні дослідження показують, що фертильність знижується в міру збільшення ваги щодо норми.

З іншого боку, пацієнтки з надмірною масою, які працюють над собою і втрачають частину зайвих кілограмів, можуть нормально овуліровать і не вимагають ліків від безпліддя або, в окремих випадках, навіть лікування безпліддя. Втрати в розмірі всього 10 відсотків від вашого загальної ваги може бути досить, щоб істотно вплинути на терміни настання вагітності.

Схуднення ніколи не було легким заходом. Тим не менше, воно може зіграти величезну роль в ваших зусиллях зі створення повної сім’ї.

Нормалізація ваги до прийнятних показників може бути досягнута наступними способами:

  • Обмеження калорійності щоденного раціону. Дієта призначається фахівцем на підставі особливостей організму і кількості зайвих кілограмів. Грамотний підхід і точне дотримання вказівок вашого лікуючого лікаря дозволять знизити вагу без шкоди для загального здоров’я.
  • Виконання фізичних вправ. Фізична активність повинна бути регулярною. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі тривалістю не менше 40 хвилин, заняття спортом допоможуть вам швидше досягти потрібних результатів і підготувати свій організм до можливого зачаття.
  • Прийом медикаментозних засобів. В даному випадку лікарські препарати повинні призначатися тільки лікарем в разі крайньої необхідності. Самостійне використання різного роду стимуляторів, блокаторів калорій і анорексигенних речовин може негативно позначитися на гормональному фоні і стан здоров’я в цілому, тому худнути необхідно, дотримуючись дієти і плану фізичних навантажень.

 

Збереження високих шансів на успіх

Якщо ви страждаєте надмірною вагою і сподіваєтеся пройти курс ЕКЗ, ви можете збільшити свої шанси на успіх декількома способами:

Підтримуйте здорову вагу. Очевидно, що втрата зайвих кілограмів і підтримка ідеального ІМТ — кращий шлях. На додаток до збільшення шансів на імплантацію здорову вагу зменшить ризик ускладнень під час вагітності і призведе до відмінних довгостроковим перспективам здоров’я.
Розгляньте варіант використання донорських яйцеклітин. Незважаючи на те, що деякі пари негативно ставляться до використання донорського матеріалу, це може значно поліпшити шанси на імплантацію і успішну вагітність. Дослідження показують, що вага перестає грати важливу роль при використанні донорства.
Працюйте з досвідченим лікарем. Вага — це тільки одна сторона багатогранної проблеми. Звернувшись за допомогою до кваліфікованих фахівців, ви отримаєте комплексний підхід до вирішення виниклої проблеми. Завдяки цілому ряду варіантів лікування і індивідуальним планом можна досягти найкращих результатів.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок