ЕКЗ після позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність стає серйозним ударом по здоров’ю жінки. Пацієнток, які перенесли позаматкову вагітність, особливо гостро хвилює, чи можна завагітніти знову і як підвищити вірогідність правильної імплантації і розвитку ембріона.
У цій статті розглянемо, які заходи можна вжити для збільшення шансів зачати малюка природним шляхом і через якийсь час можна робити ЕКЗ, якщо без цього не обійтися. Окремо торкнемося теми виникнення патології після штучного запліднення.

Чи можна завагітніти після позаматкової вагітності

Почнемо з того, що таке позаматкова вагітність.

У природних умовах дозріла яйцеклітина виходить з яєчника і по фаллопієвій трубі направляється в порожнину матки. Її запліднення відбувається саме в трубі і свої перші дні утворився ембріон проводить там же.

У нормі на 6 добу він переміщається в порожнину матки, де для розвитку достатньо місця і природою створені всі умови.

Але може трапитися і по-іншому. Якщо ембріон з якихось причин не потрапить в порожнину матки, а прикріпиться в трубі або буде віднесений ворсинками в яєчник або закріпиться зовні матки або в її шийці, тоді настане позаматкова вагітність.

Ембріон в такому випадку приречений на загибель. Жіночому організму також загрожує велика небезпека. Тому ситуацію виправляють хірургічним шляхом одразу після виявлення. На жаль, разом з ембріоном нерідко видаляють і маткову трубу, до якої він приріс.

В результаті шанси завагітніти природним шляхом скорочуються. Все тому, що тепер досягти місця запліднення можуть тільки яйцеклітини, що виходять з яєчників, з боку залишилася труби.

Якщо ж єдина труба вражена спаєчними або запальними процесами, то ймовірність запліднення яйцеклітини ще менше.

Як підвищити шанси на успішну вагітність?

Ці 7 рад лікарів допоможуть прискорити настання вагітності:

1. Необхідно пройти обстеження на прохідність збереглася фаллопиевой труби. При наявності спайок їх, по можливості, видалять і відновлять просвіт.

2. Слід здати аналізи на інфекції і вилікувати їх в разі виявлення. Після курсу терапії потрібно обов’язково виконати контроль вилікування.

3. Рекомендується також зробити УЗД органів малого тазу для виключення патологій в них і запобігання позаматкової вагітності в майбутньому.

4. Перевірити гормональний фон і скорегувати його при необхідності.

5. Важливо уникати надмірних фізичних навантажень і перевтоми.

6. Необхідно регулярно робити легку гімнастику і часто гуляти на свіжому повітрі, це покращує кровопостачання органів репродуктивної системи.

Чи можна завагітніти, якщо видалені обидві труби?

Якщо за медичними показаннями у жінки були видалені обидві маткові труби, то завагітніти природнім шляхом не вдасться. У такій ситуації на допомогу приходять сучасні репродуктивні технології.
Проведення екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) передбачає забір яйцеклітини з організму матері, її запліднення спермою батька і підсадка отриманого ембріона відразу в порожнину матки. Завдяки такій технології вдається обходитися без функції, яку виконують маткові труби.

Через скільки можна робити ЕКЗ

Після позаматкової вагітності організму необхідний час на відновлення. Як правило, потрібно не менше 2 міс. Однак термін до нової вагітності визначається індивідуально в кожному конкретному випадку.
Важливо, щоб репродуктивна система була готова прийняти ембріон. Тоді підвищуються шанси і настання вагітності з першої підсадки, і благополучного виношування дитини.

Чи може бути позаматкова вагітність після ЕКЗ

На жаль, невелика частка ймовірності такої патології після ЕКЗ існує.

Незважаючи на те, що ембріон підсаджується безпосередньо в порожнину матки, він може зміститися в сторону однієї з фаллопієвих труб і прикріпитися до її стінки або піти в шийку матки.

Для того щоб виключити можливість виникнення такої ситуації в «Центрі репродукції професора Феськова О. М. ®» роблять профілактичні заходи:
– ретельно обстежують пацієнтку до проведення ЕКЗ, усувають вогнища запалень і виліковують інфекції, щоб запобігти патологічні процеси в репродуктивній системі;
– в деяких випадках видаляють уражені хворобою маткові труби, істотно знижуючи ймовірність прикріплення ембріона в неправильному місці;
– строго дотримуються розроблені правила перенесення ембріона в порожнину матки.

Після ЕКЗ пацієнткам настійно рекомендуємо уникати інтенсивних фізичних навантажень, підйому тяжкості, тряски і їзди на конях. Також важливо дотримуватися статевої спокій протягом двох тижнів. Це вбереже від зсуву ембріона в бік придатків.

Як може проявлятися позаматкова вагітність

Про всяк випадок наведемо ознаки позаматкової вагітності.

Будь-який з них повинен насторожити і змусити звернутися до лікаря:

1) Збій або затримка менструації, зміна характеру останніх місячних – мізерні, короткі;

2) Неадекватний приріст рівня β – ХГ в динаміці.

3) При УЗД – відсутність плідного яйця в порожнині матки.

4) Підвищення температури вище 37 градуса;

5) Тягнуть болі внизу живота;

6) Мажучі виділення;

7) Слабкість, запаморочення.

Імовірність ускладнень від позаматкової вагітності після ЕКЗ знижується за рахунок того, що пацієнтка перебуває під постійним наглядом лікарів.

Патологію вдається виявити на ранніх термінах і усунути без шкоди для здоров’я пацієнтки.

Як діагностують позаматкову вагітність в клініці

Лікар призначить аналізи на ХГЧ і УЗД. При позаматкової вагітності рівень ХГЛ на третьому тижні після впровадження ембріона залишається на рівні 20-40 одиниць і наростає набагато повільніше, ніж належить.

На УЗД плодове яйце в матці не спостерігається, зате помітно потовщення в області патологічного прикріплення ембріона (в шийці матки або придатках).

Лікування

При виявленні неправильно прикріпленого плодового яйця на ранніх термінах, його видаляють лапароскопічним методом зі збереженням органів репродуктивної системи.

Повторний протокол ЕКЗ можливий через 3 місяці після операції.

З будь-яких хвилюючим Вас питань, звертайтеся до наших координаторів через онлайн-форму або телефонуйте за телефонами:

  •  0 800 50 77 90, 
  •  098 100 76 76, 
  •  066 100 76 76, 
  •  093 100 76 76, 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок