Вітамін D і результативність ЕКЗ

Зміст

Чи знаєте ви, що тепла погода — це щось більше, ніж посмішка на вашому обличчі? Сонячні промені – кращий природний джерело вітаміну D, здатного збільшити шанси жінки на успішне ЕКЗ.

Що таке вітамін D і чому він важливий для організму?

Вітамін D насправді не «вітамін», а представник сімейства стероїдних гормонів, які збільшують абсорбцію кальцію, магнію, заліза і цинку в кишечнику, а також впливають на багато інших систем органів.

Рецептори для вітаміну D присутні в матці, яєчниках і плаценті людини, а його низький рівень під час вагітності здатний викликати прееклампсию, гестаційний діабет і внутрішньоутробну затримку росту плода.

Роль вітаміну D для ЕКЗ

Спочатку важливість «сонячного» вітаміну в області фертильності була показана при проведенні експериментів з мишами. Гризуни, що відчувають нестачу або не мають рецепторів вітаміну D, демонстрували неповноцінний розвиток матки і нездатність сформувати нормальні зрілі яйця, що призводило до безпліддя. У разі досягнення запліднення спостерігалося порушення росту плода.

Що стосується людини, то науці давно відомо про роль вітаміну D під час вагітності, але тільки з недавніх пір почала зростати число досліджень, присвячених його вкладу в позитивні результати лікування ЕКЗ.

Жінки, які повинні пройти екстракорпоральне запліднення, дають цінне уявлення про роль вітаміну D, оскільки в даному випадку можливо розглянути кожен аспект репродукції, від розвитку яйцеклітин до імплантації ембріона. Недавнє дослідження показало, що пацієнти з більш високим рівнем вітаміну D значно частіше досягають вагітності від ЕКЗ в порівнянні з тими, хто відчуває нестачу цього стероїдного гормону.

У цьому перспективному дослідженні було вивчено 154 жінки з дефіцитом вітаміну D і 181 жінка з його достатньою кількістю в крові. Клінічні показники вагітності склали 20% і 31% відповідно. Нормою в даному дослідженні були вказані результати вище 20 нг / мл, при цьому нормальним значенням вітаміну D для загального стану здоров’я прийнято вважати значення вище 30 нг / мл. Пацієнти з рівнем понад 30 нг / мл мали найвищі шанси на вагітність. Також отримані результати показали, що низький рівень вітаміну D може сприяти розвитку безпліддя.

Але! Немає необхідності бігти в аптеку і терміново купувати весь наявний вітамін D. Правильне і грамотне планування вагітності за допомогою фахівців обов’язково приведе до успіху.

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок