Ерозія шийки матки і вагітність

Зміст

Наскільки хвилююче вперше дізнатися про вагітність при черговому огляді у гінеколога, настільки ж неприємно отримати при цьому звістка про наявність ерозії. Найчастіше, трапляється саме так! Чи настільки все страшно? Про причини появи ерозії, можливі методи лікування, а також про її вплив на вагітність піде мова в цій статті.

Причини ерозії

Говорячи сухою мовою медичних термінів, ерозія шийки матки — це дефект на слизовій поверхні піхви, що виражається в розвитку клітин, відмінних від клітин епітелію, що вистилає слизову.
Серед причин, що викликають ерозію шийки матки, лікарі називають:

 • раннє статеве життя;
 • слабкий імунітет;
 • відхилення в гормональному фоні, в тому числі при використанні гормональних засобів контрацепції;
 • інфекції статевих шляхів і запалення в репродуктивній системі;
 • травми в результаті оперативного втручання в органи малого тазу, в тому числі — аборти;
 • вроджену ерозію, однак, варто помітити, що до 25 років така ерозія мимовільно заживає.

 

Симптоми ерозії

Як і при більшості порушень в репродуктивній системі, яскраво виражених симптомів при ерозії шийки матки не спостерігається, і вона виявляється, як правило, лише при гінекологічному огляді.

Нерідко жінки самі звертаються до лікаря, виявляючи у себе підозрілі кров’янисті виділення під час паузи між менструаціями, особливо — відразу після статевого акту, також можуть бути і больові відчуття. Після проведення ретельного обстеження і здачі аналізів може бути виявлена ​​причина появи неприємних симптомів, і нею може виявитися ерозія.

Діагностика ерозії шийки матки

Необхідно взяти за правило відвідувати гінеколога як мінімум раз на рік, оскільки багато захворювань репродуктивної системи можуть бути виявлені лише при візуальному огляді. Як підкреслювалося вище, ерозія шийки матки — не виняток, тому не варто нехтувати плановим відвідуванням гінеколога. Захворювання може бути виявлено при візуальному огляді, але іноді можуть бути призначені і інші процедури, результати яких допоможуть встановленню діагнозу.

При виявленні вагітності у жінки, їй насамперед призначається проведення аналізів на мікрофлору і цитологію, тому найчастіше саме на цьому етапі визначається ерозія. Варто відзначити, що ерозія шийки матки у вагітних — досить поширене явище.

При цьому не варто панікувати, зазвичай ерозія не робить серйозного впливу на перебіг вагітності і пологи, а тому її лікування можна перенести на післяпологовий період, що зазвичай і рекомендують лікарі. Виняток становить хіба що наявність у жінки статевих інфекцій, таких, як герпес, хламідіоз, гонорея і т.п., які можуть привести до патологічних порушень в розвитку плоду або спровокувати викидень.

Лікування ерозії шийки матки

Як згадувалося вище, лікування може бути проведено або до вагітності, або в післяпологовий період, тобто під час вагітності лікування протипоказано. У лікарській практиці нерідко трапляється, коли після пологів ерозія матки проходила самостійно. Однак це лише випадки, а не закономірність, тому лікувати ерозію потрібно.

До лікування ерозії шийки матки є кілька підходів і вибір потрібного залежить від кожного конкретного випадку, оскільки в розрахунок береться розмір ураженої області, її структура і багато інших чинників.

У медичній практиці використовують такі методи лікування ерозії матки:

 • припікання уражених ділянок хімічними препаратами: використовується при невеликій площі ураженої ділянки;
 • коагуляція (припікання) за допомогою електричного струму: в даний час використовується рідко, оскільки викликає опік і утворення рубця, який може призвести до складнощів при пологах;
 • припікання уражених ділянок рідким азотом — кріодеструкція;
 • лазерна коагуляція: один з безпечних методів, який не залишає рубців на поверхні матки;
 • радіохвильове вплив на уражені ділянки: ще один оптимальний метод терапії, що не залишає рубців.

 

Варто відзначити, що після будь-якого з перерахованих методів лікування організму потрібен час для відновлення, протягом якого протипоказана статеве життя.

Крім традиційних підходів до лікування ерозії матки також використовується підхід із застосуванням народних засобів. Найбільш затребуваними можуть бути препарати на основі обліпихи, звіробою, календули, ромашки і багатьох інших. Необхідно мати на увазі, що лікарські трави мають протипоказання. Тому перш ніж приступити до лікування народними засобами, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Залишати виявлене порушення без лікування — не найкраща ідея, оскільки запущена форма хвороби може стати причиною розвитку ракових захворювань, а це вже набагато серйозніше і небезпечніше.

Бережіть своє здоров’я!

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок