Якщо для кожної людини важливо дотримуватися правил гігієни, то тим більше це відноситься до вагітної жінки. Однак багато вагітних вважають, що про гігієну слід думати лише з другої половини вагітності. Це не так. Перша половина вагітності є найбільш відповідальним етапом розвитку плода. Зародок є найбільш чуйним в цей час. Тому майбутня мама повинна ретельно і вміло виконувати всі правила гігієни, що стосуються режиму роботи і відпочинку, харчування, подружнього життя, одягу і т.д., які забезпечать не тільки нормальну вагітність, але і народження здорової дитини.

Рекомендується протягом дня два рази (вранці і ввечері) приймати душ. Вода при цьому повинна бути прохолодна або трохи тепла. Необхідність частіше робити цю водну процедуру виправдана тим, що: з тіла змивається пил, видаляється піт (при вагітності потовиділення, як відомо, посилюється), усувається секрет сальних залоз, поліпшується кровообіг, і шкіра стає красивою, пружною, еластичною — тобто здоровою і краще справляється зі своїми функціями.

Чистота тіла виключно важлива для здоров’я людини. Особливе значення для вагітної має чистота шкіри. Неохайний вміст шкіри може порушити її захисні, терморегулюючі, видільні та інші функції, викликати закупорку потових і сальних залоз, її роздратування і утворення на ній гнійників, що дуже небезпечно як для жінки, так і для майбутнього малюка. При брудній шкірі створюються умови для активізації процесів самоінфікування в післяпологовому періоді. Гігієна шкіри покращує шкірне дихання і сприяє виділенню шкідливих для організму речовин, що полегшує роботу нирок, які несуть в цей час велике навантаження. Чим охайніше жінка, тим краще видільна функція шкіри. Ось чому шкіру необхідно регулярно і ретельно мити водою з милом, що сприяє розчиненню і видаленню шкірного сала.

Однією з функцій шкіри є дихальна. Шкіра дихає через пори, хоча процес цей не дуже активний, він для організму важливий. Коли пори шкіри закупорені секретом сальних залоз, залишком висохлого поту, перемішаним з пилом, шкіра не дихає точно так же, як якщо б тіло було занурене під воду. Тим часом не тільки організму матері, але і розвивається плоду (особливо йому) дуже потрібен кисень в достатній кількості. Майбутня мама, яка не дотримується таке правило гігієни, як часте миття, нібито своїми руками перекриває дитині кисень.

Температура шкіри і води різна; ця різниця температур, природно, викликає реакцію кровоносних судин, що живлять шкіру. Така реакція, з одного боку, сприяє швидкому виведенню через шкіру кінцевих продуктів обміну (одна з функцій шкіри), тобто очищенню організму, з іншого — усуває застійні явища в шкірі: кров в кровоносних судинах швидше змінюється, активніше йде кров венозна і забирає вуглекислий газ, і енергійніше притікає кров артеріальна і приносить кисень; також стає більш інтенсивним рух лімфи; суб’єктивно все це відчувається у вигляді поліпшення самопочуття, в припливі бадьорості, в гарному настрої.

Крім перерахованих вище причин, регулярні водні процедури-кращий спосіб боротьби з мікроорганізмами. У навколишньому нас повітрі (в пилу), на предметах, на шкірі присутній повний набір мікробів, взагалі існуючих в природі. І для того, щоб активізуватися, цим мікробам потрібно небагато: умови для розвитку, живильне середовище і щоб ніхто цих мікробів не пригнічував і не пригнічував. Відповідні умови є-тепла волога поверхня шкіри; живильне середовище чудова-суміш секрету сальних залоз — поту і пилу; а якщо людський організм в силу якихось причин ще ослаблений і не бореться з інфекцією, то відповідно і починають виникати тут і там різні гнійнички, вугри, пітниці тощо Регулярно стаючи під душ, ви активно видаляєте з поверхні тіла всякого роду інфекцію.

Приймати при вагітності слід душ і ні в якому разі не ванну. Сидіти у ванні-значить, сидіти в змивних водах, значить, дружити з тими самими мікробами, які тільки й чекають, що помилки з Вашого боку.

Природно, не зашкодять мочалка і мило. Мікроби і живильне середовище для них змиваються активніше. До того ж вплив мочалки на тіло — непоганий масаж, який доставить тільки відчуття бадьорості і здоров’я.

Після миття буде непогано злегка розтертися рушником.

Час для водних процедур рекомендується одне і те ж протягом кожного дня-щоб Ваш організм звик до цього режиму. Найкраще підходить час вранці і ввечері. Вранці душ допомагає підбадьоритися після сну, а ввечері — змивши стела пил і бруд, ви дасте можливість легше дихати своїй шкірі.

Іноді буває недостатньо і дворазового миття під душем — наприклад, якщо ви живете в місцевості з сухим жарким кліматом і в повітрі багато пилу. Можна кілька разів на день обтирати тіло вологим рушником.

Надзвичайно важливий догляд за зовнішніми статевими органами. Треба бути готовим до того, що під час вагітності дещо посиляться виділення з піхви. Ці виділення необхідно регулярно видаляти, інакше на шкірі і слизовій виникне роздратування у вигляді почервоніння. Зовнішні статеві органи слід підмивати не рідше 2-3 разів на день.

Якщо жінка звикла купатися в природних водоймах, розташованих поблизу від її житла, або в басейні, то може не змінювати своєї звички приблизно до середини вагітності; а якщо вагітність протікає нормально, і у жінки немає проблем зі здоров’ям, і вона добре плаває, то може купатися в природних водоймах (також в басейнах) і до 7-го місяця вагітності включно. Однак завжди слід пам’ятати, що купатися в занадто холодній воді, не кажучи вже про крижаний, при вагітності протипоказано. Це може привести до судом, а також — до скорочень матки.

Купання в природних водоймах і в басейнах не замінює миття. Таке купання можна сприймати тільки як бадьорить, гартує процедуру або як розвага. У воді річок і озер присутній багато мікробів і мікроскопічних водоростей; в басейнах вода буває застійна — а це значить, теж з мікроорганізмами в повному розкладі. Тому після купань» на природі ” помитися вдома-під душем – буде зовсім не зайвим. Жінки, які звикли, час від часу спринцюватися, тобто. промивати піхву, повинні під час вагітності відмовитися від цієї процедури, оскільки, по-перше, з промивними водами можна внести в піхву інфекцію і викликати захворювання запального характеру, по-друге, спринцювання надає подразнюючу дію на матку і в результаті може привести до аборту.

Постільна білизна та одяг потрібно міняти частіше звичайного. Особливо в другій половині вагітності, коли жінка в силу фізіологічних причин більше потіє.

Не рекомендується користуватися милом, дратівливим шкіру. Часто багато жінок вибирають мило по його аромату – так само, як і духи і дезодоранти. Але приємний запах не є основною якістю мила. Шкіра жінки в період вагітності стає ніжніше, чутливіше і ранимее. І тепер вибір при покупці повинен лягти на м’яке гліцеринове мило або класичне — дитяче.

Під час вагітності жінка повинна утриматися і від улюблених кремів і мазей, які вона наносила собі на шкіру до вагітності. Справа в тому, що креми та мазі наглухо закупорюють пори шкіри і тим самим заважають їй дихати, так само, як і виділяти кінцеві продукти обміну. Це приносить шкоду-нехай і невеликий, але все ж шкоду. Тим часом у відповідальний період свого життя – в період вагітності-все, що робить (або не робить) жінка, покликане служити одній меті — нормальному розвитку плода.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок