Розвиток вагітності — це тривалий, складний, але по-справжньому прекрасний період в житті кожної жінки. Найчастіше очікування появи на світ малюка супроводжується і змінами стану майбутньої мами. Деякі з них безпечні і абсолютно природні, а в деяких випадках необхідна допомога фахівця. Спробуємо розібратися!

Токсикози вагітних

Токсикоз – стан, який нерідко супроводжує період вагітності. Токсикоз є результатом інтоксикації організму майбутньої матері речовинами і токсинами, які утворюються в ході розвитку плода.

У медицині токсикози класифікуються на два види: ранній токсикоз і пізній токсикоз.

Ранній токсикоз проявляється, як правило, через нудоту і часті блювотні рефлекси.

Ранній токсикоз в легкій формі протікає без особливих погіршень загального самопочуття. Легка нудота, в рідкісних випадках блювота проходять самостійно, без негативних наслідків.

Ранній токсикоз середнього ступеня тяжкості може вже проявлятися через більш інтенсивні симптоми, наприклад, загальна слабкість організму, зниження апетиту, зниження маси тіла і кількісне зменшення виділеної рідини (сечі).

У випадках же важкого раннього токсикозу у майбутньої матері відбувається значна втрата ваги, болісна не зупиняється блювота (від 20 і більше разів на добу і незалежно від прийомів їжі), підвищення температури тіла, зневоднення організму, зниження артеріального тиску, тахікардія, а в аналізах сечі виявляється ацетон.

Легка форма раннього токсикозу не вимагає госпіталізації майбутньої матері. Зазвичай в цьому випадку їй призначається терапія за допомогою вітамінних комплексів для підтримки організму, коригується її раціон харчування (призначаються часті прийоми їжі в малих кількостях) і режим вживання рідини (не менше 3 літрів на добу, щоб уникнути стану зневоднення організму).

Середня і важка ступінь тяжкості раннього токсикозу у багатьох випадках вимагає госпіталізації жінки. В умовах лікарняного стаціонару проводиться відповідне лікування.

Пізній токсикоз вагітних характеризується підвищенням артеріального тиску, набряками, появою білка в сечі, і звичайно такий токсикоз вимагає негайної госпіталізації та певного лікування. Можуть виявлятися і тільки два симптоми в будь-якому поєднанні.

У найважчих випадках до всіх вищеописаних симптомів можуть додаватися головні болі, порушення гостроти зору і хворобливі відчуття в надчеревній ділянці.

Передлежання плаценти

Передлежання плаценти — це одна з патологій при вагітності, яка характеризується частковим або повним розташуванням плаценти в області внутрішнього маткового зіва. Ця патологія зумовлює госпіталізацію майбутньої матері і пильне спостереження лікарів.

Причини розвитку даної патології можуть бути різні. Це і аномалії розвитку матки, інфантилізм або первинно низьке прикріплення плодового яйця під час імплантації, маткові пухлини, дистрофічні процеси в ендометрії, які можуть розвинутися після попередніх пологів або аборту.

Передлежання плаценти небезпечно своїми ускладненнями. У жінки може розвинутися кровотеча, що несе в собі небезпеку для життя як немовля, так і самої майбутньої матері, виділення, що мажуть, анемія, геморагічний шок. Всі ці ускладнення ведуть до високого ризику розвитку передчасних пологів, викидня, гіпоксії плода або його асфіксії.

Відшарування плаценти

Відшарування плаценти — це теж патологія, яка може виникнути на будь-якому терміні вагітності, що несе за собою загрозу життю матері і дитини. Відшарування плаценти являє собою повне або часткове її відділення від слизової оболонки матки.

Причинами цієї патології можуть стати токсикоз, включаючи еклампсію і прееклампсию, гіпертонія, пієлонефрит, сильне розтягнення матки через багатоплідної вагітності, великого плоду або багатоводдя, і дегенеративні плацентарні зміни через переношування вагітності.

Інтенсивність прояву симптоматики відшарування безпосередньо залежить від площі відшарувалася плаценти. У разі мікровідшарування ця патологія може взагалі не давати кинических проявів. Більш виражена відшарування може супроводжуватися рясним зовнішнім кровотечею. Супроводжується цей процес болями внизу живота, зниженням артеріального тиску, тахікардією, задишкою, блідістю шкірних покривів. Плід також страждає: його серцебиття частішає, він починає інтенсивно рухатися, розвивається гіпоксія.

Багатоводдя

Багатоводдя — патологія вагітності, яка характеризується об’ємним накопиченням навколоплідних вод (більше двох літрів). Найчастіше багатоводдя розвивається у жінок з цукровим діабетом, внутрішньоутробними інфекціями, при резус-конфлікті або на тлі серцево-судинних захворювань.

При розвитку цієї патології жінка відчуває загальну слабкість організму, у неї з’являються набряки, задишка, розвивається тахікардія. Зовні лікар відзначає перевищення норм розмірів живота, покладаються на тому чи іншому терміні вагітності.

При багатоводді жінка також повинна бути госпіталізована. Важливо знати, що, якщо проігнорувати цю проблему і не лікувати многоводие, ця патологія може викликати дуже серйозні ускладнення. До таких належатимуть: раннє відходження навколоплідних вод, передчасне переривання вагітності, пізній гестоз, неправильне передлежання, гіпоксія, інфікування плода, маткові кровотечі, відшарування плаценти, і інші.

Будь-яка з патологій під час вагітності не повинна бути проігнорована майбутньою матір’ю. При будь-яких негативних проявах слід негайно звернутися до свого лікаря за консультацією.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

У клініці професора Феськова О.М. можна пройти програму Ведення вагітності. З питань спостереження вагітності Ви можете звертатися в call-центр клініки:

  •  0 800 50 77 90, 
  •  098 100 76 76, 
  •  066 100 76 76, 
  •  093 100 76 76, 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок