Підготовка до зачаття

Важливо підійти до питання обдумано і докладно. Тут же постає питання: з чого починати? Куди йти, які аналізи робити і взагалі.

В якості нульового кроку можна проговорити це питання з потенційним батьком. Раптом у нього зовсім інші плани? Навіть якщо ви впевнені, що він повинен бути просто щасливий від такого подарунка, не варто все-таки влаштовувати сюрприз. Тому як він, навіть не маючи нічого проти дитини, але щиро вважаючи, що ви його поки не плануєте, може брязнути що-небудь на кшталт «ну і коли ти збираєшся аборт робити», що може зіпсувати ваші відносини.

І вже зовсім не рекомендуємо планувати дитину, точно знаючи, що ваш партнер проти, в надії, що все одно нікуди не дінеться, і якщо дитина буде, то він його полюбить. Дуже можливо, що так воно і станеться, але тільки набагато пізніше, ніж вам хотілося б.

А головне — для успішної підготовки вам буде потрібно його активну участь. Отже. Ви запевнилися, що ваш партнер не проти або просто вирішили не брати до уваги вищенаписане або навіть взагалі ще не визначилися з кандидатурою на роль батька. Не страшно, попереду у вас довгий час підготовки, і хто знає, що ще станеться.

(I) Стоматолог.

Насамперед доведеться сходити до стоматолога. Такий собі рішучий крок, щоб довести самій собі серйозність намірів. Дуже неприємно, але дуже потрібно. І не тільки тому, що під час вагітності та годування дуже інтенсивно втрачається кальцій, а отже ваші зуби будуть схильні до великого навантаження. Уявіть, що вже під час вагітності зуби у вас розболілися — терпіти неможливо, йти до стоматолога — стрес, страх, та ще й знеболювання протипоказано. І всі ці переживання відображаються на дитині, всю вашу біль і страх він відчуває теж, тільки зрозуміти її не може. Більш того, хвороби зубів — це джерело постійної інфекції в організмі.

Крім зубів варто промоніторити інші хронічні інфекції (тонзиліт, коліт, пієлонефрит).

(II) аналізи.

 • Група крові і резус-фактор вас і майбутнього батька (щоб виключити несумісність або бути до цього готовою).
 • Загальний аналіз крові і сечі (крім всякого іншого виявить, чи потрібно вам додатково приймати препарати заліза до вагітності, щоб уникнути анемії).
 • Кольпоскопія і все, що пов’язано з шийкою матки (з’ясувалося, що, все не так нешкідливо, як уявлялося, і розхоже слово «ерозія» може приховувати під собою найрізноманітніші явища).
 • Виявлення гінекологічних інфекцій. Звичайний мазок, якщо що не так — інфекції методом ПЛР: хламідії, мікоплазми, уреаплазми, герпес, цитомегаловірус.
 • Гемостаз (згортання крові).
 • УЗД внутрішніх органів.
 • Гормони щитовидної залози.
 • Визначення антитіл до герпесу (якщо ви їм не хворіли), краснухи і токсоплазмозу.

Якщо антитіл до краснухи немає, потрібно обов’язково зробити щеплення. Вона робиться одноразово, і після неї бажано 3 місяці оберігатися. Бажано також зробити щеплення від гепатиту В, це щеплення складається з 3 ін’єкцій і в цілому займає 6 місяців. Тому якщо горить — можна не робити, все-таки вірус передається специфічним шляхом.
Якщо не виявлені антитіла до токсоплазмозу, то тут вихід один-берегтися. Так як щеплення від нього немає, а первинне зараження небезпечно для плода. Це означає: не обніматися з кішками, не прибирати за ними горщики і не пити сире молоко з ринку.
Якщо ви абсолютно впевнені в охайності вашої кішки-домосідки, і жити не можете без того, щоб не цілуватися з нею, то сходіть до ветеринара і зробіть кішці аналіз на токсоплазмоз, щоб бути спокійною.
Непогано б так само пройти флюорографію і по можливості схилити до того ж ваших родичів. Тому як туберкульоз під час вагітності — це зовсім не те, про що можна мріяти.

(III) якщо виявилися якісь гінекологічні інфекції, обов’язково лікуватися обом (!), тому як інакше сенсу це не має. Навіть якщо ви абсолютно впевнені, що обидва ніколи, ні з ким, крім як один з одним, то все одно потрібно перевіритися, так як деякі інфекції ви цілком могли отримати від батьків.

(IV) ще до вагітності варто почати приймати полівітаміни для вагітних і годуючих, Препарати заліза, кальцію, йодиду калію. Також обом партнерам рекомендується тривало, близько 6 місяців до зачаття приймати фолієву кислоту. Причому тієї дози, яка зазвичай є в полівітамінах, недостатньо, і необхідно придбати цю кислоту окремо і приймати по 3-4 мг в день (в полівітамінах концентрація зазвичай на порядок нижче). Тривалий прийом лікувальних концентрацій фолієвої запобігає пороки розвитку ЦНС.

(V) Ну і звичайно фізкультура, спорт і здоровий спосіб життя. Намагатися уникати інфекцій, алкоголю, куріння, сидіння цілодобово перед комп’ютером/телевізором, їсти більше овочів, фруктів, риби, кисломолочних продуктів. Підтримувати фізичну форму, качати м’язи преса і тазового дна.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок