Вік батьків і успішне зачаття

Ні для кого не секрет, що останнім часом вік жінок, в перший раз стали мамами, має тенденцію до зростання. Однією з головних причин цього є мода, що прийшла з європейських країн, де про питання народження дітей жінки замислюються після 30, а то і 35 років. Однак, наскільки високі шанси успішного зачаття в залежності від віку батьків?

Природою закладено, що фізіологічний період для чоловіків і жінок, що дозволяє їм стати батьками, починається з 18 років. Втім, нерідкі випадки батьківства і в більш ранньому віці.

Але, на думку лікарів, оптимальним віковим коридором для зачаття першої дитини вважається вік від 20 до 28 років. І тут не варто шукати якогось особливого пояснення, саме в цьому віці організм людини знаходиться в оптимальній формі, він ще не ослаблений різного роду недугами, досить стійкий до стресів і навантажень. Але, незважаючи на це, в психологічному плані ще не всі молоді люди готові до того, щоб взяти відповідальність за майбутню дитину на себе, в цьому і криється причина ранніх розлучень і того факту, що в більшості випадків вихованням з’явився дитини займаються бабусі і дідусі. Небажання мати дитини в цьому віці може пояснюватися і не дуже стійким фінансовим становищем молодого подружжя, що в сучасному житті далеко не рідкість.

За великим рахунком перешкод до успішного зачаття в парі, де вік батьків переступив за 30, медицина не бачить. Тільки після 35 років вже з’являється ризик виникнення неполадок в роботі організму, що знижують шанси на успішне зачаття, виношування і народження здорової дитини.

Тут також немає прихованого сенсу, все пояснюється фізіологією і станом здоров’я репродуктивних органів, а також всього організму в цілому. Навіть при успішному зачатті при віці жінки за 35, на жаль, зростає ймовірність розвитку у дитини синдрому Дауна або інших відхилень у здоров’ї, включаючи цукровий діабет I типу.

Неприємні перспективи, чи не так? Чи означає це, що після 35 років можна забути про щастя стати батьками? Ні звичайно, просто до питання планування вагітності варто підійти з усією відповідальністю.
Втім, медицина не стоїть на місці, і можливо, вже в цьому столітті можна буде вилікувати дитину ще на стадії ембріона.

Підводячи підсумок, можна сказати, що для успішного зачаття вік батьків не є великою перешкодою, але, все-таки, все потрібно робити вчасно. А ще — за допомогою кваліфікованих фахівців, здатних порекомендувати потрібні обстеження і процедури, які дозволять стати щасливими батьками здорової дитини.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок