Головна Блог Чек-ап організму

Чек-ап організму

25.04.2024 / Переглядів : 3

Поділитися з друзями:

Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При систематичному проведенні дозволяє виявити зміни в організмі, а також діагностувати захворювання на ранніх стадіях.

Що означає «CHECK-UP»?

«Чек-ап» – поняття досить широке. Під ним можна розуміти загальний огляд пацієнта без специфічних скарг і симптомів, а також діагностику деяких ендокринних, онкологічних і серцево-судинних захворювань.

Кому і в яких випадках потрібен чек-ап?

Пройти обстеження організму потрібно кожному. Його обсяг і частота залежать від віку і стану здоров’я (наявність хронічних захворювань, спадкових факторів ризику). При відсутності скарг рекомендується проходити обстеження раз на рік, при наявності скарг обстеження можна проводити частіше.

На необхідність діагностики вказує і погіршення самопочуття: поява втоми без збільшення навантажень, порушення сну, головні болі і часті застуди. На жаль, такі симптоми рідко сприймаються всерйоз, але вони можуть свідчити про розвиток ряду захворювань.

Чек-ап повинен бути обов’язковим для тих, хто має хронічні захворювання. Діагностика дозволяє не тільки побачити цілісну картину стану організму, але і відстежити загострення хвороби, тим самим не допустивши системних ускладнень.

Повне обстеження організму є обов’язковим для тих, хто працює на шкідливих виробництвах, проживає в несприятливих умовах, а також має спадкову схильність до цукрового діабету, атеросклерозу, підвищеного артеріального тиску.           

А які бувають види чек-апів?

Обстеження організму може бути повним (загальним) або спеціалізованим. У першому випадку існує стандартний перелік аналізів, покликаних показати загальний стан організму без орієнтації на якусь систему. Повний чек-ап прийнято ділити на чоловічий, жіночий і дитячий.

Спеціалізований – комплексне обстеження окремих систем організму або органів, наприклад, гінекологічне, урологічне обстеження, кардіологічне обстеження.  

Check-up для жінок

Повний чек-ап для жінок відрізняється в залежності від віку.

Однак, незалежно від віку, в список аналізів для повного обстеження організму входять клінічні аналізи крові і сечі, біохімічні аналізи крові (ниркові, печінкові проби, сечова кислота, глюкоза крові), ліпідний профіль, коагулограма. До переліку інструментальних обстежень входять ЕКГ, рентгенологічні дослідження легень (флюорографія), УЗД органів черевної порожнини, нирок, надниркових залоз, сечового міхура, серця, органів малого тазу, щитовидної залози, молочних залоз. Консультації гінеколога, терапевта та інших фахівців – за показаннями.

Після 40 років до списку додаються аналізи на естрадіол і фолікулостимулюючий гормон, кальцій, онкомаркери, такі як СА-125 і СА 15-3. З досліджень рекомендується пройти УЗД брахіоцефальних артерій, що показує ризик розвитку атеросклерозу та інсульту.

Check-up для чоловіків

Загальний огляд для чоловіків включає клінічний аналіз крові, клінічний аналіз сечі, рівень глюкози в крові, сечовини, креатиніну, сечової кислоти, альбуміну в крові, печінкові проби, коагулограму, ліпідний профіль, тиреотропний гормон, рівень натрію, хлору, калію і кальцію, заліза і тестостерону. Після 40 років додається простатоспецифічний загальний антиген.

З великого переліку обстежень необхідно пройти ЕКГ, флюорографію, УЗД органів черевної порожнини, нирок і надниркових залоз, щитовидної залози і серця. Після 40 років до списку додається УЗД брахіоцефальних артерій і передміхурової залози. Консультації уролога, терапевта та інших фахівців – за показаннями.

Чек-ап для дітей

Перелік обов’язкових обстежень залежить від віку дитини, включає клінічний аналіз крові та сечі, біохімічний аналіз крові (ниркові, печінкові проби, глюкозу в крові), копрологічне дослідження, ЕКГ, УЗД нирок, органів черевної порожнини, серця. У підлітковому віці додатково додається консультація гінеколога або уролога.

Навіщо потрібне проведення чек-ап дослідження?

Основне завдання повного чек-апу організму – діагностика захворювань на ранніх стадіях, коли вони ще не проявляються явними симптомами. На цьому етапі багато захворювань підлягають ефективному лікуванню, зокрема, медикаментозному. Також за результатами комплексного обстеження можуть бути призначені додаткові обстеження або профілактична терапія.

Навіщо потрібне проведення чек-ап дослідження

Як здати аналізи?

Зазвичай аналізи, ендоскопічні дослідження та УЗД ОЧП проводять натщесерце. З моменту останнього прийому їжі повинно пройти не менше 8 годин.

Збір калу проводиться самостійно. Матеріал для аналізу здається не пізніше, ніж через 3 години після забору. На три доби виключається застосування проносних і ректальних свічок. При здачі аналізів гінекологічного чек-апа за добу припиняють використання вагінальних свічок, гелів і кремів.            

Що включає в себе чек-ап дослідження і скільки воно триває?            

При правильному підході комплексна діагностика всього організму – це не простий стандартний перелік аналізів. При підборі необхідних обстежень і консультацій з лікарями враховується поточний стан пацієнта, перенесені і хронічні захворювання, спадкова схильність.

Проходження обстеження в сучасній клініці має безліч переваг, серед яких наявність точного, інноваційного обладнання для проведення обстежень і значна економія часу. В середньому чек-ап займає від півтори години до 1,5 днів. 

Пакетна вартість послуг

Пройти обстеження всього організму з пакетом послуг економічно вигідно. У нашій клініці в такому форматі ми надаємо:

Також представлений широкий спектр аналізів і додаткових досліджень.

Де пройти Check-up у Києві та Харкові?

Пройти обстеження можна в нашій клініці в Києві (вул. Юлії Здановської, 71Е) та Харкові (вул. Холодногірська, 15). Ознайомитися з детальним графіком прийому лікарів, а також записатися на прийом можна в будь-який час в розділах нашого офіційного сайту, а також за телефонами, вказаними в розділі «Контакти».

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Задати питання на тему
  Схожі статті

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок