Головна Блог Чи приводить коронавірус SARS-CoV-2 до чоловічого безпліддя?

Чи приводить коронавірус SARS-CoV-2 до чоловічого безпліддя?

06.04.2020 / Просмотров: 157

Поділитися з друзями:

Чи може інфекція, спровокована COVID-19 впливати на вироблення сперматозоїдів і синтез андрогенів – про це піде мова в цій статті.

Дослідження в Китаї

Поширення коронавируса в Китаї практично зупинено і це означає, що китайські вчені вже можуть направити свої зусилля в дослідження наслідків впливу SARS-CoV-2 на організм людини.

Чим і зайнялися в Центрі репродуктивної медицини Медичного коледжу Тунцзі в тому самому місті Ухань.

Вони звернули увагу на схожість нового коронавируса з вірусом SARS в проникненні інфекційних агентів в клітини, використовуючи один і той же клітинний рецептор, а саме ACE2.

Спираючись на інформацію про те, що вірусна інфекція SARS може викликати серйозні імунні пошкодження яєчок, викликаючи орхіт і дисфункцію репродуктивних клітин вони і почали свої дослідження.

Тобто теоретично, за словами експертів, інфекція, спровокована COVID-19 може впливати на вироблення сперматозоїдів і синтез андрогенів.

Якщо дані дослідження підтвердяться на більшій кількості пацієнтів, які перенесли SARS-CoV-2, то можна буде говорити про те, що коронавірус COVID-19 негативно позначається на стані чоловічої фертильності.

Збереження чоловічої фертильності

У світі досить інфекцій і захворювань, які негативно позначаються на чоловічої фертильності.

Сперматогенез дуже чутливий до різних захворювань і навіть висока температура або прийом антибіотиків призводить до зниження якості сперми.

До того ж використовувані в симптоматичному лікуванні COVID-19 препарати також відносяться до числа тих, що можуть порушити якість сперми.

Як і раніше, відкритим залишається питання про те, чи можливо повернути якість сперми після перенесених захворювань і їх лікувань.

Тому в нинішніх умовах питання збереження чоловічої фертильності набуває актуальності не тільки для онкологічних хворих, які заморожують сперму перед проведенням хіміотерапії, але і для пацієнтів, які планують ЕКО або штучну инсеминацию в майбутньому.

Кріоконсервація сперми

Сперматозоїди добре переносять заморожування в рідкому азоті. З урахуванням того, що в більшості випадків для отримання сперми не потрібно складних медичних маніпуляцій кріконсервація сперми – доступний спосіб збереження біологічного матеріалу чоловіки.

Після розморожування сперму можуть використовувати для штучної інсемінації або ЕКЗ.

Показаннями до заморожування сперми, служать наступні ситуації:

 1. Показники спермограми хороші, але програму ЕКО або інсемінцію необхідно перенести.
 2. Неможливість присутності чоловіка в клініці в день проведення процедури штучного запліднення.
 3. Наявність у чоловіка онкологічних захворювань злоякісного характеру, що вимагають проведення хіміотерапевтичного і радіаційного лікування. Дані лікувальні методики негативно відбиваються на фертильності у чоловіків аж до повної її втрати.
 4. Наявність впливу на чоловіка несприятливих факторів, які можуть привести в майбутньому до розвитку у нього безпліддя або збільшити ризик формування генетичних патологій у плоду.
 5. У деяких клінічних випадках, коли виникає необхідність концентрації і поступового накопичення сперматозоїдів, обумовлених недостатнім їх кількістю в еякуляті в нормальних умовах.

Для того, щоб заморозити сперму знадобиться:

Зателефонувати в call-центр клініки за номерами: 

098 100 7676; 093 100 7676; 066 100 7676 – координатор розповість про підготовку до здачі сперми і документах, які знадобляться.

 

Здати в клініці такі аналізи:

 • спермограма;
 • кров на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С;
 • кров на групу крові і резус фактор.

Задать вопрос по теме
  Схожі статті

  06 Липня 2023 Аменорея: види, причини, принципи лікування

  Репродуктивна система жінки досить чутлива до різних змін, які відбуваються у її організмі. Часті стреси або захворювання внутрішніх органів можуть […]

  23 Жовтня 2022 Що таке стовбурові клітини

  Це клітини, з яких утворюються всі клітини тканин кожного багатоклітинного організму, зокрема і людського. Також вони здатні трансформуватися в різні […]

  27 Квітня 2021 Екстрена контрацепція. Думка лікаря

  Не завжди у жінки є можливість подбати про надійної контрацепції заздалегідь, наприклад, за допомогою контрацепції чоловіка. Бувають ситуації, коли доводиться […]

  18 Лютого 2021 Секс під час менструації: що потрібно знати

  Менструація — природний процес в організмі жінки, що супроводжується кровотечею. Менструальні виділення складаються зі звичайної крові, слизового секрету з піхви […]

  10 Квітня 2020 Як COVID-19 розділив ЕКЗ на «до» і «після»

  Скільки планів порушив COVID-19, якщо говорити в масштабах усієї планети? А якщо говорити про конкретну сім’ю, яка планувала вагітність шляхом […]

  30 Серпня 2018 Найбільш «безплідні» професії

  Шкідливі умови праці часто стають причиною проблем зі здоров’ям. Деякі види робіт можуть привести до безпліддя, невиношування вагітності або патологій […]

  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок