Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385
Головна Блог Чи приводить коронавірус SARS-CoV-2 до чоловічого безпліддя?

Чи приводить коронавірус SARS-CoV-2 до чоловічого безпліддя?

06.04.2020 / Переглядів : 180

Поділитися з друзями:

Чи може інфекція, спровокована COVID-19 впливати на вироблення сперматозоїдів і синтез андрогенів – про це піде мова в цій статті.

Дослідження в Китаї

Поширення коронавируса в Китаї практично зупинено і це означає, що китайські вчені вже можуть направити свої зусилля в дослідження наслідків впливу SARS-CoV-2 на організм людини.

Чим і зайнялися в Центрі репродуктивної медицини Медичного коледжу Тунцзі в тому самому місті Ухань.

Вони звернули увагу на схожість нового коронавируса з вірусом SARS в проникненні інфекційних агентів в клітини, використовуючи один і той же клітинний рецептор, а саме ACE2.

Спираючись на інформацію про те, що вірусна інфекція SARS може викликати серйозні імунні пошкодження яєчок, викликаючи орхіт і дисфункцію репродуктивних клітин вони і почали свої дослідження.

Тобто теоретично, за словами експертів, інфекція, спровокована COVID-19 може впливати на вироблення сперматозоїдів і синтез андрогенів.

Якщо дані дослідження підтвердяться на більшій кількості пацієнтів, які перенесли SARS-CoV-2, то можна буде говорити про те, що коронавірус COVID-19 негативно позначається на стані чоловічої фертильності.

Збереження чоловічої фертильності

У світі досить інфекцій і захворювань, які негативно позначаються на чоловічої фертильності.

Сперматогенез дуже чутливий до різних захворювань і навіть висока температура або прийом антибіотиків призводить до зниження якості сперми.

До того ж використовувані в симптоматичному лікуванні COVID-19 препарати також відносяться до числа тих, що можуть порушити якість сперми.

Як і раніше, відкритим залишається питання про те, чи можливо повернути якість сперми після перенесених захворювань і їх лікувань.

Тому в нинішніх умовах питання збереження чоловічої фертильності набуває актуальності не тільки для онкологічних хворих, які заморожують сперму перед проведенням хіміотерапії, але і для пацієнтів, які планують ЕКО або штучну инсеминацию в майбутньому.

Кріоконсервація сперми

Сперматозоїди добре переносять заморожування в рідкому азоті. З урахуванням того, що в більшості випадків для отримання сперми не потрібно складних медичних маніпуляцій кріконсервація сперми – доступний спосіб збереження біологічного матеріалу чоловіки.

Після розморожування сперму можуть використовувати для штучної інсемінації або ЕКЗ.

Показаннями до заморожування сперми, служать наступні ситуації:

 1. Показники спермограми хороші, але програму ЕКО або інсемінцію необхідно перенести.
 2. Неможливість присутності чоловіка в клініці в день проведення процедури штучного запліднення.
 3. Наявність у чоловіка онкологічних захворювань злоякісного характеру, що вимагають проведення хіміотерапевтичного і радіаційного лікування. Дані лікувальні методики негативно відбиваються на фертильності у чоловіків аж до повної її втрати.
 4. Наявність впливу на чоловіка несприятливих факторів, які можуть привести в майбутньому до розвитку у нього безпліддя або збільшити ризик формування генетичних патологій у плоду.
 5. У деяких клінічних випадках, коли виникає необхідність концентрації і поступового накопичення сперматозоїдів, обумовлених недостатнім їх кількістю в еякуляті в нормальних умовах.

Для того, щоб заморозити сперму знадобиться:

Зателефонувати в call-центр клініки за номерами: 

098 100 7676; 093 100 7676; 066 100 7676 – координатор розповість про підготовку до здачі сперми і документах, які знадобляться.

 

Здати в клініці такі аналізи:

 • спермограма;
 • кров на ВІЛ, сифіліс, гепатити В і С;
 • кров на групу крові і резус фактор.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  12 Лютого 2024 Білок у сечі при вагітності

  Контроль наявності білка в сечі проводиться при кожному відвідуванні жіночої консультації протягом всієї вагітності. Якщо визначається білок у сечі вагітної […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок