Головна Послуги Екстракорпоральне запліднення: ЕКЗ (IVF) Кріоконсервування ембріонів,
яйцеклітин, сперми

Кріоконсервування ембріонів,
яйцеклітин, сперми

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога + УЗД

680грн

Первинна консультація репродуктолога + УЗД

750грн

Зберігання біологічного матеріалу в кріобанку клініки в місяць

395грн

Оплатити онлайн
Кріоконсервація сперми

980грн

Кріоконсервація сперми

1150грн

Замороження ембріонів, ооцитів, сперми

Кріоконсервування (заморозка) відноситься до числа специфічних методик репродуктивної медицини, в основі якої лежить використання рідкого азоту для заморожування чоловічих і жіночих статевих клітин, а також ембріонів. Застосування кріоконсервації в протоколах допоміжних репродуктивних технологій дозволяє уникнути повторної стимуляції яєчників жінки значними дозами гормональних препаратів з подальшою їх пункцією, при цьому біологічний матеріал може зберігатися в незмінному вигляді, не втрачаючи при цьому життєздатності, не менше 10 років.

Основні уявлення про методику

Під час підготовчого етапу до проведення екстракорпорального запліднення у жінки стимулюється суперовуляція, в результаті чого з порожнини яєчників фахівці витягують більше 2х яйцеклітин, з яких згодом відбирають найякісніші для запліднення та імплантації ембріона (-ів) в порожнину матки. Зазвичай використовується 1-2 ембріона. Незатребувані на даний момент ембріони, за бажанням подружжя, фахівці можуть піддати процедурі кріоконсервації для повторного використання в разі неефективності проведення протоколу ЕКЗ, або при бажанні пари повторної вагітності.
Практичний досвід в області репродуктології показав, що розморожені яйцеклітини, ембріони, сперма не втрачають своєї функціональності. Навпаки, успішність програми екстракорпорального запліднення з використанням ембріонів, які перенесли заморожування зростає на 10-15%. Це обумовлено тим, що є можливість більш якісно підготувати ендометрій до подальшої імплантації ембріона.
Кріоконсервування статевих клітин і ембріонів може здійснюватися за допомогою застосування двох методик:

 1. Повільна заморозка. Незважаючи на існуючу гарантію успішності збереження біологічного матеріалу, дана процедура здійснюється вкрай рідко. Обумовлено це високим ризиком ушкодження клітин через утворення в них кристалів льоду. Ефективність методики 60-85%
 2. Вітрифікація (швидка заморозка) найбільш поширений, безпечний і ефективний метод збереження біологічного матеріалу, оскільки рідина, яка присутня в клітинах, що не кристалізується, а переходить у склоподібний стан. Ефективність вітрифікації наближається до 100%.

Домогтися збереження за допомогою впливу дуже низької температури (до – 196оС) можна таких видів матеріалу, як статеві клітини чоловіків і жінок (сперматозоїди і яйцеклітини), запліднені яйцеклітини (ембріони), тканини яєчників і яєчок.

Заморожування жіночих клітин

В нормальних умовах протягом одного менструального циклу в організмі жінки дозріває лише 1 яйцеклітина, тому перед застосуванням допоміжних репродуктивних технологій фахівці за допомогою гормонотерапії стимулюють суперовуляцію. Після дозрівання фолікулів яєчники пунктируются і з них витягають яйцеклітини, які піддаються диференціального аналізу, а неякісний матеріал утилізується.
При вітрифікації яйцеклітин за допомогою проведення спеціальної процедури рідина заміщається спеціальною речовиною (кріопротектор), після чого вони будуть розміщені на кріоносій (соломка, яка за зовнішніми ознаками нагадує кулькову ручку) в спеціальну промарковану ємність і занурюються на зберігання в рідкий азот. Коли виникає необхідність скористатися замороженими яйцеклітинами, фахівці проводять процедуру відтавання. Таким чином, кріопротектор виводиться з яйцеклітин і заміщується вільної водою.
Показаннями для того, щоб заморозити яйцеклітини, служать наступні ситуації:

 1. Збереження якісних яйцеклітин для використання згодом для протоколу ЕКЗ.
 2. Напередодні лікування у жінки (яка бажає в майбутньому мати можливість народити біологічну дитину) онкологічних новоутворень із застосуванням цитостатичних препаратів і променевої терапії. Дані лікувальні заходи вкрай негативно впливають на структурні елементи яєчників і можуть значно знизити фертильні властивості жінки (здатність до зачаття).
 3. У процесі здійснення таких репродуктивних програм, як донорство яйцеклітин або сурогатне материнство.
 4. При виникненні у жінки клінічних випадків функціональної недостатності репродуктивної системи або необхідності екстирпації (хірургічного видалення) яєчників, синдрому полікістозних яєчників, ранньої менопаузи і ін.
 5. У разі необхідності накопичення ооцитів (яйцеклітин) при пункції в природному циклі (без стимуляції овуляції) для подальшого разового запліднення в протоколі ЕКЗ.
 6. При поганій якості сперми супруга, зданої в день пункції. Якщо сперма не підійде для запліднення, то яйцеклітини можуть заморозити до з’ясування причин і можливого призначення лікування для чоловіка
 7. Також методика кріоконсервування ооцитів застосовується у тих жінок, які в силу тих чи інших причин планують здійснити зачаття через невизначений проміжок часу, але бажають при цьому зберегти свій репродуктивний потенціал.

Процедура заморозки яйцеклітин є найбільш трудомісткою і тривалою в порівнянні з іншими видами кріоконсервування, оскільки яйцеклітини вкрай вразливі до змін зовнішніх умов (температура, РН і т.д.).
Функціональність розморожених яйцеклітин ніяк не змінюється. Однак фахівці відзначають, що ооцити вкрай чутливі до будь-якого зовнішнього впливу, тому ефективність їх заморожування трохи нижче, ніж інших типів біологічного матеріалу.

Заморожування сперматозоїдів

Еякулят дуже добре переносить зміна температурного режиму, і фертильні властивості сперматозоїдів після заморожування змінюються незначно. Згідно з існуючими на сьогоднішній день протоколів допоміжних репродуктивних технологій, розморожена сперма застосовується в процесі проведення ІКСІ (так звана внутрішньоклітинна ін’єкція сперматозоїда).

Показаннями, щоб заморозити сперму, служать наступні ситуації:

 1. Неможливість присутності чоловіка в клініці в день проведення процедури штучного запліднення.
 2. Наявність у чоловіка онкологічних захворювань злоякісного характеру, що вимагають проведення хіміотерапевтичного і радіаційного лікування. Дані лікувальні методики негативно відбиваються на фертильності у чоловіків аж до повної її втрати.
 3. Наявність впливу на чоловіка несприятливих виробничих факторів (наприклад, робота на хімічних заводах), які можуть призвести в майбутньому до розвитку у нього безпліддя або збільшити ризик формування генетичних патологій у плоду.

У деяких клінічних випадках, коли виникає необхідність концентрації і поступового накопичення сперматозоїдів, обумовлених недостатнім їх кількістю в еякуляті в нормальних умовах.
Перед кріоконсервування сперми передбачено обов’язкове обстеження чоловіка на показники якості сперми (спермограма), а також обстеження на інфекції (ВІЛ, RW, HCV, HBАs), групи крові і резус фактора.

Заморожування ембріонів

Кріоконсервування ембріонів фахівці можуть здійснювати на будь-якому з етапів їх формування – від дроблення ембріона до фази бластоциста. Ембріони, які були заморожені на стадії розвитку бластоциста мають найвищий відсоток виживання і імплантаційний потенціал, тобто у них великі шанси “закріпитися” в порожнини матки після перенесення (до 70%).
Показаннями до проведення даної процедури служить:

 1. У клінічних ситуаціях, коли ендометрій не готовий до перенесення, утворення поліпів ендометрія, кровотечі та ін.).
 2. При синдромі гіперстимуляції яєчників – одне з можливих ускладнень при ЕКЗ.
 3. Необхідність заморозки ембріонів, сформованих з донорських яйцеклітин.

Даний вид кріоконсервування вважається найбільш ефективним і безпечним, однак для гарантії успішності подальшого застосування біологічного матеріалу заморожування повинні піддаватися тільки якісні ембріони.

Умови зберігання матеріалу

Після проведення дегідратації і кріоконсервування біологічного матеріалу він зберігається на спеціальних носіях (cryotec, cryotop) і зберігається в судинах Дьюара. При цьому термін зберігання ембріонів і яйцеклітин необмежений (відомі випадки ефективної імплантації клітин і народження згодом абсолютно здорових малюків, коли використовувався матеріал, що зберігався в замороженому стані більше 12 років). Однак фертильні властивості сперми зберігаються незмінними протягом 5-10 років, після чого вони можуть погіршитися. У зв’язку з цим заморожені сперматозоїди не рекомендують зберігати більше 5 років. Цікаво, що відомий випадок настання вагітності після використання замороженої сперми, яка зберігалася 40 років.
Кріоконсервування ембріонів, яйцеклітин, сперми фото 1
У ЦРЛ «Клініка професора Феськова О.М.», яка займається здійсненням допоміжних репродуктивних технологій, створений спеціалізований криобанк, в якому нараховуються тисячі заморожених статевих клітин і ембріонів, які очікують, коли виникне необхідність їх застосування. Крім цього ми приймаємо в криобанк на зберігання сперму, яйцеклітини і ембріони, які були заморожені в інших клініках ЕКЗ. Кріобанк клініки професора Феськова О.М. обладнаний системою екстреного оповіщення позаштатних ситуацій, а також датчиками вимірювання рівня азоту в судинах Дьюара. Будьте впевнені, що Ваш кріоматеріал знаходиться в надійних руках!
Зберігання біологічного матеріалу (сперма, яйцеклітини, ембріони) в ЦРЛ «Клініка професора Феськова О.М.» можна оплатити онлайн.

Переваги клініки

Ми вже допомогли тисячам сімей з усього світу стати батьками. Сьогодні більш ніж у 52-х країнах живуть діти, що народилися в результаті наших успішних програм ЕКЗ. Це можливо завдяки згуртованій професійній команді, безперервному вдосконаленню технологій, що застосовуємо у клініці. Ми спеціалізуємося на програмах з генетичною діагностикою ембріона заради народження здорової дитини в кожній родині, яка до нас звернулася. А 25-ти річний досвід дав можливість створити програму «Гарантоване ЕКЗ», в котрій клініка бере на себе відповідальність за результат.

Ми використовуємо безпечне передове обладнання. Автономна система енергозабезпечення робить незалежними і невразливими усі лабораторії та ембріологічний бокс від зовнішніх факторів і ситуацій. Це означає, що ваші ембріони знаходяться в безпеці при будь-яких позаштатних ситуаціях.

У кожному менстуральном циклі при ідеальних умовах ймовірність завагітніти природнім шляхом близько 25%. Технологія ЕКЗ підвищує ці шанси. Відсоток успішного лікування методом ЕКЗ з першої спроби в Клініці професора Феськова О.М. — близько 45%, після кріопротоколів він досягає 70%. Дані підкріплені щорічним звітом відділення ЕКЗ клініки. Ці показники відповідають світовим стандартам. Результат ЕКЗ залежить в першу чергу від індивідуальної історії та віку пацієнтів і далі — від правильно обраної програми. Тому персональний прогноз може відрізнятися від цих даних як в більшу, так і в меншу сторону. Отримати його можна після обстеження і формування тактики лікування.

Двох однакових програм ЕКЗ не буває. Аналізуючи медичну історію жінки або подружньої пари, яка планує ЕКЗ, лікар складає програму таким чином, щоб досягти позитивного результату з першої спроби ЕКЗ. Важливо все: вік, причини ненастання вагітності, результати обстежень, попередній досвід лікування. Застосовуючи накопиченні за 25-ть років знання, навички та сучасні репродуктивні технології ми досягаємо позитивних результатів.

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога + УЗД

680грн

Первинна консультація репродуктолога + УЗД

750грн

Зберігання біологічного матеріалу в кріобанку клініки в місяць

395грн

Оплатити онлайн
Кріоконсервація сперми

980грн

Кріоконсервація сперми

1150грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


  Записатися на прийом  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок