Головна Послуги Екстракорпоральне запліднення: ЕКЗ (IVF) Кріоконсервація ембріонів,
яйцеклітин, сперми

Кріоконсервація ембріонів,
яйцеклітин, сперми

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Зберігання біологічного матеріалу в кріобанку клініки в місяць

480грн

Оплатити онлайн
Кріоконсервація сперми

1485грн

Кріоконсервація сперми

1495грн

Заморожування ембріонів, яйцеклітин та сперматозоїдів за допомогою рідкого азоту – невід’ємна частина сучасних допоміжних репродуктивних технологій. Програми кріоконсервації дозволяють вирішувати проблеми жіночої та чоловічої безплідності, а також дають змогу планувати сім’ю здоровим пацієнтам.
Завдяки цій технології можна виконати кілька спроб ЕКЗ, не вдаючись до повторної гормональної стимуляції жінки. Заморозка також дає можливість відкласти материнство чи батьківство більш пізній вік. При цьому можна не перейматися якістю збереженого генетичного матеріалу. Додатково можуть застосовуватись процедури, які підвищують результативність ЕКЗ.

Що таке кріоконсервація?

Кріоконсервація – це низькотемпературне зберігання живих біологічних об’єктів із можливістю відновлення їх біологічних функцій після розморожування. За такої методики процеси життєдіяльності припиняються у клітині до розморожування.

Коли процедура рекомендується?

Заморожування ембріонів або статевих клітин, що містять генетичний матеріал, проводиться за медичними показаннями або за бажанням пацієнтів.

Зберігання ембріонів при низьких температурах застосовують у таких випадках:

 • при отриманні у програмі штучного запліднення, кількох ембріонів високої якості, які неможливо одночасно перенести в організм матері – їх можна буде використати у наступних спробах ЕКЗ;
 • у разі відкладеного перенесення ембріона через погане самопочуття жінки, неготовність ендометрію або виявлення в ендометрії патологій, які стануть перешкодою для прикріплення плодового яйця;
 • у програмі сурогатного материнства, коли потрібен час для підготовки організму жінки, яка виношуватиме дитину;
 • під час проведення передімплантаційної генетичної діагностики.

Кріоконсервація яйцеклітин рекомендована у таких випадках:

 • жінка планує перенести вагітність на пізніший вік;
 • пацієнтці необхідний курс хіміопроменевої терапії або будь-яке інше лікування, яке може вплинути на репродуктивну систему жінки;
 • немає можливості одночасно отримати сперматозоїди та яйцеклітини в циклі ЕКЗ;
 • пацієнти хочуть відправити на збереження деякі яйцеклітини, отримані в результаті гіперстимуляції овуляції, для нових спроб ЕКЗ.

Кріоконсервація сперми використовується у таких випадках:

 • неможливо отримати сперматозоїди в день пункції яйцеклітини;
 • для накопичення чоловічих статевих клітин, якщо їх недостатня кількість в одній порції сперми; із цією метою еякулят здають багаторазово через певні проміжки часу;
 • у разі подальшого лікування онкозахворювання або будь-якого іншого, що потребує серйозних втручань, які можуть вплинути на репродуктивну функцію чоловіка;
 • чоловік працює у важких умовах: на хімічному підприємстві, під впливом різноманітних випромінювань, впливу занадто низьких або високих температур тощо.

Основні уявлення про методику

Процедура кріоконсервації проходить у кілька етапів:

 1. Отримання ооцитів, чоловічого сім’я або ембріонів для заморожування.
 2. Обробка отриманого біоматеріалу кріопротекторами – речовинами, що захищають живі клітини від згубного впливу низьких температур.
 3. Поміщення біоматеріалів в індивідуальні контейнери або кріоносії. Все залежить від типу матеріалу, їх маркування.
 4. Швидке заморожування та збереження при температурі -196 °С.

Наша клініка використовує вітрифікацію як найефективніший і найнадійніший метод заморожування біологічних об’єктів на сьогодні. Вітрифікація є «золотим стандартом» у заморожуванні ембріонів та репродуктивних клітин у всьому світі.

Заморожені клітини добре зберігаються багато років без зміни біологічних функцій.

Заморожування яйцеклітин (ооцитів)

Перш ніж виконати забір яйцеклітин для заморожування, жінці зазвичай проводять стимуляцію овуляції гормональними препаратами. Ця процедура дозволяє отримати не один, а кілька зрілих ооцитів в одному місячному циклі. Більша кількість ооцитів значно підвищує ймовірність успішного запліднення та перенесення ембріона при лікуванні безпліддя або у програмі відстроченого материнства.

Якщо пацієнтці не можна проводити стимуляцію гормонами за станом здоров’я, вдаються до ЕКЗ у природному циклі з кріоконсервацією. За такої методики необхідний запас яйцеклітин накопичують поступово, забираючи по одній протягом кількох місяців.

Вилучені яйцеклітини заморожують методом вітрифікації, при якому забезпечується максимально щадний вплив зовнішніх факторів.

Кріоконсервація дозволяє реалізувати програму відстроченого материнства. Її суть полягає у заморожуванні яйцеклітин, витягнутих у ранньому репродуктивному віці – до 35 років. У пізнішому віковому періоді підвищуються ризики зниження оваріального резерву та якості клітин, що містять генетичну інформацію. Тому так важливо зберегти яйцеклітини в молодості, щоб у майбутньому виносити здорову дитину.

Заморожування сперми

Це метод тривалого збереження еякуляту, при якому в сперматозоїдах зупиняється обмін речовин, але при цьому незмінними залишаються їх функціональні можливості. Імовірність успішної вагітності після запліднення такими сперматозоїдами дорівнює ймовірності вагітності після запліднення щойно отриманими сперматозоїдами.

Заморожування ембріонів

У програмі ЕКЗ у матку можуть бути перенесені не більше 2 ембріонів. Зазвичай ембріолог виконує штучне запліднення значно більшої кількості яйцеклітин. І ембріонів гарної якості може вийти більше, ніж є можливість використовувати в поточному протоколі ЕКЗ. У таких випадках проводиться вітрифікація ембріонів – швидке заморожування, при якому захисний розчин мине фазу кристалізації і відразу переходить у склоподібний стан.

Кріоконсервація ембріонів дає низку переваг:

 • зменшення впливу медикаментів на жіночий організм за рахунок того, що повторна стимуляція не буде потрібна у разі нових спроб ЕКЗ;
 • підвищення шансів на вагітність завдяки можливості повторних переносів ембріонів високої якості;
 • можливість народити ще одного чи кількох дітей, не вдаючись до повторної стимуляції овуляції;
 • використання рідними батьками як донорський матеріал безплідним парам;
 • зниження фінансових витрат та емоційного навантаження при повторних спробах ЕКЗ;
 • підготовка та функціональність ендометрію будуть кращими, а гормональний фон жінки більш природний.

Заморожування ніяк не впливає на якість ембріонів та перебіг майбутньої вагітності.

Аналізи та підготовка

Перед стартом програми кріоконсервації ооцитів, як правило, пацієнтці необхідно здати такі аналізи:

 • клінічний аналіз крові;
 • аналіз на групу крові та резус-фактор;
 • аналіз згортання крові;
 • мазок на мікрофлору з піхви;
 • бакпосіви на віруси та інфекції статевих шляхів;
 • дослідження на цитологію;
 • аналізи на гормони, що впливають репродуктивну функцію організму.

Крім того, рекомендується пройти огляди у гінеколога, терапевта та УЗД-діагноста.

Перед здаванням сперми рекомендується зробити такі лабораторні дослідження:

 1. Спермограму.
 2. Аналіз на ВІЛ.
 3. Аналіз на сифіліс.
 4. Аналізи на гепатити груп В та С.

Основні рекомендації лікарів щодо підготовки до здачі сперми зводяться до наступного:

 1. Утримуватись від сексу як мінімум три дні до здачі.
 2. Відмовитись від алкоголю за кілька тижнів.
 3. Не приймати гарячі ванни, не ходити в лазні та сауни.

Здати біоматеріал можна безпосередньо в нашій клініці в день укладення договору про кріоконсервацію, в комфортних і сприятливих умовах.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Умови зберігання матеріалу

Заморожений біоматеріал зберігається на спеціальних носіях – cryotec або cryotop, або кріовіалі – для сперми, які поміщаються в судини Дьюара. Використання рідкого азоту дозволяє підтримувати температуру всередині кріосховища на рівні -196 ℃.

У клініці професора Феськова О.М. розміщено власний кріобанк. Він оснащений контролерами рівня рідкого азоту, що дозволяє виключити позаштатні ситуації, які могли б перешкодити надійному збереженню кріоматеріалу. Медичний персонал веде суворий облік заморожених ембріонів та репродуктивних клітин, а також стежить за стабільністю роботи систем, відповідальних за процес заморожування біологічного матеріалу.

На який день заморожують ембріони

Ембріони можуть бути заморожені на будь-якій стадії розвитку. Однак найбільш сприятливим вважається період утворення бластоцисти – на 5-6 добу. Такі ембріони є більш життєздатними і мають високий імплантаційний потенціал.

Скільки часу може зберігатись заморожений матеріал

Кріоконсервація ооцитів (яйцеклітин) та ембріонів дозволяє зберегти їх біологічні властивості на необмежену кількість часу.

Ціна кріоконсервації у клініці професора Феськова О.М.

Актуальна вартість заморожування та зберігання біоматеріалу наведена на нашому сайті Ціни. Ця інформація регулярно оновлюється. На момент підписання договору про кріоконсервацію біоматеріалу пацієнтам повідомлять про всі необхідні платежі та сумарну вартість. У нас прозора цінова політика та конкурентоспроможні розцінки.

Ціна забору статевих клітин, стимуляції овуляції, штучного запліднення, аналізів, інших процедур та загальна вартість програми ЕКЗ обумовлюється додатково на прийомі у гінеколога, андролога та репродуктолога.

Записатися на прийом до фахівців у Києві та Харкові можна через наш call-центр по телефону:

 • 0 800 50 77 90
 • 098 100 76 76
 • 066 100 76 76
 • 093 100 76 76

або за допомогою форми нижче ↓.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

 

Наші координатори дадуть відповідь на всі питання, що вас цікавлять.

Переваги клініки

Ми вже допомогли тисячам сімей з усього світу стати батьками. Сьогодні більш ніж у 52-х країнах живуть діти, що народилися в результаті наших успішних програм ЕКЗ. Це можливо завдяки згуртованій професійній команді, безперервному вдосконаленню технологій, що застосовуємо у клініці. Ми спеціалізуємося на програмах з генетичною діагностикою ембріона заради народження здорової дитини в кожній родині, яка до нас звернулася. А більш ніж 25-ти річний досвід дав можливість створити програму «Гарантоване ЕКЗ», в котрій клініка бере на себе відповідальність за результат.

Ми використовуємо безпечне передове обладнання. Автономна система енергозабезпечення робить незалежними і невразливими усі лабораторії та ембріологічний бокс від зовнішніх факторів і ситуацій. Це означає, що ваші ембріони знаходяться в безпеці при будь-яких позаштатних ситуаціях.

У кожному менстуральном циклі при ідеальних умовах ймовірність завагітніти природнім шляхом близько 25%. Технологія ЕКЗ підвищує ці шанси. Відсоток успішного лікування методом ЕКЗ з першої спроби в Клініці професора Феськова О.М. — близько 45%, після кріопротоколів він досягає 70%. Дані підкріплені щорічним звітом відділення ЕКЗ клініки. Ці показники відповідають світовим стандартам. Результат ЕКЗ залежить в першу чергу від індивідуальної історії та віку пацієнтів і далі — від правильно обраної програми. Тому персональний прогноз може відрізнятися від цих даних як в більшу, так і в меншу сторону. Отримати його можна після обстеження і формування тактики лікування.

Двох однакових програм ЕКЗ не буває. Аналізуючи медичну історію жінки або подружньої пари, яка планує ЕКЗ, лікар складає програму таким чином, щоб досягти позитивного результату з першої спроби ЕКЗ. Важливо все: вік, причини ненастання вагітності, результати обстежень, попередній досвід лікування. Застосовуючи накопиченні за 25-ть років знання, навички та сучасні репродуктивні технології ми досягаємо позитивних результатів.

Вартість послуги
Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Первинна консультація репродуктолога

від750грн

Зберігання біологічного матеріалу в кріобанку клініки в місяць

480грн

Оплатити онлайн
Кріоконсервація сперми

1485грн

Кріоконсервація сперми

1495грн

Фахівці

Ще послуги з категорії


Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської, 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок