Головна Блог ЕКЗ і сімейне благополуччя: чи є загроза?

ЕКЗ і сімейне благополуччя: чи є загроза?

06.10.2017 / Переглядів : 152

Поділитися з друзями:

За середніми оцінками, 10% населення у всьому світі страждає від проблем з репродуктивним здоров’ям. Безпліддя – страшний діагноз, який часто розглядається як трагедія.   Щоб боротися з цим явищем і дати тисячам бездітних пар шанс мати дитину, за останні 30 років був розроблений цілий ряд допоміжних репродуктивних технологій. Найбільш відомою (і найбільш часто респонденти користуються послугами) з них є екстракорпоральне запліднення – революційний метод, при якому яйцеклітини запліднюються спермою поза тілом жінки.

ЕКЗ і відносини

Ще до недавнього часу цю технологію розглядали виключно з точки зору впливу на репродуктивне здоров’я, проте останнім часом все більше уваги приділяється обліку психологічної та соціальної сторін питання при in vitro запліднення.

Сам процес тягне за собою високі фінансові витрати і вимагає суворого інтенсивного режиму прийому медикаментів, постійного моніторингу рівня гормонів і інвазивних процедур для успішного проведення ЕКЗ. Цей період може стати для жінки і її партнера психічно і фізично дуже складним, що здатне спричинити за собою розлад у стосунках.

Щоб «пережити» цей період, парам, які готуються до екстракорпорального запліднення, потрібно бути морально готовими до багатьох складнощів, серед яких:

 • Часті зміни настрою у жінки. Під час підготовки до ЕКЗ гормональний фон жінки сильно змінюється через прийом ліків. Це, в поєднанні з відчуттям невизначеності і страхом невдачі, може спровокувати перепади настрою і навіть загострення або притуплення почуттів. Єдиною допомогою в даному випадку може стати підтримка і розуміння партнера, а також близьких людей.
 • Засудження оточуючих. Послуги репродуктивної медицини для багатьох людей до сих пір є чимось незрозумілим і страшним, тому навіть найближчі родичі можуть з нерозумінням поставитися до бажання пари зачати дитину шляхом in vitro.
 • Неготовність до того, що має бути. Зрозуміло, позитивний настрій і впевненість в успіху дуже важливі. Однак необхідно бути готовими до того, що процес екстракорпорального запліднення – складний, як морально, так і фізично.
 • Негативний результат. Не всім парам вдається завагітніти за допомогою ЕКЗ з першої спроби. В даному випадку фахівці вивчають можливі причини невдачі і пропонують спробувати повторну програму ЕКЗ через якийсь час.

Зрозуміло, не всі пари проходять через ЕКЗ однаково. В даному випадку все залежить від індивідуальних особливостей, конкретних обставин і відносин. Репродуктивні проблеми можуть мати різні емоційні наслідки, тому допоможе ЕКЗ зробити сім’ю ще міцніше, об’єднавши партнерів в бажанні мати дитину, або ж окреслить новий набір сімейних проблем, залежить виключно від чоловіка і жінки, які зіткнулися з таким діагнозом як «безпліддя», і їх бажання бути разом.

Якщо Ви відчуваєте, що це період дається вам важко з психологічної точки зору, то немає нічого ганебного в тому, щоб звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога або психотерапевта.

У своїй практиці ми застосовуємо комплексний підхід і репродуктолог рекомендує деяким парам при підготовці до ЕКЗ і в період програми заручитися підтримкою психолога. Досліджень в цій області не прводіт, але можна сказати точно, що позитивний настрій і підтримка один одним партнерів в парі впливають на кінцевий результат.

Дитина народжується в сім’ї, яка цього дійсно хоче.

Підтримуйте один одного у важкі хвилини і пам’ятайте, що безпліддя можна подолати!

Задати питання на тему
  Схожі статті

  18 Квітня 2024 Чому не йдуть місячні?

  Регулярність місячних – важливий показник здоров’я загалом, не тільки жіночої репродуктивної системи. Затримки нерідко вказують на глобальні зміни в організмі […]

  04 Квітня 2024 Печія при вагітності

  Чи є печія ознакою вагітності? Вагітність – це завжди унікальний процес, під час якого з тілом і організмом дівчини відбуваються […]

  29 Березня 2024 Відмінності других пологів від перших

  Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так […]

  21 Березня 2024 Загроза викидня на ранньому терміні

  Що таке викидень? Викидень, або мимовільний аборт, – це раптове переривання вагітності на терміні до 22 тижнів, найчастіше пов’язане з […]

  11 Березня 2024 Доплер при вагітності

  Що таке доплер?   Доплер при вагітності – це ультразвукова процедура, яка дозволяє вивчити роботу кровотоку і судин матки, плаценти і […]

  12 Лютого 2024 Білок у сечі при вагітності

  Контроль наявності білка в сечі проводиться при кожному відвідуванні жіночої консультації протягом всієї вагітності. Якщо визначається білок у сечі вагітної […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок