Головна Блог ЕКЗ і сімейне благополуччя: чи є загроза?

ЕКЗ і сімейне благополуччя: чи є загроза?

06.10.2017 / Просмотров: 17

Поділитися з друзями:

За середніми оцінками, 10% населення у всьому світі страждає від проблем з репродуктивним здоров’ям. Безпліддя – страшний діагноз, який часто розглядається як трагедія.   Щоб боротися з цим явищем і дати тисячам бездітних пар шанс мати дитину, за останні 30 років був розроблений цілий ряд допоміжних репродуктивних технологій. Найбільш відомою (і найбільш часто респонденти користуються послугами) з них є екстракорпоральне запліднення – революційний метод, при якому яйцеклітини запліднюються спермою поза тілом жінки.

ЕКЗ і відносини

Ще до недавнього часу цю технологію розглядали виключно з точки зору впливу на репродуктивне здоров’я, проте останнім часом все більше уваги приділяється обліку психологічної та соціальної сторін питання при in vitro запліднення.

Сам процес тягне за собою високі фінансові витрати і вимагає суворого інтенсивного режиму прийому медикаментів, постійного моніторингу рівня гормонів і інвазивних процедур для успішного проведення ЕКЗ. Цей період може стати для жінки і її партнера психічно і фізично дуже складним, що здатне спричинити за собою розлад у стосунках.

Щоб «пережити» цей період, парам, які готуються до екстракорпорального запліднення, потрібно бути морально готовими до багатьох складнощів, серед яких:

 • Часті зміни настрою у жінки. Під час підготовки до ЕКЗ гормональний фон жінки сильно змінюється через прийом ліків. Це, в поєднанні з відчуттям невизначеності і страхом невдачі, може спровокувати перепади настрою і навіть загострення або притуплення почуттів. Єдиною допомогою в даному випадку може стати підтримка і розуміння партнера, а також близьких людей.
 • Засудження оточуючих. Послуги репродуктивної медицини для багатьох людей до сих пір є чимось незрозумілим і страшним, тому навіть найближчі родичі можуть з нерозумінням поставитися до бажання пари зачати дитину шляхом in vitro.
 • Неготовність до того, що має бути. Зрозуміло, позитивний настрій і впевненість в успіху дуже важливі. Однак необхідно бути готовими до того, що процес екстракорпорального запліднення – складний, як морально, так і фізично.
 • Негативний результат. Не всім парам вдається завагітніти за допомогою ЕКЗ з першої спроби. В даному випадку фахівці вивчають можливі причини невдачі і пропонують спробувати повторну програму ЕКЗ через якийсь час.

Зрозуміло, не всі пари проходять через ЕКЗ однаково. В даному випадку все залежить від індивідуальних особливостей, конкретних обставин і відносин. Репродуктивні проблеми можуть мати різні емоційні наслідки, тому допоможе ЕКЗ зробити сім’ю ще міцніше, об’єднавши партнерів в бажанні мати дитину, або ж окреслить новий набір сімейних проблем, залежить виключно від чоловіка і жінки, які зіткнулися з таким діагнозом як «безпліддя», і їх бажання бути разом.

 

Якщо Ви відчуваєте, що це період дається вам важко з психологічної точки зору, то немає нічого ганебного в тому, щоб звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога або психотерапевта.

 

У своїй практиці ми застосовуємо комплексний підхід і репродуктолог рекомендує деяким парам при підготовці до ЕКЗ і в період програми заручитися підтримкою психолога. Досліджень в цій області не прводіт, але можна сказати точно, що позитивний настрій і підтримка один одним партнерів в парі впливають на кінцевий результат.

 

Дитина народжується в сім’ї, яка цього дійсно хоче.

 

Підтримуйте один одного у важкі хвилини і пам’ятайте, що безпліддя можна подолати!

Задать вопрос по теме
  Схожі статті

  14 Травня 2021 Рак після ЕКЗ. Думка репродуктолога

  Екстракорпоральне запліднення допомагає мільйонам жінок знайти радість материнства. Процедура полягає в заплідненні яйцеклітини за межами жіночого організму з подальшим перенесенням […]

  27 Квітня 2021 Екстрена контрацепція. Думка лікаря

  Не завжди у жінки є можливість подбати про надійної контрацепції заздалегідь, наприклад, за допомогою контрацепції чоловіка. Бувають ситуації, коли доводиться […]

  18 Лютого 2021 Секс під час менструації: що потрібно знати

  Менструація — природний процес в організмі жінки, що супроводжується кровотечею. Менструальні виділення складаються зі звичайної крові, слизового секрету з піхви […]

  30 Листопада 2020 Грудне вигодовування: ідеальний раціон харчування

  Зміст Які продукти бажано виключити, щоб не нашкодити дитині? Які продукти бажано додати в свій раціон? Що робити якщо хочеться […]

  26 Вересня 2020 Скільки коштує ЕКЗ запліднення

  Екстракорпоральне штучне запліднення або, як нині заведено його називати, просто ЕКЗ, в двадцять першому столітті вже набуло досить поширений характер. […]

  26 Вересня 2020 Як обрати клініку для ЕКЗ? 4 ключових критерія

  Можна довго вибирати клініку ЕКЗ перед тим як почати лікування і, в підсумку, так і не зважитися звернутися до фахівців. […]

  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Виберіть місто
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок