Головна Послуги Безпліддя Лікування психологічного безпліддя

Лікування психологічного безпліддя

Жіноче безпліддя на сьогодні є частим діагнозом. І причин для цього при сучасному екологічному стані більш ніж достатньо. Але все ж після всіх обстежень і отримання їх результатів, стає ясно – причина ненастання вагітності криється виключно в голові, вірніше в частині мозку, яка відповідає за психологічний стан організму. Так зване психологічне безпліддя – часта причина відсутності довгий час у подружніх пар дитини.

Як це починається?

Далеко не завжди у молодят виходить зачати дитину в перші ж місяці після весілля. І тоді вони з усією ретельністю намагаються розібратися в цьому питанні. Природно виникають питання, пов’язані з можливими захворюваннями, починаються походи по лікарях, здачі аналізів, проходження різних діагностичних процедур виявлення безпліддя, а виразної причини все одно не знаходиться. Намагаючись, весь час знайти відповідь на питання «чому немає вагітності?» у жінки з’являється пригніченість, почуття неповноцінності, які переслідують її протягом дня, тижня, місяця, і, врешті-решт, вона впадає в депресію, гризучи себе думками про те, що як жінка вона не може відбутися повною мірою.

Все це ознаки психологічного безпліддя. Депресивні почуття здатні настільки пригнічувати психічне здоров’я жінки, що настання вагітності просто стає неможливим. Постійне відчуття пригніченості ставить нездоланний бар’єр для нормального зачаття і настання здорової вагітності. Адже центральна нервова система, перебуваючи в постійній напрузі через негативні емоції, змушена захищатися від них. І щоб зберегти ресурси організму відбувається «відключення» репродуктивної функції.

Репродуктивна система організму людини є однією з найбільш чутливих стосовно різних несприятливих факторів. Причому ці чинники аж ніяк не завжди належать до фізіології жінки. Негативний вплив на неї чинять стреси, негативні переживання, часта або постійна перевтома. Свідомість людини не може регулювати психологічну сферу нервової діяльності. Тому всі ці фактори впливають негативно на підкоркову структуру головного мозку, а потім на периферію. Це все призводить безпосередньо до порушень трофічних процесів в репродуктивній системі: знижується рівень інтенсивності кровообігу в органах статевої системи, пригнічується овуляція, і як підсумок – відсутність вагітності.

Види психологічного безпліддя

Психологічне безпліддя класифікується за трьома видами:

  • Безпліддя через страх, який був викликаний зовнішніми факторами (як правило, цей страх обумовлений матеріальними труднощами, відсутністю стабільності, постійного родинного достатку або відсутністю постійного свого житла, та іншими побутовими проблемами);
  • Самонавіювання безпліддя (в такому випадку, жінка одержима думкою про власну неповноцінність і нездатність до зачаття і виношування дитини, крім того, у неї можуть бути нав’язливі сумніви з приводу здоров’я своєї репродуктивної системи);
  • Травматичне психологічне безпліддя (тобто, в минулому жінка переживала особисту драму або глибоку психологічну травму (дитячі травматичні враження після батьківських сварок, скандалів або ж психологічні наслідки після згвалтування, та інші переживання, які можуть бути цілком усвідомленими, а можуть і не усвідомлюватися жінкою ).

Отже, перший вид психологічного безпліддя – страхи. Це найбільш значуща і часта причина такого стану. Причому безпліддя в такому випадку може бути викликано страхами, абсолютно не пов’язаними з дитиною, пологами або вагітністю (хоча це так само не виключається зі списку причинних страхів). Жінка може постійно відчувати страх втрати роботи, зупинки кар’єрного росту, невідомості, незворотної зміни зовнішності або боязнь думки оточення.

Саме для вирішення таких ось страхів і інших видів причин психологічного безпліддя сучасна гінекологія має тісний співробітницький зв’язок з фахівцями в галузі психіатрії та психології. В такому випадку завжди застосовується комплексна терапія, тобто, поряд з медикаментозними методами лікування безпліддя застосовується психотерапія, яка ефективно усуває бар’єри, збудовані на підсвідомому рівні депресивним станом жінки.

Існує ще одна істотна причина психологічного безпліддя – зациклення на самій вагітності або, вірніше сказати, на її відсутності, тобто на проблеми зачаття. І в такому випадку, рада всіх психологів одина – припинити взагалі думати про це, особливо під час занять сексом з чоловіком. Постійні думки, типу «а що як знову не вийде», дають такий же сигнал в мозок, як і будь-який з страхів, тобто відключають репродуктивну функціональність. Але як тільки подружжя «відпускають» проблему і починаються просто насолоджуватися життям, то вагітність наступає практично відразу, і навіть дещо несподівано.

Психологічне безпліддя може бути діагностовано так само і у чоловіків. Причини все ті ж – стреси, перевтоми, страхи. І кожна з них залишає негативний слід, у вигляді слабкої життєздатності та рухливості сперматозоїдів.

Методи лікування психологічного безпліддя

У багатьох випадках, коли всі аналізи і медичні дослідження вказують на те, що організм жінки здоровий і здатний прийняти і запліднити насіння, позбутися від психологічного безпліддя допомагає самоаналіз і власне рішення відмовитися від зацикленості на проблемі.

Дуже важливо подолати свої внутрішні страхи. Це буде першим кроком до зцілення. Для цього необхідно відкрито обговорити з чоловіком всі свої побоювання, заручитися його підтримкою, відкинути всяку боязнь чужої думки, а так само думки родичів і близьких друзів. Зовсім не важливо, що оточення буде думати і говорити з цього приводу. Якщо ви з чоловіком хочете мати дітей – ніхто не в праві вас засуджувати за це або відмовляти, приводячи зовні виправдані аргументи.

У разі, коли самоаналіз не приносить належного результату, варто звернутися до професіонала – фахівця в області психології. Зазвичай в спеціалізованих гінекологічних центрах завжди ведуть прийом лікарі, які спеціалізуються в такій вузькій галузі, як психологічне безпліддя. І вже після консультації і терапії такого фахівця, можна сміливо заявляти про повну зціленні і позбавленні від проблеми.

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Переваги клініки

Тільки за результатами всебічного обстеження і жінки і чоловіка можна з точністю діагностувати причини безпліддя. Це дозволить вибрати ефективну для вас тактику подолання безпліддя. У клініці професора Феськова О.М. ви можете пройти повний цикл: від діагностики причин ненастання вагітності до досягнення результату — вагітності та народження дитини. Лабораторні клінічні та генетичні дослідження, хірургічні методи діагностики та лікування та 28-ти річний досвід у подоланні безпліддя дозволяють домогтися успіху навіть у найскладніших випадках.

Регулярний пошук нових методик та рішень, участь в міжнародних конференціях, публікації в наукових виданнях, підвищення кваліфікації лікарів клініки професора Феськова О.М. дозволяє поєднувати науку і практичні навички. Завдяки новим методам, дослідженням, принципам доказової медицини, наши пацієнти досягають успіху в подоланні безпліддя.

Понад 26 років наші лікарі успішно боряться з жіночим і чоловічим безпліддям, руйнуючи міф, що воно нездоланне. Накопичені знання, навички та методики дозволяють лікарям підібрати індивідуальне лікування кожній парі. І до сих пір — кожен випадок унікальний. Ми маємо все необхідне, щоб допомогти вам стати батьками: кваліфіковані фахівці, навички, методики, устаткування та інструменти і те, що безцінне — досвід, завдяки котрому тисячі сімей вже отримали щастя батьківства.Сертифікати

Підтвердження нашої суворої відповідності високим стандартам якості та безпеки в галузі репродуктивної медицини. Це гарантія того, що ваше здоров'я перебуває в надійних руках.

Лицензия МОЗ Украины
Сертификат ISO 9001: 2015
Патент США
Всеукраинская научно-практическая конференция с международным участием


Філії

Зручне розташування наших клінік у Києві та Харкові з необхідною контактною інформацією та графіком роботи. Центри репродуктивної медицини професора Феськова, працюють для вас і вашого здоров'я

Клініка у Києвівул. Юлії Здановської, 71Е
Час роботипн-пт 8:30 - 17:00, сб 9:00 - 13:00
Телефон0 800 50 77 90
Клініка у Харковівул. Холодногірська, 15
Час роботипн-пт 8:30 - 16:00
Телефон0 800 50 77 90
Відгуки про нас
Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок