Важко говорити про повне задоволення і радість від сексу, якщо кожний статевий контакт супроводжується ризиком небажаної вагітності. Тому люди з давніх-давен прагнули відокремити сексуальне життя від функції продовження роду.

Методи запобігання для чоловіків можна розділити на три групи: запобігання утворення сперматозоїдів, запобігання їх дозрівання і запобігання їх перенесення.

Препаратів, які могли б зупинити утворення сперматозоїдів, відомий цілий ряд. Однак використання гормональної контрацепції викликає у чоловіків втрату або ослаблення лібідо і потенції. Інші препарати недостатньо знижують кількість сперматозоїдів. Не були успішними і спроби запобігти дозріванню сперматозоїдів – такі препарати порушували кровотворення. Тому залишається одне: перешкодити проникненню сперматозоїдів в матку для запліднення яйця.

Презерватив

Презерватив одягається на чоловічий член перед статевим контактом. Це найбільш простий, легкодоступний і дешевий спосіб. Що правда, є ризик розриву презерватива або його зісковзування з члена. Багато хто презерватив відкидають, пояснюючи це втратою почуття безпосередньо контакту з партнером.

Але вважається, що сьогодні цим механічним способом контрацепції користується приблизно 50% пар. Презервативи виготовляють з тонкого латексу. Сперма при еякуляції збирається в презерватив, що запобігає заплідненню. Презервативи захищають також від СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом. При правильному використанні презервативи дуже надійні.

Для того щоб ефективність презерватива була майже стовідсотковою, треба дотримуватися таких правил:

  • Переконатися в тому, що презерватив не пошкоджений.
  • При надяганні на кінці презерватива залишається невеликий простір, куди потрапляє сперма.
  • При введенні в піхву стежте за тим, щоб презерватив не був розрізаний волоском.
  • Член в презервативі виймається з піхви відразу після сім’явиверження, поки не пропала ерекція. Тоді презерватив не сповзе і не залишиться в піхві.
  • Презервативи ні в якому разі не можна використовувати повторно.

Перерваний статевий акт

Це найдавніший спосіб запобігання зачаття. Довгий час його засуджували, але на практиці він завжди широко застосовувався. Суть методу полягає в тому, що безпосередньо перед сім’явиверженням чоловік виймає член з піхви, і сперма в статевий орган жінки не потрапляє. Для недосвідчених молодих пар цей спосіб контрацепції є досить ризикованим і мало надійним. Він рекомендується більш зрілим подружжям, для яких можлива невдача не стане серйозною проблемою. Вважалося, що перерваний статевий акт викликає імпотенцію у чоловіків і фригідність у жінок, і що при його застосуванні виникають напруження і невротичний стан. Але на основі новітніх досліджень було доведено, що негативні наслідки перебільшені. І якщо цей метод влаштовує обох, їх не бентежить певний ризик, то він цілком нешкідливий.

Стерилізація

Використовується досить рідко. Цей спосіб запобігання полягає в хірургічному втручанні, яке полягає в перев’язуванні сім’явиносних проток. Спосіб простий, дешевий, надійний і легший, ніж стерилізація жінок. Його головний недолік: незворотність. Поки ще не знайдений спосіб повернення чоловікові фертильності після подібних операцій. Хоча всі ці засоби контрацепції не ідеальні, вибір досить широкий. Якому варіанту віддасте перевагу Ви — залежить тільки від Вас самих (з урахуванням стану здоров’я жінки). Партнерам треба обов’язково домовитися між собою про метод регулювання вагітностей, вибравши найбільш відповідний для обох. Адже не можна ж сто тисяч абортів, які у нас роблять на рік, віднести на рахунок неефективності протизаплідних засобів. Хірургічне переривання вагітності (аборт) — настільки грубе втручання в здоров’я і психіку жінки, що зрівнятися з ним по шкідливості не може ні в якій мірі жоден з вищенаведених засобів контрацепції.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок