Головна Блог Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

20.05.2024 / Переглядів : 10

Поділитися з друзями:

«Лібідо» – термін, який набув широкого поширення в прикладній психології, сексології і навіть ендокринології. Як і все, що пов’язано з бажанням і сексуальним потягом, вона обростає великою кількістю міфів, які ми постараємося розвіяти.

Що таке лібідо і чи потрібно його покращувати?

Отже, лібідо – це сексуальне бажання. Його рівень залежить від багатьох факторів, зокрема, віку, стадії статевого дозрівання, гормональної та нервової систем.

Термін був введений батьком психоаналізу Зигмундом Фрейдом. Під лібідо він розумів енергію потягу, на основі якої будується любов і будь-яка прихильність. Карл Юнг розширив це поняття до потягу до життя і бажання жити.

У сучасній інтерпретації поняття лібідо відійшло від свого первісного значення і стало синонімом сексуального потягу, який нерозривно пов’язаний з думками і емоціями. Сексуальне бажання, на відміну від потягу, виникає на рівні тіла чисто фізіологічно, а потяг виникає на рівні головного мозку. У житті як чоловіків, так і жінок можуть бути періоди, коли сексуальний потяг знижується і це є нормою.

Лібідо у жінок

У визначенні лібідо немає норми. Швидше, мова йде про таке поняття, як статева конституція, яка дається від народження. Він може бути слабким, середнім і сильним. Наприклад, людина з міцною статевою конституцією в 20 років потребує інтимної близькості кілька разів на день, після 20 років лібідо знизиться до бажання до 1 разу на добу.

На жіноче лібідо, незалежно від статевої конституції, впливає безліч факторів, зокрема, прийом ряду лікарських препаратів, гормональні зміни, психологічний стан.

Як підвищити лібідо після пологів

Вагітність і пологи супроводжуються серйозними гормональними змінами в жіночому організмі, які, крім усього іншого, впливають на лібідо. Для відновлення статевого потягу потрібно близько півроку. Якщо лібідо не відновилося через рік, не зайвим буде перевірити рівень гормонів, зокрема пролактину.

Не останнє місце займає психологічний стан. Жінці необхідний відпочинок, здоровий сон, збалансоване харчування і помірна фізична активність.

жіноче лібідо чоловіче лібідо

Які гормони регулюють лібідо у жінок?

Пролактин, фолікулостимулюючий гормон і естроген відіграють важливу роль в регуляції лібідо. При високому вмісті пролактину і нестачі естрадіолу знижується лібідо.

Як менструальний цикл впливає на лібідо?

З вищесказаного стає зрозуміло, що жіноче лібідо істотно залежить від рівня гормонів, а значить, здатне змінюватися протягом менструального циклу.

Пік вироблення естрогену припадає на овуляцію, в цей період підвищується лібідо. В кінці циклу кількісне значення естрогену знижується, а прогестерон підвищується, що призводить до зниження лібідо.    

Які аналізи потрібно здавати при зниженні лібідо у жінок?

Для визначення органічних причин зниження лібідо необхідно перевірити рівень гормонів щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза, естрогену, тестостерону і прогестерону.

Лібідо у чоловіків

Основним гормоном, який впливає на чоловіче лібідо, є тестостерон. У жінок гормональні сплески розтягнуті в часі, у чоловіків рівень тестостерону знижується до вечора і підвищується вранці.

Тестостерон, а разом з ним і лібідо, змінюється протягом усього життя. Максимум спостерігається в підлітковому віці, після 30 років спостерігається поступове зниження.

Що впливає на наше лібідо

Факторів, що впливають на лібідо, досить багато. Їх можна розділити на фізіологічні та психологічні.

Якість їжі

«Ми є те, що ми їмо» – універсальне прислів’я, яке стосується питання про лібідо. У вашому раціоні повинна бути жирна морська риба, нерафіновані олії, сирі горіхи, овочі і фрукти.

Продукти-афродизіаки дійсно існують, але помилково вважати, що вони є чарівною пігулкою, яка підвищує лібідо. У категорію афродизіаків входять спеції, морепродукти, селера, чорний шоколад, спаржа.

якість харчування впливає на лібідо чоловіків та жінок

Зайва вага

У чоловіків зайва вага вкрай негативно позначається на лібідо, так як знижується рівень тестостерону, тому що вільний тестостерон йде в жирову тканину.

Баланс гормонів в крові

Гормональний фон – це те, що багато в чому визначає чоловіче і жіноче лібідо. У чоловіків тестостерон відповідає за сексуальний потяг, естрадіол підсилює приплив крові до статевих органів, а окситоцин називають гормоном оргазму. У жінок підвищення рівня пролактину, а також зниження функції щитовидної залози призводить до зниження лібідо.

Захворювання внутрішніх органів

Ряд неврологічних і серцево-судинних захворювань, інфекції сечовивідних шляхів, СПКЯ, ендометріоз, ревматоїдний артрит призводять до зниження лібідо.

Побічна дія ліків

На зниження лібідо вказують побічні ефекти гормональних контрацептивів, статинів, гіпотензивних і протисудомних препаратів.

Дія багатьох антидепресантів заснована на підвищенні рівня серотоніну, який, в свою чергу, знижує лібідо. Залежно від складності стану може розглядатися перехід на антидепресанти, які не підпадають під категорію селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Оральні контрацептиви підвищують глобулін, тим самим знижуючи рівень тестостерону, а значить, і лібідо. Також сильні знеболюючі препарати (опіоїдні анальгетики) працюють на зниження тестостерону. Протисудомні препарати підвищують рівень гормону пролактину.

Психоемоційний стан

Розумова втома, депресія, табу на тему сексу в підлітковому віці, невдалий сексуальний досвід в минулому, недовіра до партнера і гострі конфліктні ситуації будь-якого характеру призводять до зниження лібідо у чоловіків і жінок.

Психоемоційний стан впливає на лібідо у чоловіків та жінок

Поширені запитання

Чи впливає сезон на рівень лібідо?

Однозначної відповіді на це питання немає. Ряд досліджень норвезьких вчених дозволяє зробити висновок, що підвищення лібідо у жінок відбувається навесні, а у чоловіків – в кінці літа і восени. У першому випадку це пов’язано зі збільшенням кількості сонячного світла. Сонячне світло не впливає на вироблення тестостерону у чоловіків. Значне зниження лібідо у чоловіків і жінок відбувається в грудні.

Чи можна виміряти лібідо?

Тесту або спеціального приладу для вимірювання лібідо не існує. У медицині використовується метод опитування, який складається з питань про частоту статевих контактів, хто є ініціатором інтимної близькості, про отримання оргазмів і їх яскравості. Відповіді на питання дозволяють зрозуміти, чи має зниження лібідо ендокринологічну причину.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  03 Червня 2024 Донорство сперми

  Процедура донорства сперми дозволяє жінкам завагітніти в тих випадках, коли їх партнер безплідний, має протипоказання або відсутній як такий. Банк […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  29 Квітня 2024 Гімнастика Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна

  Арнольд Кегель широко відомий серед гінекологів своїм винаходом – перинеометром, який дозволяє вимірювати силу м’язів тазового дна. Однак більшість людей […]

  25 Квітня 2024 Чек-ап організму

  Термін «check-up» став синонімом турботи про власне здоров’я. Саме поняття походить від англійського «check-up», що означає комплексне обстеження організму. При […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок