Пієлонефрит: причини, лікування

Пієлонефрит — це запальне захворювання тканини нирки. Медики виділяють гострий і хронічний пієлонефрит. Хронічний пієлонефрит досить часто протікає приховано, і людина навіть не підозрює про своє захворювання. Гострий пієлонефрит відразу ж дає про себе знати: з’являються інтенсивні болі в поперековій області, піднімається температура з сильним ознобом.

Найчастіше пієлонефрит розвивається у молодих жінок. Це пов’язано з анатомічними і фізіологічними особливостями жіночого організму: іноді пієлонефрит виникає під час вагітності, що обумовлено порушенням відтоку сечі з нирок за рахунок перетискання сечоводів вагітною маткою.

Чоловіки, як правило, дізнаються про пієлонефриті в літньому віці, коли у багатьох з них починаються гіперпластичні зміни в передміхуровій залозі (аденома простати), що, в свою чергу, призводить до порушення відтоку сечі.

Пієлонефрит є одним із серйозних ускладнень сечокам’яної хвороби, нефроптозу (опущення нирки) та інших захворювань, що виникають навіть в юному віці.

Розвитку пієлонефриту сприяють цукровий діабет, обмінні порушення в організмі, загальне зниження імунітету.

Діагноз» пієлонефрит ” може поставити тільки лікар. Для діагностики запального захворювання тканини нирки необхідно оцінити аналізи сечі, крові, а також провести ультразвукове дослідження нирок, при необхідності лікар може призначити рентгенівське (екскреторна урографія) і радіоізотопне дослідження нирок.

Лікування гострого пієлонефриту повинно проводитися в умовах стаціонару, хворому проводиться антибактеріальна, протизапальна, дезінтоксикаційна терапія, а в разі необхідності — і оперативне лікування.

Хронічний пієлонефрит, як правило, лікується амбулаторно під наглядом лікаря-уролога або нефролога. Хворому призначається дієта, рослинні діуретики (сечогінні трави), уроантісептіческіе препарати (антибіотики, що діють в кислому середовищі сечі).

Одним з найважливіших аспектів лікування пієлонефриту є усунення причини, його викликає (лікування сечокам’яної хвороби, видалення аденоми передміхурової залози і т.д.).

Якщо у вас є сумніви щодо здоров’я ваших нирок, не тягніть час, зверніться до лікаря, адже результат пієлонефриту — не найприємніший: може статися зморщування нирки і, як наслідок, ниркова недостатність.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок