Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385

Цистит: ознаки, лікування, причини

Цистит — це запальне захворювання сечового міхура. Цистит частіше зустрічається у жінок.

За клінічними проявами цистити прийнято розділяти на гострі і хронічні.

Клінічна картина гострого циститу характеризується частим і болючим сечовипусканням, наказовими (імперативними) позивами на сечовипускання, болями внизу живота, помутнінням сечі (домішка гною). У важких випадках може підніматися температура тіла, з’явитися домішка крові в сечі.

При хронічному циститі всі ці прояви більш стерті. Хворі, як правило, відзначають прискорене сечовипускання, незначні різі під час акту сечовипускання, в деяких випадках хворі не утримують сечу в момент імперативного (наказового) позиву.

Основними причинами циститу у жінок є умовно-хвороботворні мікроби: кишкова паличка, ентерококи, стафілококи, стрептококи і протей, а також деякі з статевих інфекцій, зокрема, уреаплазми і мікоплазми. У деяких жінок цистити з’являються в клімактеричному і менопаузальному періоді, що пов’язано з гормональною перебудовою в організмі.

Діагностика гострого циститу, як правило, не викликає труднощів. Однак для призначення правильного і грамотного лікування краще звернутися до лікаря, так як почастішання і хворобливість при сечовипусканні можуть бути пов’язані і з іншими причинами: наприклад, сечокам’яною хворобою, запальними захворюваннями внутрішніх і зовнішніх статевих органів жінки.

Діагностика хронічного циститу вельми складна. Для уточнення діагнозу часом доводиться проводити цистоскопію (огляд сечового міхура за допомогою спеціального приладу), а також детально досліджувати гормональний профіль жінки, проводити посіви сечі на стерильність і чутливість до антибіотиків.

Лікування гострого циститу зазвичай не представляє складності: проводиться курс антибактеріальної та протизапальної терапії. При хронічних же циститах часом доводиться вдаватися до промивання сечового міхура і введення в його порожнину лікарських препаратів, а також до фізіотерапевтичних процедур.

У чоловіків цистити зустрічаються вкрай рідко і пов’язані, в основному, з наявністю каменів в сечовому міхурі і аденомою передміхурової залози.

Цистит — далеко не невинне захворювання, при тривалому його перебігу можливе зниження обсягу сечового міхура, а також сходження інфекційного процесу в нирки, що загрожує запаленням нирок (пієлонефритом).

Самолікуванням не можна займатися ні в якому разі, так як правильно поставити діагноз і з’ясувати причину захворювання може тільки лікар, а, отже, тільки він може призначити правильне лікування.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок