Менопауза — припинення менструації. З медичної точки зору, це означає перебудову гормонального статусу організму жінки, вона вже більше не може завагітніти.

Перша гормональна перебудова проходить на початку життя, відразу після пологів. Перші 10 років життя яєчники практично не діють, потім починається статеве дозрівання. Це зростання молочних залоз, поява волосся на лобку і в області пахв. Приблизно у віці 16-18 років гормональний статус організму стабілізується, починається період статевої зрілості. Приблизно у віці 40 років в організмі жінки починається процес інволюції. Яєчники в цьому віці вже не реагують на гормони, що виробляються гіпофізом. Таким чином, порушується менструальний цикл. Це початок клімаксу. У період між 40 і 50 роками овуляція відбувається рідше, утворення гормонів зменшується. Час повного припинення менструації жінки називається менопаузою.

У цей період у жінки виникає відчуття втоми, безсоння, головний біль неприємні відчуття в області серця, підвищується дратівливість, збільшується потовиділення. Може бути підвищення температури, розширення судин, втрата статевого потягу, погіршення настрою. Деякі жінки відчувають себе невпевнено, можуть впадати в стан пригніченості, депресії. Може виникнути посилена кровотеча, яке іноді припиняється без лікарської допомоги. При подібних кровотечах необхідно провести ретельне медичне обстеження для виявлення його причин.

Ознаками депресії в період клімаксу є: почуття пригніченості, поглиблення в себе, бажання поплакати, відчуття напруженості або втоми, а також занепокоєння, відсутність будь-яких бажань, часта поява питань про сенс життя, про власну цінність та ін.

Сексуальні потреби і здатність до сексуальних переживань, як правило, не слабшають. Відсутність сексуальних бажань може бути пов’язано лише з психологічними причинами.

Під час менопаузи збільшується ризик інфаркту міокарда та інсульту, спостерігаються зміни кровоносного тиску, відкладення холестерину в стінках кровоносних судин і ін.

Заняття фізкультурою, танці, прогулянки, насичене життя дозволяють уникнути депресій, зайвої ваги.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок