Уретрит — це запалення сечовивідного каналу. Сечовивідний канал чоловіка являє собою порожню трубку завдовжки 20 – 25 см. Він починається від сечового міхура і закінчується зовнішнім отвором на голівці статевого члена. По ходу сечовивідний канал поділяється на передній і задній відділи. У задньому відділі в сечовивідного каналу відкривається протока передміхурової залози, що в деяких випадках дозволяє інфекції з сечовивідного каналу потрапляти в простату, викликаючи в ній запалення. За локалізацією у чоловіків уретрит можна поділити на передній, задній і тотальний.

Уретрит може бути гострим і хронічним. Для гострого уретриту характерні слизові, гнійні і слизисто-гнійні виділення з сечовивідного каналу, а також свербіж, різь, печіння при сечовипусканні, а іноді і в спокої. Протікання хронічного уретриту може бути прихованим (безсимптомним) або може супроводжуватися незначними виділеннями, в основному, вранці, печіння по ходу сечовивідного каналу, почуттям дискомфорту в промежині, нерідко порушенням потенції і сечовипускання.

Залежно від того, яка інфекція викликала запалення, уретрит може бути гонорейним, хламідійним і т.д.

В діагностиці уретритів має величезне значення якість аналізів. В даний час в усьому світі пріоритет віддається ДНК-діагностики. Однак це не єдиний метод, за допомогою якого можна поставити точний діагноз. Іноді доводиться робити посів виділень уретри з визначенням чутливості мікроорганізмів, які викликали запалення до антибактеріальних препаратів (антибіотиків). В арсеналі лікарів є також методи експрес діагностики — вони менш точні, але зате результат аналізу можна дізнатися протягом 30-60 хвилин. Про інфекції сечовивідного каналу в якійсь мірі можна судити, проводячи спеціальні дослідження крові.

Лікування уретритів багато в чому залежить від правильності поставленого діагнозу (інфекції, що викликала запалення, тривалості перебігу запального процесу, локалізації, імунного статусу організму і залучення в процес прилеглих органів). Прогноз лікування, як правило, сприятливий.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок