Головна Енциклопедія Енциклопедія ЗПШС - Захворювання Хламідіоз. Що за інфекція та як її лікувати

Хламідіоз. Що за інфекція та як її лікувати

Що таке хламідіоз?

Хламідіоз-інфекційне захворювання, що передається статевим шляхом. Причиною захворювання служать хламідії (Chlamydia trachomatis) — внутрішньоклітинні бактерії. У більшості випадків зараження хламідіозом відбувається статевим шляхом. Імовірність зараження при незахищеному статевому контакті (вагінальному, анальному) з хворим хламідіозом становить близько 50%.Побутове зараження малоймовірно. Це обумовлено тим, що хламідія швидко гине поза організмом людини, крім того для зараження необхідно, щоб в організм потрапила достатня кількість хламідій. Тому причиною зараження не можуть бути сидіння унітазів, плавальні басейни, лазні, загальний посуд і рушники.

Симптоми хламідіозу

Інкубаційний період становить від 7 до 30 днів (зазвичай 7-14 днів). Пацієнти можуть скаржитися на виділення з уретри (чоловіки), піхви (жінки) білого, жовтого кольору або прозорі. Іноді виникає хворобливість, печіння при сечовипусканні або статевому акті, почервоніння і свербіж у зовнішнього отвору сечовипускального каналу. При розвитку ускладнень хворі скаржаться на болі в області промежини, мошонки, прямої кишки, жінок турбують болі внизу живота, в області попереку. Як у чоловіків, так і у жінок можливі болі під час статевого контакту. Однак в 5 — % випадків хламідіоз протікає безсимптомно.

Чим небезпечний хламідіоз?

Перш за все хламідійна інфекція може викликати ускладнення. У чоловіків найбільш частим є запалення придатка яєчка – епідидиміт. У жінок найбільш часте ускладнення хламідіозу — запальні захворювання придатків і матки, які є однією з головних причин жіночого безпліддя. Ще одним ускладненням хламідіозу є синдром Рейтера, який проявляється запаленням сечівника (у жінок – каналу шийки матки), очей і суглобів. Слід зазначити, що ризик ускладнень зростає при повторному зараженні хламідіозом. Раніше вважалося, що хламідіоз у чоловіків нерідко призводить до простатиту. В даний час роль хламідій в розвитку простатиту не доведена.

Діагностика хламідіозу

Діагностика хламідіозу в центрі репродукції професора Феськова О.М. ® проводиться безболісно і швидко, при цьому можуть бути виявлені супутні венеричні захворювання, які часто «супроводжують» хламідіоз.

Діагностика хламідіозу включає:

  • огляд лікаря,
  • взяття мазків зі статевих шляхів на мікроскопію
  • зішкріб з уретри (чоловіки) і зішкріб з шийки матки (жінки) на ДНК діагностику статевих інфекцій
  • аналіз крові на хламідії (збудник і антитіла до нього).

Якщо хламідіоз вже викликав ускладнення або є підозри на них, то обсяг обстеження може змінитися.

Лікування хламідіозу

Лікування хламідіозу залежить від стадії захворювання, його локалізації, а також індивідуальної переносимості хворого різних препаратів. Лікування включає в себе антибактеріальні, протизапальні та імуностимулюючі препарати, а також місцеві антисептичні розчини. Якщо хламідіоз ускладнений, то об’єм і тривалість лікування збільшується і додатково призначається фізіотерапія (після завершення гострої стадії) на час лікування хламідіозу заборонена статеве життя.

Лікування повинні проходити обидва інфікованих партнера одночасно. Лікування хламідіозу проводитися під наглядом і з періодичним оглядом у лікаря. Методики, використовувані в центрі ЕКЗ, дозволяють досягти повного одужання пацієнта при неускладненому хламідіозі за 3-7 днів, а при хронічному за 14 днів.

Хламідіоз вважається вилікуваним, якщо повторні контрольні аналізи показали відсутність збудника.

Самолікування або відкладання обстеження і лікування неприпустимо! Занадто часто це призводить до переходу хвороби в хронічний стан і виникнення незворотних процесів і ускладнень.

 

Отримати консультацію

Якщо у вас спостерігаються подібні симптоми, радимо записатися на прийом до лікаря. Своєчасна консультація запобіжить негативним наслідкам для вашого здоров'я.

Дізнатися подробиці про захворювання, ціни на лікування та записатися на консультацію до фахівця Ви можете за телефоном:

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок