Головна Енциклопедія Енциклопедія ЕКЗ - Ембріологія Біоматеріал: що треба знати про можливості його транспортування

Біоматеріал: що треба знати про можливості його транспортування

Зміст

Ембріони, ооцити і сперматозоїди — найцінніший людський біоматеріал, який становить основу допоміжних репродуктивних технологій. Найчастіше їх застосування — це єдиний шанс стати батьками з різними захворюваннями, станами і особливостями, які заважають завагітніти і виносити дитину природним шляхом.

Використовувані в ході протоколів ЕКЗ, ІКСІ і інших процедур біоматеріал найчастіше береться в тій же клініці, де згодом буде запліднені і перенесений в матку пацієнтки для подальшого розвитку. Але іноді виникають ситуації, що вимагають його транспортування. Коли це відбувається, і які умови необхідно виконати, щоб зберегти вихідну якість клітин?

Коли і куди потрібно перевезення біоматеріалу

Якісний біоматеріал — яйцеклітини, сперма, вже запліднені-ні ембріони — збираються тільки в спеціалізованих клініках, де практикується лікування пацієнтів з безпліддям і наукова робота по вивченню цього напрямку медицини. Він зберігається в кріоконсервованих (замороженому) вигляді і повертається в природний стан тільки тоді, коли потрібно для проведення медичних процедур, наприклад, ЕКЗ. Транспортування біоматеріалу — процес досить складний і нечастий.

Необхідність в ньому може виникнути:

  • при перекладі лікуючого пацієнта з однієї клініки в іншу — за власним бажанням або медичними показаннями;
  • при використанні донорського матеріалу, що ідеально підходить за параметрами, але зберігається в кріобанку іншої клініки, на відміну від обраного пацієнтом медичного закладу для лікування за допомогою методів ДРТ;
  • при необхідності проведення лабораторного дослідження, яке в даній установі (де був зібраний і зберігається біоматеріал) зробити неможливо.

 

Оскільки зберігатися біоматеріал може тільки в спеціалізованих клініках і лабораторіях, то і транспортувати їх в непрофільні закладу заборонено. Транспортування супроводжується документами з обох сторін (що віддає і приймає).

Умови для перевезення і прийому біоматеріалу

Якщо кріоконсервовані статеві клітини або ембріони перевозяться для подальшого лікування пацієнта (а деякі клініки в інших ситуаціях їх не приймають), то вони в обов’язковому порядку супроводжуються цілим комплектом документів:

  • декларація приймаючої клініки про готовність і можливості прийняти кріо матеріал даного пацієнта;
  • акт прийому / передачі, в якому вказуються подробиці про якість і кількість переданого матеріалу, методі і середовищах заморожування, датах отримання і застосованих технологіях щодо самого біоматеріалу;
  • заяву на ім’я директора медичного закладу з проханням видати / прийняти кріо матеріал;
  • виписка з історії хвороби і копії всіх аналізів пацієнтів, яким належить або призначається для лікування біоматеріал;

 

Транспортування здійснюється в судинах Дьюара, заповнених рідким азотом, з підтриманням постійної температури рідкого азоту (-196 ° С).

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок