Діапауза ембріона: що це таке?

Чи є альтернатива кріоконсервування. Незважаючи на те, що ЕКЗ стає все більш поширеним явищем, а його механізми — досить надійні і ефективні, вчені всього світу постійно працюють над тим, щоб зробити процес ще більш результативним.

Вітрифікація ембріонів

Так, в протоколах ЕКЗ часто використовують криоконсервацию ембріонів. Ця технологія дозволяє заморозити ембріонів для подальшого їх використання, якщо конкретна підсадка виявиться неефективною з тих чи інших причин.

Ембріони заморожуються за допомогою рідкого азоту, температура якого — близько 196 градусів за Цельсієм. Завдяки такій обробці, процеси, вже запущені в організмі, що розвивається, повністю припиняються до моменту розморожування. Зберігатися так звані “кріошкі” можуть від декількох місяців до десятків років.

Згодом розморожені ембріони можуть бути використані для нових циклів ЕКЗ.

Чи можлива альтернатива?

Не так давно стало відомо, що в майбутньому, можливо, буде використовуватися ще один варіант «відкладеної» вагітності.

В результаті досліджень, проведених вченими з Університету Каліфорнії в Сан-Франциско, вдалося з’ясувати, що на бластоцисту можна впливати препаратами, що пригнічують активність білка mTOR. Таким чином, вагітність як би «відкладається». До цього вважалося, що ембріони можуть перебувати в стадії бластоцисти тільки два дні. В ході нового дослідження вийшло «законсервувати» зростаючий організм на 4 тижні.

Після припинення дії препаратів ембріон продовжував розвиватися далі, а потомство, отримане в результаті цього розвитку, нічим не відрізнялося від народженого в звичайних умовах.

Вчені вважають, що в стані діапаузи ембріони зможуть перебувати і більше 30 днів, але тільки в тому випадку, якщо буде знайдено спосіб “підживлювати” бластоцисту (спочатку запасу метаболітів в ній вистачає якраз на 4 тижні).

До речі, багатьом може здатися, що така технологія — чисто штучна. Насправді ж є припущення про те, що і в жіночому організмі запліднена яйцеклітина може мимоволі впадати в стан діапаузи.

До цієї думки підводить дослідження, проведене в Північній Кароліні. Воно показало, що плодове яйце візуалізується в матці приблизно на 6-12 день після овуляції. Цілком ймовірно, що це може бути, наприклад, реакцією на стрес, що трапився в період зачаття. Тобто організм як би «відкладає» настання вагітності на момент, коли у неї буде більше шансів на нормальний розвиток.

Саме цим можна спробувати пояснити факт того, що терміни вагітності, обчислені від першого дня останньої менструації, можуть виявитися помилковими. Ця помилка згодом веде до того, що розвиток плода не відповідає її терміну. Також, внаслідок розрахунку ПДР по менструації, часто стимулюють природні пологи (або проводять кесарів розтин) значно раніше терміну, коли це має статися фактично.

Цю ж закономірність відзначають і репродуктологи, які в деяких випадках бачать явну невідповідність між датою підсадки і датою пологів.

Так що, можна припустити, що даний механізм закладений в людський організм.

У майбутньому, можливо, лікарі-репродуктологи зможуть використовувати діапаузу ембріонів як альтернативу кріоконсервації. Дуже важливо те, що розвивається організм, що знаходиться в стадії бластоцисти, дає фахівцям більше часу на проведення досліджень, здатних виявити генетичні порушення.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок