Зміст

 • Знайти сурогатну маму самостійно
 • Центр сурогатного материнства
 • Перша консультація
 • Як вибираємо сурогатних мам ми?
 • Сурогатне материнство і соціум

На жаль, відчути радість материнства і батьківства можуть не всі подружні пари, причина цього — діагноз безпліддя. Сьогодні в світі — це 20% сімейних пар. На щастя, сьогодні проблема, коли жінка не може самостійно виносити дитину, може бути вирішена за допомогою сурогатного материнства.

Зважившись на цей крок, подружжя стають перед вибором: знайти сурогатну матір самостійно або звернутися в спеціалізоване агентство, яке надає послуги з підбору сурогатних мам. Кожен з варіантів має полоітельние і негативні сторони. Який вибрати? Спробуємо розібрати переваг і недоліки кожного методу.

Знайти сурогатну маму самостійно

У першому випадку головне джерело пошуку — інтернет. Сурогатні мами з досвідом і без нього частенько публікують оголошення на тематичних сайтах з пропозицією своїх послуг. Ви також можете розмістити оголошення про пошук сурогатної мами. Впевнені, що отримаєте багато відгуків.

Тут важливо бути на чеку! Подумайте про те, яким чином Ви перевірите інформацію, яку надає Вам сурогатна мама про себе. Звичайно ж серед дівчат, які хочуть стати сурогатними мамами є чесні і порядні люди! Але не варто забувати про шахрайство, на жаль, маніпуляції емоційним станом подружньої пари мають місце бути.

Хорошим буде варіант, якщо виносити вагітність для Вас погодиться знайома, родичка або подруга — людина, про яку Ви що-небудь знаєте і яким можете довірити таку важливу подію.

У разі самостійного пошуку сурогатної мами Ви берете на себе зобов’язання по організації всіх медичних і юридичних аспектів програми сурогатного материнства.

Закон України дозволяє гестаційне сурогатне материнство, а значить все взаємини регулюються законом і процес сурогатного материнства повинен бути оформлений юридично, тому подбати про кваліфікованому юристові важливо заздалегідь.

При виборі кандидатури переконайтеся в тому, що вона погоджується на Ваші умови і готова підтвердити це на папері, тобто підписати нотаріально завірений договір на виношування дитини.

Договір про виношування вагітності може включати в себе детальний опис прав і обов’язків як сурогатної мами, так і біологічних батьків. Тому всі питання матеріальних взаємин, медична складова, опис форс—мажорних ситуацій і різних варіантів розвитку вагітності (викидень, передчасні пологи, кесарів розтин і т.д.) повинні бути чітко визначені та узгоджені.

На що слід звернути увагу?

 • Чи згодна вона не курити, не пити і займатися помірними фізичними вправами?
 • Чи згодна вона відвідувати регулярні огляди лікаря і виконувати всі рекомендації і призначення?
 • Чи згодні вона, надавати Вам все результати своїх обстежень?
 • Чи згодні вона, на Вашу присутність при УЗД-скринінгу, на пологах?
 • Чи згодні вона відмовитися від усіх прав на дитину?

Обов’язково чітко обговоріть всі матеріальні питання: компенсацію за виношування вагітності, виплати на харчування та одяг, оплату медичних послуг для сурогатної мами, можливі транспортні витрати, витрати на житло, витрати пов’язані з організацією розродження.

Сурогатна мама повинна усвідомлено і добровільно йти на цей крок, усвідомлюючи всю відповідальність і важливість покладеної на неї місії.

Центр сурогатного материнства

Заздалегідь підготуватися до всіх ситуацій, які можуть виникнути на Вашому шляху на жаль неможливо, але процес можна значно спростити.

Для цього існують спеціалізовані Центри, які надають послуги з підбору кандидатури, а ще краще, якщо таку послугу можна отримати безпосередньо в клініці ЕКЗ.

Так, варіант підбору сурогатної мами за допомогою 3 боку дорожче, але Ви отримуєте більше гарантій, а саме:

 • Стан здоров’я сурогатної мами. Ви можете бути впевнені, що сурогатна мама здорова і обстежена. При цьому Ви бачите все результати аналізів. З нею працюють не тільки профільні фахівці (гінеколог, терапевт), але і психотерапевт;
 • Інформаційна і медична підтримка. Від моменту підбору сурогатної мами і протягом всієї програми Вас підтримує не тільки лікар, а й інформаційний координатор програми. Ви з легкістю отримаєте відповідь на будь-яке Ваше запитання;
 • Контроль вагітності. Виконання рекомендацій лікаря і дотримання здорового способу життя сурогатною мамою протягом усього періоду вагітності контролює координатор;
 • Юридичний супровід програми. Правильно складений договір з урахуванням всіх обов’язків і прав сторін – це найважливіша документальна частина програми сурогатного материнства. У цьому питанні краще довіритися професіоналам;
 • Вирішення суперечок. Центр сурогатного материнства стає посередником між сурогатною мамою і біологічними батьками. А значить, у вирішенні спірних ситуацій є можливість отримати підтримку і врегулювати спірні питання;

На що слід звернути увагу при виборі Центру сурогатного материнства:
Шукаю сурогатну маму фото 1

Перша консультація

Заздалегідь уточніть платна вона чи ні. Обов’язково складіть перелік питань, які будете задавати, щоб не упустити головного. Відповіді також бажано фіксувати на папері — це допоможе Вам прийняти остаточне рішення. Більшість центрів зараз пропонують повноцінну консультацію по скайпу, що дуже зручно, якщо Ви проживаєте в іншому місті або в іншій країні.

Що запитати?

 • Як довго центр сурогатного материнства працює за цим напрямком. Які результати?
 • Як підбирається сурогатна мама?
 • Скільки коштує весь процес сурогатного материнства і окремо по етапах програми.
 • Які додаткові витрати можуть виникати в процесі програми?
 • Чи траплялися ситуації на практиці Центру, коли сурогатна мама не віддавала дитину біологічним батькам?
 • Як довго будуть готуватися документи з оформлення новонародженого?

 

Попросіть на ознайомлення типовий договір, який пара укладає з Центром.
Кращий варіант дізнатися про сурогатній мамі — це особисте знайомство.

Уточніть про можливість організації знайомства з декількома кандидатурами. Можливо в процесі знайомства і розмови Ви зрозумієте, що саме ця дівчина зможе зробити Вас щасливими батьками.

Якщо ви відчуваєте себе комфортно при спілкуванні, розумієте, що відповіді впевнені і кваліфіковані, ви можете почати обговорення початку програми, подивитися профілі доступних сурогатних мам. Також можете попередньо скласти свої вимоги до кандидатури, за якими Центр може допомогти знайти вам ідеальну сурогатну матір.

Як вибираємо сурогатних мам ми?

Наші сурогатні мами це:

 • Жінки, які вже народили і виховують по крайней мере одну свою дитину.
  Успішне розродження свідчить про те, що репродуктивні здібності цієї жінки не порушені, що вона здорова і досить сильна, щоб народити дитину. Психологічні дослідження показують, що народжувала жінка в стані прийняти обгрунтоване рішення про процес, а також вона розуміє труднощі вагітності і пологів.
 • Жінки, яким від 20 до 36 років. Вік грає не останню роль, тому що виношування вагітності — це серйозне навантаження і молодий здоровий організм впорається з нею краще.
 • Жінки, які піклуються про своє здоров’я і не мають шкідливих звичок. Відсутність хронічних захворювань, інфекцій — це те, на що перевіряють сурогатних мам в першу чергу. Сурогатна мама — фізично здорова жінка. Обстеження проходить в першу чергу у гінеколога, а далі у терапевта, виконує УЗД внутрішніх органів. Здає клінічні аналізи, які підтверджують її здоров’я. Шкідливі звички (куріння, алкоголь, наркотичні речовини) не припустимі для майбутньої сурогатної мами.
 • Жінки, які психологічно готові до програми На додаток до фізичного здоров’я, психічне здоров’я є одним з головних факторів. Консультації психотерапевта дозволяють визначити психо-емоційний стан сурогатної мами. Результати дозволяють переконатися, що ваша сурогатна мама психічно врівноважена і зможе віддати дитину вам після народження без будь-яких жалю і психологічної травми.

 

Сурогатне материнство і соціум

Взаємини між подружньою парою і сурогатною матір’ю можуть складатися по-різному. Багато пар приймають рішення не спілкуватися протягом всієї вагітності з сурогатною матір’ю, багато навпаки, цікавляться кожним кроком, всі відчуття і емоціями, які переживає сурогатна мама. Безумовно, всі ці відносини суто індивідуальні і складаються за рішенням подружньої пари і навряд чи хтось має право піддавати їх критиці. Однак сам факт існування такого явища, як «сурогатне материнство», є прекрасним приводом для обговорення, і тут яких тільки сторін і думок не почуєш. Про сурогатне материнство говорять і як про форму експлуатації жінки, і про форму торгівлі своїм тілом, і список негативних сприйняття може бути продовжений … Дві жінки — біологічна і сурогатна мати роблять крок назустріч один одному і допомагають один одному вирішити важливу проблему свого життя. Перш, ніж засуджувати будь-яку зі сторін, варто спробувати поставити себе на місце кожної з них. Хоча навряд чи можна змоделювати їх почуття не відчувши їх проблеми на себе.

Пацієнтам доводиться через багато пройти, перш ніж усвідомити те, що радість очікування довгоочікуваного дитини можлива тільки за допомогою сурогатного материнства. Прихильники сурогатного материнства не вважають його формою експлуатації жінок, стверджуючи, що жінка, добровільно вирішила стати сурогатною матір’ю, отримує за виконання цієї ролі обумовлену заздалегідь матеріальну компенсацію, а також моральне задоволення від принесеної користі. Незважаючи на наявність суперечливих думок, абсолютно однозначно, сурогатне материнство буде розвиватися незалежно від того, як до цього ставитимуться засоби масової інформації або сусіди у дворі, так як ніхто не має право засуджувати бажання жінки стати матір’ю. І якщо саме цей метод може зробити для когось чудо, то він має право на існування.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


   Замовити дзвінок