Warning: Undefined array key "HTTP_USER_AGENT" in /home/admin/web/feskov.ua/public_html/wp-content/themes/feskov/functions.php on line 385

Клімактеричний синдром

Клімактерій в дослівному перекладі з грецького означає «Крок» або «щабель», тобто перехідний етап від статевої зрілості жінки до похилого віку.

Клімактеричний синдром є симптомокомплексом, що ускладнює фізіологічний перебіг клімактеричного періоду.

Клімактеричний синдром може виникати лише в клімактеричний період. Прояви, подібні клімактеричного синдрому можуть спостерігатися і в інші періоди життя жінки, але вони не повинні трактуватися як клімактеричний синдром.

Клімактеричний синдром розвивається в результаті поступової інволюції паренхіми яєчників, що призводить до зниження вироблення ними статевих гормонів.

Різко виражений дефіцит статевих гормонів, і перш за все, естрогенів (жіночих статевих гормонів) викликає зміни в органах і тканинах внаслідок порушення гормонального гомеостазу, що супроводжується широким спектром ускладнень — від неприємних відчуттів (вазомоторні і емоційно-психічні) до розладів, потенційно загрожують життю (серцево-судинні захворювання, остеопороз).

Різноманітні симптоми клімактеричного синдрому можна об’єднати в 3 групи:

  • вегето-судинні,
  • нейропсихічні,
  • ендокринно-обмінні.

Тяжкість клімактеричного синдрому оцінюється за кількістю припливів.

Легка форма характеризується таким станом, коли число припливів не перевищує 10 в день при загальному задовільному стані і збереженні працездатності хворої.

При середньотяжкому перебігу захворювання спостерігаються 10-20 припливів. Відзначається погіршення загального стану, працездатності, головні болі, болі в області серця.

При важкій формі клімактеричного синдрому число припливів досягає 20 і більше, супроводжуються рядом інших симптомів, що призводять до часткової або повної втрати працездатності.

Симптоми клімактеричного синдрому можуть тривати до 5 років у 35% жінок, у 55% до 5-10 років, більше 10 років у 10% жінок.

Лікування клімактеричного синдрому. Для терапії клімактеричного синдрому застосовуються препарати, спеціально призначені для замісної гормональної терапії. Одночасно із замісною гормональною терапією застосовується симптоматична терапія. Тривалість лікування клімактеричного синдрому від 3 місяців до 5 і більше років.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок