19 – 27 тиждень вагітності

19-й тиждень вагітності

Плацента (лат. “коржик”) – це сполучна ланка між вами та малюком. Протягом 17-ти тижнів вона формувалася. Вона утворилася на тому місці, де зародок прикріпився до стінок матки. (Це дуже важливий показник для лікарів, його буду оцінювати під час УЗД. Рідко, але буває, що плацента перекриває шийку матки, в таких випадках призначається кесарів розтин). Плацента – це дуже важливий орган. Через неї з крові матері надходять поживні речовини і кисень, а назад виводиться вуглекислий газ; вона виробляє ряд гормонів, які сприяють адаптації організму до вагітності; саме плацента накопичує вітаміни і через неї плід заповнює їх брак їх організму матері в разі необхідності. Вона захищає плід від впливу багатьох токсинів і запобігає виникненню імунного конфлікту між організмами матері і плоду. Сформована плацента має форму овалу, шириною в кілька сантиметрів. Сторона, яка звернена до плоду, має дуже гладку поверхню.

До початку пологів плацента буде важити 500-600 грамів і мати в діаметрі близько 15-17 см. Плацента має кілька ступенів зрілості:

до 30 тижнів вагітності — нульова ступінь
27-34 тижні-1-а ступінь зрілості
34-39 тижні-2-а ступінь зрілості
з 37 тижня-3-й ступінь зрілості

Ще на УЗД будуть дивитися товщину плаценти, яка безперервно зростає до 36-37 тижнів. У нормі вона становить від 20 до 40 мм.розмір плода становить 24 см, Вага 280-300 г. тіло малюка покривається пушком. Він зникне тільки перед народженням. Зачатки постійних зубів остаточно сформувалися.

20-й тиждень вагітності

Половина вагітності вже позаду – вітаємо! Оптимальна надбавка у вазі в першій половині вагітності становить 3 кг.з цього часу вам бажано додавати у вазі не більше 300 грамів в тиждень.

Вага плоду-близько 300г, зростання 25-26см. з цього часу плід буде рости більш інтенсивно. У другій половині вагітності сердечко вашого малюка б’ється з частотою 130-150 ударів в хвилину. Очі малюка ще закриті, але він вже відмінно орієнтується в просторі. А близнюки і двійні можуть намацати один одного і взятися за руки. Тіло плоду покриває Біла мастило-вона захищає шкіру малюка і залишається на ній аж до самих пологів.

19 - 27 тиждень вагітності фото 1 19 - 27 тиждень вагітності фото 2

21-й тиждень вагітності

У вас починає з’являтися животик, можливо, колишній одяг вам тісний. Саме час пройтися по магазинах для вагітних.

22-й тиждень вагітності

У другій половині вагітності лікарі особливо ревно стежать за надбавками у вазі часто радять робити розвантажувальні дні. Вага плоду-500 грамів, зріст-26-28 см. у плода з’явилися брови!

19 - 27 тиждень вагітності фото 3 19 - 27 тиждень вагітності фото 4

23-й тиждень вагітності

Вага плоду-трохи більше 500 грамів, зріст — 28 см.малюк починає бачити сни-по швидких рухах очей можна визначити фазу швидкого сну. Нігті майже повністю сформовані. Пушковий волосся темніє. З’являється перший кал-меконій.

24-й тиждень вагітності

Дно вашої матки тепер знаходиться трохи вище рівня пупка. Оптимальна надбавка у вазі становить 4,5 кг.вага плоду на цьому тижні — близько 600 грамів, а довжина — 30 сантиметрів. Плід продовжує запасати буру жирову тканину під шкірою. Загальне число нервових клітин в складі ЦНС досягає максимальної величини. Народжений на цьому терміні плід вже може вижити за умови перебування в спеціальному кювезі при інтенсивній терапії.

25-й тиждень вагітності

Ваш животик продовжує рости. Якщо Вам стало важко його носити, можна придбати спеціальний бандаж. Довжина плоду – 30 см, вага — 650 грамів. В легких починають розвиватися альвеоли. Розвивається кістковий мозок. До цього часу він виконує функцію основного кровотворного органу.

26-й тиждень вагітності

Рухи малюка вже можуть відчути оточуючі. Через зростаючого живота спати може стати незручно. Можна підкладати під спину і ноги подушки або класти ноги на чоловіка. Довжина плоду — 30-32 см, Вага — 700-800 грамів. Вперше відкриваються очі. Малюк реагує на яскраве світло, якщо піднести лампу до вашого живота. Якщо він зараз народиться, то буде намагатися дихати.

27-й тиждень вагітності

Практично у кожної вагітної спостерігається збільшення розмірів і маси молочних залоз. В середньому маса грудей у невагітних жінок становить приблизно 200 грамів, а у вагітних середня маса молочної залози становить 780 грамів! Щоб уникнути травмування залози, придбайте спеціальний бюстгальтер. Довжина плоду – 33-35 см, Вага – 900-1000 грамів. Триває активний розвиток легенів. Незважаючи на те, що дихання малюк здійснює за допомогою плаценти, легені знаходяться в розправленому стані — вони заповнені амніотичної рідиною і рідиною, яка виділяється альвеолами. Малюк вчиться дихати-здійснюючи дихальні рухи він викликає приплив крові до серця, тренує дихальну мускулатуру.

19 - 27 тиждень вагітності фото 1

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок