1 – 9 тиждень вагітності

1-й тиждень вагітності

Це — останній цикл. Той самий, довгоочікуваний. Адже саме зараз ви готові стати мамою! До цього періоду потрібно поставитися з максимальною відповідальністю. Фолієва кислота, вітамін Е, вимірювання базальної температури, і все це строго по годинах протягом 2 тижнів. А потім можна приступати і до основного завдання — обрати оптимальний час для зачаття.
Адже, як правило, овуляція настає в середені циклу або на кордоні другого та третього тижня.
Перший тиждень — це тиждень початку ваших останніх перед вагітністю місячних.
У народі кажуть, що вагітність триває 9 місяців, але лікарі, а слідом за ними і ми, будемо вважати, що вагітність триває 40 тижнів — від першого дня останніх місячних.
В майбутньому, термін вагітності буде уточнено по УЗД. Саме так ваш лікар буде стежити за темпами розвитку вашого малюка — шляхом порівняння істинного терміну з терміном по УЗД. Часто майбутні мами точно знають день зачаття, особливо, якщо цьому передувало довгий планування, і вважають термін вагітності саме з дня зачаття, але лікаря краще повідомляти цікавить його термін.
Раз ви плануєте стати мамою, то девізом вашим повинен стати здоровий спосіб життя.

2-й тиждень вагітності

Ви почнете відчувати помітні зміни в організмі — починає виділятися овуляторная (цервікальна) рідина, іноді поколює лівий або правий бік, можуть також бути помітні скачки температури тіла. Базальна температура зробила різкий стрибок вниз. Овуляція.
Починаються гонки по вертикалі: частий, часом і небажаний секс, стійка берізкою. Ви ретельно підготовлені до цієї по істині доленосної зустрічі яйцеклітини і того єдиного сперматозоїда, до зустрічі, яка подарує нове життя.

1 - 9 тиждень вагітності фото 1 1 - 9 тиждень вагітності фото 2 1 - 9 тиждень вагітності фото 3

На фото: сперматозоїди “атакують” яйцеклітину

3-й тиждень вагітності

Зараз вирішується найголовніше питання — бути чи не бути. Чи зможуть ваші клітини з’єднатися, чи трапиться те саме диво? Боротьба за яйцеклітину жорстока, з 50 мільйонів сперматозоїдів виживає найсильніший. Але він вартий того. Клітка починає ділитися. У ній вже закладені гени майбутніх батьків, їх зовнішність, звички, пристрасті. Клітка прагне по трубі, щоб знайти собі затишне місце в найважливішому органі для майбутньої дитини — матці. В кінці 3-го тижня відбувається імплантація бластоцисти (вашої розвиненої клітини) в ендометрій матки. Імплантація часто супроводжується невеликою кровотечею, але це необов’язкова ознака. З моменту овуляції до моменту імплантації проходить приблизно 1 тиждень.

1 - 9 тиждень вагітності фото 4 1 - 9 тиждень вагітності фото 5

На фото: Ваш малюк вже знайшов містечко у вашому організмі і тепер свої наступні 37 тижнів він проведе вже тут.

4-й тиждень вагітності

Цей період вагітності може супроводжуватися такими симптомами як: набухання молочних залоз і сосків, надмірна дратівливість, нудоту, головний біль. Не лякайтеся, все це викликано гормональними змінами в організмі в кінці цього тижня ви починаєте мучити себе питаннями — так чи ні. Бігати по аптеках в пошуках суперчутливого тесту — який дасть відповіді на ваші запитання. І, звичайно, всі переживання і тривоги зникнуть, як тільки ви побачите позитивний результат, ту саму довгоочікувану другу смужку. Нервова посмішка,щасливі сльози, можливо, похолоділі кінчики пальців.
Ось вона — вагітність, і ви вже біжите в найближчу лабораторію, щоб здати кров на аналіз рівня ХГЧ (хоріонічного гонадотропіну людини), який дасть вам точну відповідь. Так!

1 - 9 тиждень вагітності фото 6

На фото: тепер Вас можна привітати! ви будете мамою!

5-й тиждень вагітності

Ви вже почнете підозрювати, що з організмом щось не так. Тести показують суперечливі результати, а різні симптоми в наявності. Повідомлення про вагітність, навіть заплановану, може викликати вельми суперечливі почуття.

До речі, якщо ви приймали якісь препарати, протипоказані під час вагітності або робили обстеження (наприклад, рентген), вам краще повідомити про це лікаря. Як правило, якщо це нашкодило малюкові, то організм відторгне запліднену яйцеклітину, але додаткове УЗД-дослідження покаже більш точно, чи слід турбуватися.
Майбутній малюк ще зовсім крихітний, всього 1,5-2,5 мм в довжину. Цей тиждень дуже важливий, тому що саме зараз відбувається формування всіх органів і тканин дитини.
До 17-ї доби судини зародка починають сполучатися із судинами позазародкових органів, ембріон починає харчуватися за рахунок крові матері. Починаючи з 20-21 доби відбувається відокремлення тіла зародка від позазародкових органів і остаточне формування осьових зачатків. З’являються зачатки верхніх дихальних шляхів (гортань, трахея), серця, починають утворюватися стовбурові клітини, з яких потім розвинуться всі клітини крові.

1 - 9 тиждень вагітності фото 7

Якщо ви ще не знаєте про свою вагітність, то цей тиждень якраз той самий переломний момент.

6-й тиждень вагітності

Мабуть, найкраще першому про швидке поповнення дізнатися майбутньому татові.
Ваш організм посилено перебудовується для виконання однієї з основних своїх місій. У зв’язку з цим ви можете відчути деяке нездужання: нудоту, слабкість. Це називається токсикоз вагітних. Він зовсім необов’язковий, незважаючи на те, що рідня і друзі в першу чергу лякають саме цим. Якщо ж все ж Вас не минула ця неприємність, то ось

Деякі загальні правила полегшення токсикозу:

  • Снідати краще ще не вставши з ліжка. Майбутньому татові доведеться подбати про організацію сніданку в ліжко. Після їжі треба трохи полежати.
  • Їжте повільно.
  • Голод дуже підсилює нудоту, потрібно змусити себе проковтнути хоча б шматочок.
  • Пити вітаміни. Але! Пити тільки на ситий шлунок. В іншому випадку ефект зворотний.
  • Побільше свіжого повітря. Якщо немає сил ходити гуляти, то обов’язково кілька разів на день провітрюйте приміщення.
  • Відволікатися на цікаві справи. Фраза” Я лежу, хворію, сама себе шкодую ” погіршує ситуацію. Відволікайте свою увагу від свого

1 - 9 тиждень вагітності фото 8 1 - 9 тиждень вагітності фото 9

Майбутня дитина вже може витягати і повертати голову, рухати кінцівками.

7-й тиждень вагітності

7-10 тижні-найкращий термін для того, щоб стати на облік.

В даний час багато центрів пропонують ведення вагітності і навіть пологи з лікарем, який вів вашу вагітність. Вам належить вибрати — спостереження в приватній клініці або при державній жіночій консультації. Наслухавшись страшних історій про призначення величезної кількості “непотрібних” аналізів, залякуванні лікарем, укладанні на збереження для перестраховки, ви починаєте думати про те, щоб вашу вагітність вели в приватній клініці, спостерігав особистий лікар.
Отже, ви визначилися і йдете на перший прийом. Незалежно від того, що ви вибрали, питання, які вам будуть задані сильно не будуть відрізнятися. Що ж у Вас запитає лікар? Які аналізи призначить? Яку інформацію вам краще з’ясувати до відвідування?
Майбутній малюк вже досягає 7-9 мм в довжину. У нього активно розвивається головний мозок. Починається розвиток тонкого кишечника і надниркових залоз. Можна чітко розрізнити головний і тазові кінці.

1 - 9 тиждень вагітності фото 10

8-й тиждень вагітності

Довжина ембріона 12-14 мм.
На голівці можна побачити зовнішнє вухо. Саме на цьому терміні зміцнюються перегородки між відділами серця, поліпшується повідомлення серця з великими кровоносними судинами. Шлунок переміщається вниз, в черевну порожнину.
Починається процес “постачання” м’язового шару шлунка нервовими елементами (це необхідно для того, щоб згодом їжа правильно проходила через порожнину шлунка). Відбувається закладка слинних залоз. Активно розвиваються кістки і суглоби, поділяються пальцеві фаланги. Якраз зараз формується верхня губа.

1 - 9 тиждень вагітності фото 11 1 - 9 тиждень вагітності фото 12 1 - 9 тиждень вагітності фото 13 1 - 9 тиждень вагітності фото 14

9-й тиждень вагітності

Довжина ембріона досягає 13-15 мм і важить він близько грама.
Відбувається формування мозочка, який буде відповідати за координацію рухів. З’являються перші закладки лімфатичних вузлів. Розвивається середній шар надниркових залоз. У легенях утворюються зачатки бронхів у вигляді коротких рівних трубочок. Активно формуються кінцівки: йде зміцнення кісток, намічаються суглоби, а також пальці кистей і стоп. Малюк ще дуже малий, але вже можна розрізнити обличчя. Підборіддя ще притиснутий до грудей. У майбутніх дівчаток починається диференціювання яєчників.
Вже можна розрізнити обличчя вашого малюка. Підборіддя ще притиснутий до грудей. Активно формуються кінцівки: йде зміцнення кісток, намічаються суглоби, а також пальці кистей і стоп.

1 - 9 тиждень вагітності фото 15

На цьому тижні можливі перші мимовільні рухи.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок