10 – 18 тиждень вагітності

10-й тиждень вагітності

В районі ареол молочних залоз можуть з’явитися вузлики розміром з сочевичне зернятко. Це так звані “вузлики Монтгомері” – збільшені потові залози. Турбуватися тут нема про що, але для заспокоєння проконсультуйтеся з лікарем, що спостерігає вашу вагітність.

На терміні 10-12 тижнів призначається перше УЗД.

УЗД — це дуже інформативний контроль за розвитком плода. Ультразвукове випромінювання являє собою потік високочастотних звукових хвиль, що виходять від датчика, які, відбиваючись від внутрішніх тканин і органів, повертаються назад в апарат, і там перетворюється в картинку на екрані. Ця картинка докладно розповідає фахівцеві про будову організму плода, може показати наявність патологій розвитку.
УЗД дає вичерпну інформацію про те, як плід сформований. Дозволяє виявити вроджені вади.
Всупереч побоюванням майбутніх матусь ультразвукове дослідження не шкодить розвитку плода.
Мінімальне рекомендоване число досліджень — 3, і перше з них на терміні 10-12 тижнів. Перший етап формування ембріона завершено — всі основні органи і системи закладені. Більшість грубих вад розвитку виникає саме в цей період. Зараз лікар може оцінити, чи правильно сформований плід, чи є порушення. А також уточнити термін вагітності. УЗД на цьому терміні проводять абдомінальним (зовнішнім) на повний сечовий міхур або вагінальним датчиком.
Вчорашній ембріон вже називається плодом. Його довжина становить 27-35 мм і важить він близько 4х грамів.
Дитина рухається, може наблизити руку до голови. Він вже вміє відкривати і закривати рот і ковтати. У цей період з’являється чутливість шкіри генітальної області. Формуються зовнішні статеві органи. Зникає хвіст. Починають розвиватися молочні зуби. Сформувалися ліктьові суглоби, пальці рук і ніг, вушні раковини, верхня губа.
Простір навколо плоду заповнює практично прозора амніотична рідина (навколоплідні води). Її обсяг становить близько 20 мл. Навколоплідні води забезпечують обмін речовин між матір’ю і плодом, і захищають плід від зовнішніх впливів. Склад навколоплідних вод протягом вагітності буде змінюватися. Якщо на ранніх термінах вагітності вони схожі за складом на плазму материнської крові, то до кінця терміну здебільшого містять сечу плода. Максимального обсягу амніотична рідина досягає до 38 тижнів-близько 1500 мл.

10 - 18 тиждень вагітності фото 1 10 - 18 тиждень вагітності фото 2

Вчорашній ембріон вже називається плодом.

11-й тиждень вагітності

Вага плоду близько 7 грамів.
Формується райдужна оболонка ока. З’являється чутливість шкіри долонь і виявляється хапальна реакція. Завершується формування серцево-судинної системи плода. Починає функціонувати нирка. Розвивається нюх, яке відбувається при омиванні амніотичної рідиною ротової, носової порожнини і глотки плода.

10 - 18 тиждень вагітності фото 3

Малюк вже розрізняє запахи їжі, яку їсть його мама

12-й тиждень вагітності

Отже, перший триместр закінчується. Якщо ви ще не зробили УЗД, то доцільно зробити його на цьому тижні. Оптимальна надбавка у вазі до 12-му тижні становить 2 кг.
Напевно вам цікаво, коли ж оточуючі зможуть здогадатися про вашому положенні по виступаючому животику.
Вага плоду досягає 13-14 грамів, довжина — близько 7 см.
Печінка почала виробляти жовч. Кишечник починає скорочуватися-саме ці скорочення обумовлюють рух їжі. Зараз можна розрізнити пальці рук і ніг, тепер вони зовсім не схожі. Закладаються зачатки волосся, нігтів, і шкірних залоз. З’являються зовнішні статеві органи. В крові з’являються лейкоцити.

10 - 18 тиждень вагітності фото 4 10 - 18 тиждень вагітності фото 5 10 - 18 тиждень вагітності фото 6

Порахуємо пальчики?

13-й тиждень вагітності

Якщо токсикоз турбував Вас в першому триместрі, то зараз він повинен піти на спад. Але гормональна перебудова, спрямована на зниження тонусу зростаючої матки, призводить одночасно і до зниження тонусу інших гладких м’язів, зокрема, кишечника. Тому може з’явитися така неприємність, до якої краще бути готовою — запор і, як наслідок, геморой. Прості поради допоможуть вам уникнути запорів або побороти вже почавшийся.
Гонка з аналізами та обстеженнями закінчена. Ви вже усвідомили, що вагітні? Ні? Нічого, деякі усвідомлюють тільки після пологів. Напевно, вам вже почали набридати родичі, друзі і знайомі зі страшилками про те, що буде, якщо ви щось “не так” зробите і чого вам тепер не можна.
Вага плоду близько 28 грамів.
Закінчилося формування молочних зубів. Всі 20 вже сформовані. Кишечник укладається в черевну порожнину, в ньому формуються ворсинки, що грають важливу роль в перетравленні їжі. У плода чоловічої статі починається розвиток передміхурової залози (простати). Підшлункова залоза починає виробляти інсулін.

10 - 18 тиждень вагітності фото 7

14-й тиждень вагітності

Часто майбутні матусі задаються питанням: коли ж вони зможуть відчути перше ворушіння їх малюка? Якими вони будуть? При різних вагітностях і у різних жінок цей щасливий час настає в різний час. Якщо у Вас не перша вагітність, то вже зараз ви можете відчути рух малюка, якщо перша, то швидше за все, після 18ти тижнів. До речі, один з підрахунків терміну пологів пов’язаний з першим ворушінням (для первісток): до дня першого ворушіння потрібно додати 20-22 тижні — в цей період почнуться пологи. Але наскільки ця теорія вірна?
Довжина плоду 10,5 см.
Зараз дитина вчиться дихати: він втягує навколоплідні води в легені і виштовхує їх назад.
Навколоплідні води оновлюються кожні 3 години, тим самим підтримується їх стерильність.
Почала виділятися сеча.
У малюка вже є свої неповторні відбитки пальців.

10 - 18 тиждень вагітності фото 8 10 - 18 тиждень вагітності фото 9

15-й тиждень вагітності

У період з 15-18 тиждень вам потрібно буде пройти так званий “потрійний тест”. Цей тест полягає у визначенні вмісту в крові вагітної жінки трьох гормонів: АФП (альфафетопротеина), ХГЧ (хоріонічного гонадотропіну), E3 (вільного естріолу).
Він дозволяє запідозрити наявність деяких аномалій плода. Саме запідозрити, але не діагностувати. Для діагностування потрібно більш глибоке обстеження.
АФП — білок, який виробляється печінкою плода і потрапляє в кров матері. Відхилення АФП може вказувати на дефекти нервової трубки, черевної стінки плода, атрезію стравоходу і дванадцятипалої кишки, деякі аномалій нирок і сечовивідних шляхів, синдрому Шерешевського-Тернера, відставання внутрішньоутробного розвитку плода.
ХГЧ — гормон, що секретується плацентою протягом всієї вагітності. Високі цифри ХГЧ в поєднанні з низьким рівнем АФП характерні для синдрому Дауна.
Вільний естріол також утворюється органами плода і плацентою протягом всієї вагітності. Рівень естріолу в крові дозволяє оцінити не тільки стан плаценти, але і плода.
Позитивний тест означає, що є підозра на наявність аномалій плода.
Негативний тест означає, що відхилень немає (норма).
Опис результатів отриманого тесту:
Синдром Дауна (трисомія 21) — низький АФП, низький ХГЧ, високий Е3
Синдром Патау (трисомія 13) — нормальний АФП, немає даних по ХГЧ, низький Е3
Синдром Едвардса ( трисомія 18) — низький АФП, низький ХГЧ, низький Е3
Відкриті дефекти нервової трубки — високий АФП, нормальний ХГЧ, нормальний Е3
Затримка розвитку, загроза передчасних пологів, внутрішньоутробна смерть плода —
високий АФП, немає даних по ХГЧ, немає даних по Е3
Багатоплідна вагітність — високий АФП, високий ХГЧ, високий Е3

10 - 18 тиждень вагітності фото 10

16-й тиждень вагітності

Не забудьте здати потрійний тест! Оптимальна надбавка у вазі до 16й тижні становить 2,5 кг. У Вас може посилитися потовиділення і виділення зі статевих шляхів. У цьому немає нічого страшного. Пов’язано це з тим, що ваш організм збільшує обсяг крові, щоб збільшити доставку малюкові кисню і поживних речовин. Вага плоду 110 грамів, зріст близько 12 см.майже повністю сформувалися нігті. Нирки продовжують активно працювати. Щогодини вони виводять сечу в навколоплідну рідину. З навколоплідної рідини продукти обміну через плацентарну мембрану переходять в кров матері. Починаючи з цього тижня, ви можете давати малюкові послухати музику — тепер він її почує. Співайте йому колискові, розмовляйте з ним.

10 - 18 тиждень вагітності фото 11 10 - 18 тиждень вагітності фото 12

17-й тиждень вагітності

Не забудьте здати потрійний тест!

17-19 тижнів вагітності — це час для другого відвідування УЗД-Кабінету. Так званий скринінговий період. Зараз відбувається основна діагностика вроджених аномалій розвитку плода. Лікар може детально розглянути органи і системи плода. Він розгляне ручки і ніжки малюка, порахує (разом з Вами) пальчики, скаже розміри дитини, покаже личко, подивиться будова пуповини і ступінь зору плаценти, що допоможе визначити, чи достатньо харчування отримує ваша дитина. Також оцінить стан шийки матки і визначить наявність (або відсутність тонусу). На цьому і більш пізніх термінах УЗД проводять зовнішнім датчиком, сечовий міхур наповнювати не треба, більш того, бажано за півгодини до дослідження спорожнити його, інакше може виникнути тонус матки, що призведе до неправильних результатів. Зараз Вам можуть сказати стать дитини. До речі, ви планували стать? Напевно, ви вже намагалися вирахувати хто ж у вас з’явиться за різними теоріями: оновлення крові, вмісту глюкози та іншим прикметами.

Вага плоду 140 грамів. Шкіра живота і сідниць стає чутливою. Закінчується формування матки у плода жіночої статі. Зачатки молочних зубів починають покриватися дентином (основна тканина зуба). Відбувається закладка постійних зубів. Зачаток постійного зуба знаходиться позаду кожного зачатка молочного зуба.

10 - 18 тиждень вагітності фото 13

18-й тиждень вагітності

Сподіваємося, ви не стали відкладати візит в лабораторію і здали потрійний тест своєчасно. Якщо у Вас перша вагітність, то зараз ви можете вже відчути ворушіння малюка. Розмір плоду становить 20-22 см, Вага 250 г.на пальцях рук і ніг з’явився неповторний візерунок — відбитки пальців. Якщо ви відчуваєте надто активний рух плода, значить, йому стало не вистачати харчування. Під час руху у плода посилюється діяльність серця, підвищується артеріальний тиск, прискорюється кровотік по всьому організму і через плаценту, що веде до збільшення в крові кисню і поживних речовин. Рухова активність сприяє розвитку його м’язів і мозку.

10 - 18 тиждень вагітності фото 14

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок