Гемоглобін при вагітності: що треба знати?

Нерідко у жінок, які очікують малюка, виявляється недостатня кількість гемоглобіну в крові. Відразу панікувати не варто — це часто зустрічається у вагітних. Але і розслаблятися не можна, особливо, якщо дефіцит істотний. Це може відбитися і на самопочутті мами, і на стані плода. Зокрема, жінка може відчувати слабкість, стомлюваність, вона стає більш дратівливою, її може почати турбувати безсоння і часті головні болі.

В першу чергу, слід подумати над причиною зниження гемоглобіну. Усунувши її, вагітна жінка виконає половину завдання.

Можливі причини зниженого гемоглобіну:

  • нестача вітаміну С;
  • тривала дієта з обмеженою кількістю білків;
  • захворювання органів сечостатевої системи;
  • малорухливий спосіб життя;
  • стрес.

Наша клініка надає можливість скористатися новою програмою ведення вагітності з обмінної картою, що включає в себе всі послуги, що надаються в жіночій консультації. Завдяки цій програмі кожна майбутня мама може бути абсолютно спокійна і впевнена в тому, що її вагітність спостерігатимуть в максимально комфортних умовах.

Як підвищити рівень гемоглобіну в крові?

Перший метод
Медикаментозний. Ваш гінеколог напевно призначить препарат, що містить залізо. Однак, залізовмісні ліки підходять не всім — їх основний побічний ефект полягає в тому, що вони можуть викликати запор. У цьому випадку буде потрібно змінити препарат.

Другий метод
Доповнює перший, а може навіть замінити його. Складається він в коригуванні раціону харчування. Продукти, в яких міститься багато заліза, необхідно вживати щодня. Недолік гемоглобіну можливо заповнити за допомогою червоного м’яса, це — загальновідомий факт. Не менш відомий в цьому відношенні гранат — ласувати цим фруктом дуже корисно, особливо — під час вагітності. Але це тільки лідери великого «хіт-параду», в якому чимало учасників.

З низьким гемоглобіном допоможуть впоратися такі продукти, як гречана каша, квасоля, паростки пшениці, гранат, яблука, абрикоси, буряк, волоські горіхи, кавун, диня, ікра. Перевага віддати слід все ж продуктів тваринного походження, так як саме з них залізо найкраще засвоюється в організмі.

Під час боротьби за підвищення гемоглобіну в крові постарайтеся обмежити молочні продукти, так як кальцій заважає залозу засвоюватися в організмі (але повністю відмовлятися від них не варто). Також слід уникати чаю та кави в раціоні. Якщо ж у вагітної низький тиск, яке підвищується за допомогою чашки кави — то варто зважити, що на даний момент важливіше, проконсультувавшись з лікарем.

А ось вітамін С, навпаки, стане вашим помічником, адже він сприяє тому, щоб залізо засвоїлося по максимуму. Так що, цитрусові і соки з них, а також відвар шипшини тепер ваші вірні друзі!

А ще під час вагітності не забувайте якомога частіше бувати на свіжому повітрі! Обов’язково висипайтеся і, по можливості, виконуйте помірні фізичні вправи. Це важливо для процесу кровотворення і загального самопочуття.

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок