Планування вагітності

Безумовно, продовження свого роду є важливим завданням в житті кожного з нас. Однак, мріючи про поповнення в родині, ми, як правило, впевнені в тому, що малюк народиться здоровим в усіх відношеннях (як фізично, та психологічно). Саме з цієї причини планування вагітності і стає важливим етапом в будь-якій сім’ї.

Беручи до уваги той факт, що під час вагітності організм жінки відчуває значні навантаження на всі органи, завчасна підготовка є запорукою появи на світ здорової і сильної дитини. З цієї причини перший етап в такій справі, як планування дитини, а саме — підготовка до зачаття приймає на себе левову частку всього таїнства зародження нового життя. Як правило, цей етап варто починати за 3-6 місяців до передбачуваної дати зачаття, при цьому пильну увагу до свого здоров’я, наприклад, скорочення впливу шкідливих звичок, а то і повного їх виключення, необхідно приділити не тільки жінці, але і представнику сильної статі. Дотримання деяких правил перед зачаттям дозволить в подальшому уникнути проблем у розвитку майбутньої дитини і наділити його більш міцним здоров’ям.

В ідеалі пара, серйозно стурбовані питанням про планування вагітності, зобов’язана відвідати лікарів за напрямками статевої приналежності в першу чергу (гінеколог і андролог), не забувши при цьому відвідати стоматолога, терапевта і отоларинголога (ЛОР), можливо, необхідністю буде відвідування і більш вузьких фахівців .

Не виключається факт проведення аналізу на сумісність, так званого посткоитального тесту Шуварского-Хунера, або тест-контакт цервікального слизу і сперматозоїдів, при якому визначається кількість живих сперматозоїдів в цервікальній слизі, взятої з піхви у жінки в період овуляції. Точність цього тесту складає близько 70%.

Залежно від віку подружжя не зайвим буде здача крові на генетичні спадкові захворювання.

За рекомендацією лікарів не виключається проведення вакцинації майбутньої мами (наприклад, від краснухи, яка, при уявній нешкідливості, може мати фатальні наслідки для вагітної). Рішення про вакцинації можна приймати за 3-6 місяців до запланованої вагітності.

Важливим моментом на стадії підготовки до вагітності є проведення аналізів, при цьому проводяться загальний і біохімічний аналізи крові, береться загальний аналіз сечі, а також визначається наявність статевих інфекцій (хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз тощо.) І призначається проведення процедури ультразвукового дослідження (УЗД) органів малого таза. Як було зазначено вище, можливе проведення вакцинації від краснухи або гепатиту B. Чоловікові можуть призначити здати аналіз — спермограмму, щоб оцінити здатність до запліднення еякуляту.

Для ще одного допоміжного способу діагностики проблем в дітородних органах жінки може бути призначено проведення замірів базальної температури, які проводяться протягом декількох місяців.

Складно переоцінити значимість аналізів на етапі планування вагітності, адже їх проведення гарантує своєчасне визначення проблем і дає можливість провести необхідне лікування і корекцію.

Якщо всі показники аналізів в нормі, то варто переходити до активної фази планування. Тобто — починати практикувати інтимну близькість без контрацепції. Як правило, зачаття настає протягом року відкритої статевого життя. Не варто засмучуватися, якщо бажаний ефект не досягається з першого разу — причин цього може бути маса, починаючи від психологічних (стрес, зміна способу життя і т.п.) і закінчуючи фізіологічними, що, безсумнівно, вже більш проблематично, але, все- таки можна вирішити.

Якщо ж домогтися вагітності не вдається після закінчення року регулярного статевого життя з одним партнером без застосування засобів запобігання, то є резон звернутися до фахівців для з’ясування причин. Варто звернути увагу, що вкрай важливо звернення не тільки до жіночого фахівця, але і до чоловічого, оскільки, за статистикою, причиною невдач у плануванні вагітності може бути здоров’я подружжя.

Також не варто скидати з рахунків і проведення додаткових аналізів при плануванні вагітності, можливо, саме повторне проведення досліджень допоможе виробити єдино вірне рішення і відкриє дорогу до втілення заповітного бажання стати батьками.

Якщо ж Ви дотримувалися всіх правил підготовки до вагітності і на тесті з’явилися довгоочікувані 2 смужки, то правильним призначення аналізу на рівень ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини), рівень якого є важливим показником наявності вагітності. Спостереження за рівнем ХГЛ дозволить зіставити вірний термін вагітності і переконатися в її нормальному перебігу, що, безсумнівно, важливо для майбутніх батьків.

Бережіть своє здоров’я! Адже Ваше щастя не за горами!

 

Ще статті цієї рубрики

Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
Запис на прийом
Смена Email
Смена Email

В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

Вхід в особистий кабінет
Забули пароль
Забули пароль
Оберіть мову
UK
RU
EN
Заявку відправлено
Ок
Ви успішно зареєструвались
Ок
Пароль змiнено
Ок
Аналізи відправлені

Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

Ок
Матеріали надіслано

Перевірте свою пошту

Ок
Оплата пройшла успішно
Ок
Оплата не вдалася
Ок
Email успешно изменен
Ок
Аналізи не відправлені

Перевірте правильність введених даних

Ок
Реєстрація

Ви вже зареєстровані?

Підтвердження реєстрації

Ви вже зареєстровані?

loading icon
Записаться на прием
На выбранную дату запись невозможна
Спасибо

Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


      Замовити дзвінок