Головна Блог Відмінності других пологів від перших

Відмінності других пологів від перших

29.03.2024 / Переглядів : 39

Поділитися з друзями:

Зміст

Перша вагітність – хвилюючий і новий досвід для майбутньої мами. Під час другої багато хто впевнений, що пологи пройдуть так само, або ж, що вони будуть набагато легшими, хоча найчастіше це лише стереотипи.

Існують певні статистичні закономірності, які справді виявили дослідники, але слід також пам’ятати, що кожні пологи – індивідуальний процес, який залежить від різних чинників.

Як підготуватися до других пологів?

Звичайно ж, досвід перших пологів явно допомагає жінці впоратися з багатьма процесами і змінами вдруге, адже більшість відчуттів уже знайомі. Проте вдруге все проходить не менш хвилююче.

Для того, щоб цей процес пройшов якнайкраще, не слід відмовлятися від підготовчого курсу, пропонованого в пологовому будинку.

Передвісники пологів

Передвісники пологів – зміни стану майбутньої мами, безпосередньо перед тим, як дитина з’явиться на світ. Однак під час другого разу вони можуть бути не такими, як у перший.

Опустився живіт

Опущення живота – процес, який проходить під час більшості вагітностей, незадовго до народження малюка. Візуально це дуже помітно. Однак, цей процес може відбуватися не під час усіх вагітностей. Дуже популярною є думка, що під час другої вагітності живіт опускається значно пізніше, за кілька днів, а може і безпосередньо в сам день пологів.

Тренувальні перейми

Існує думка, що такі передвісники, як тренувальні перейми, у жінок, які повторно народжують, зазвичай починаються раніше. Хоча деякі лікарі кажуть, що, можливо, це не має відношення до фізіології, а жінка просто починає раніше їх помічати, адже вже знає, що це таке і як відбувається.

Відходження пробки

Одним із перших передвісників вважається також відходження пробки. Частіше у повторнонароджуючих вона об’ємніша, через те, що шийка матки після перших пологів частіше злегка привiдкрита і розкриття відбувається швидше. Однак відійти пробка може разом із водами, або ж безпосередньо під час пологів.

Невелика втрата ваги

Оскільки під час вагітності вага активно набирається, в один момент жінка може просто помітити втрату 1-2 кг. Це найчастіше пов’язано з тим, що з організму йде зайва рідина, і є вірним провісником пологів.

Збільшення виділень

Наприкінці вагітності виділення з піхви частіше більш рясні, і теж вказують, що незабаром малюк з’явиться на світ.

Очищення кишечника

Багато передвісників під час других пологів дуже схожі на ті, що були під час перших – а саме розлад шлунка, нудота, часті походи в туалет вказують на те, що пологи можуть початися вже в найкоротші терміни.

Активність малюка

Одним із передвісників може бути поведінка самої дитини – незадовго до початку пологів малюк може проявляти набагато менше активності. Після цього ж, вона може несподівано повернутися – це означає, що малюк готується найближчим часом з’явиться на світ.

Дозрівання шийки матки

За кілька тижнів до пологів шийка матки може почати “дозрівати” до пологів: вона стає коротшою, м’якшою, поступово розкривається на +- 2 см.

На якому терміні починаються другі пологи?

Якщо під час першої вагітності більшість жінок народжують у терміні максимально близькому до 41 тижня, а іноді навіть і доходить до 42 – тоді пологи доводиться ініціювати. У повторнонароджуючих найчастіше пологи починаються в період 38-41 тижня, і лише мала частина може дотягнути до 42.

Скільки тривають повторні пологи?

Перші пологи частіше триваліші за другі, в середньому їхня тривалість становить близько 9-11 годин. Другі ж можуть бути швидкими, їхня тривалість може становити в середньому близько 6-8 годин, а розкриття відбуватися швидше. Але не забувайте, що кожного разу процес може проходити по-різному.

Які бувають другі пологи?

Другі пологи багато в чому залежать від тривалості періоду після перших, виду пологів і різних фізіологічних особливостей:

Природні після природних перших пологів

Багато хто відзначає, що другі пологи відбуваються набагато швидше, і частіше перейми трохи болючіші. Але є й ті, хто каже, що у 2 раз практично не відчули болю.

Природні пологи після кесаревого розтину

Тут важливо брати до уваги, коли вперше проводили кесарів розтин – якщо він був запланований, то пологи відбуватимуться як уперше, якщо ж операцію проводили безпосередньо під час пологів, тоді ситуація змінюється, і пологи будуть як у жінки, яка народжувала повторно. При цьому потуги відбуватимуться повільно, адже першого разу голівка малюка не встигла опуститися.

Кесарів розтин після природних перших пологів

Не варто також переживати, якщо після перших пологів, вдруге призначили кесарів розтин. Це може бути внаслідок різних фізіологічних особливостей майбутньої мами, положення або розміру дитини.

Кесарів розтин після кесаревого розтину в перших пологах

Після перших пологів за допомогою кесаревого розтину лікарі можуть порекомендувати його і вдруге. У такому разі його зазвичай призначають значно раніше, ніж на 41 тижні – відбувається це через наявність на матці рубця, стоншення якого не можна допускати.

Пологи вдома

Як показує практика, на сьогоднішній день домашні пологи куди більш поширені. Але не забувайте, що ризики присутні завжди, і наважуючись народжувати в домашніх умовах, ви берете всю відповідальність на себе, а можливі ускладнення не виключені.

Стрімкі другі пологи

Під час другої вагітності можуть відбутися також стрімкі пологи – цей процес може розпочатися де завгодно. Бути особливо уважною на останніх термінах варто, якщо минулі пологи теж були стрімкими.

Періоди переймів під час других пологів

Оскільки швидкість розкриття під час других пологів здебільшого до 2 см/годину, перейми частіше відбуваються в період 6-8 годин.

Анестезія під час других пологів вагітність друга дитина

Анестезія під час других пологів

Через те, що другі пологи мають схильність бути болючішими за перші, вагітні розглядають варіант застосування епідуральної анестезії. Остаточне рішення приймає лікар.

Можливі ускладнення під час других пологів

Під час других пологів не виключені такі ускладнення:

Розриви

Одними з найпоширеніших ускладнень вважаються розриви. На жаль, у майбутньому вони можуть призвести до віддалених наслідків, які можуть вплинути на якість життя жінки.

Затримка частини плаценти в матці

Видалення залишків плаценти проводиться під загальною анестезією, після чого дівчині призначається курс антибактеріальних препаратів.

Збільшення кількості виділень

Часто під час повторних пологів матка погано скорочується, і виділення можуть бути рясними. За наявності кров’яних згустків або надто великої кількості виділень необхідно звернутися по медичну допомогу.

Зараження піхви або матки

Часто під час других пологів може розвиватися бактеріальний вагіноз (молочниця). У разі такого ускладнення варто звернутися до гінеколога, і він призначить вам лікування.

Часті запитання

Чи є різниця між тим, як проходять другі пологи хлопчика і дівчинки?

Згідно з дослідженнями стать абсолютно не впливає на пологи, на відміну від фізичних особливостей матері та самого перебігу вагітності.

Через скільки часу після перших пологів можна планувати другу дитину?

Лікарі стверджують, що найоптимальнішим інтервалом між пологами вважається близько 2,5-3 років. За цей час організм відновлюється і готовий до другої вагітності.

Що таке термінові пологи?

Терміновими пологами вважаються ті, що відбуваються в період з 37 по 41 тиждень і 6 днів.

Чи правда, що другі пологи проходять швидше за перші?

Тривалість пологів залежить від багатьох факторів, але дуже часто другі пологи відбуваються дійсно швидше.

Які пологи протікають болючіше: перші чи другі?

Як правило, другі – легші, але часто спостерігається, що перейми можуть дійсно бути болючішими.

Задати питання на тему
  Схожі статті

  28 Червня 2024 Як визначити овуляцію?

  Визначення дати овуляції важливо в двох випадках: ви використовуєте календарний метод контрацепції або плануєте вагітність. Що таке овуляція? Під терміном […]

  20 Червня 2024 Чи можна займатися сексом під час ЕКЗ?

  Ще пару десятиліть тому безпліддя було вироком материнству. Розвиток медицини і технології ЕКЗ дозволило вирішити цю проблему. Нижче ми відповімо […]

  27 Травня 2024 Вагітність при дворогій матці

  Під медичним терміном «дворога матка» мається на увазі вроджений порок розвитку, при якому порожнину матки розпадається на дві частини і […]

  20 Травня 2024 Як підвищити лібідо у чоловіків і жінок?

  «Лібідо» – термін, який набув широкого поширення в прикладній психології, сексології і навіть ендокринології. Як і все, що пов’язано з […]

  13 Травня 2024 Що таке естрогени?

  В організмі людини налічується 50 гормонів, які відповідають за біологічні процеси. Естрогени відносяться до категорії стероїдних гормонів і відіграють ключову […]

  09 Травня 2024 Ознаки вагітності

  З моменту зачаття в жіночому організмі відбуваються значні зміни. Перші ознаки вагітності жінка відчуває на 20 день розвитку ембріона, який […]

  Якщо у вас залишились питання, зв‘яжіться з нами по телефону 0 800 50 77 90 0 800 50 77 90
  Запис на прийом
  Смена Email
  Смена Email

  В течение минуты на Ваш номер придет sms-сообщение с паролем. Если не получили сообщение, обратитесь в call-центр по номеру 0 800 50 77 90

  Вхід в особистий кабінет
  Забули пароль
  Забули пароль
  Оберіть мову
  UK
  RU
  EN
  Заявку відправлено
  Ок
  Ви успішно зареєструвались
  Ок
  Пароль змiнено
  Ок
  Аналізи відправлені

  Перевірте свою пошту протягом 5 хвилин

  Ок
  Матеріали надіслано

  Перевірте свою пошту

  Ок
  Оплата пройшла успішно
  Ок
  Оплата не вдалася
  Ок
  Email успешно изменен
  Ок
  Аналізи не відправлені

  Перевірте правильність введених даних

  Ок
  Реєстрація

  Ви вже зареєстровані?

  Підтвердження реєстрації

  Ви вже зареєстровані?

  loading icon
  Записаться на прием
  На выбранную дату запись невозможна
  Спасибо

  Ваша заявка принята наш менеджер свяжется с вами в ближайшее время


    Замовити дзвінок